Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Rám szálltak Jehova tanúi....

Rám szálltak Jehova tanúi. Történt már veletek ilyen? Mit csináljak? Mikor unják végre meg?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja rám szálltak a jehovák. Kedvesek voltak, kérdezgettek mindenfélét, én éppen kint metszegettem, ezért beszélgettem velük egy kicsit, mert alapvetően mindig érdekel mások hite. Mondták, hogy hoznak füzetet, ha érdekel, mondtam, dobják be nyugodtan, ha erre járnak, szeretek olvasni vallásokról. (Első hiba.) Aztán azon vettem észre magam, hogy már nagyon tolakodó kérdéseikre válaszolok, mint egy jó gyerek: (Második hiba.) itthon vagyok hétfőn, ez-és-ez a vallásom, ezt-és-ezt dolgozom, mit gondolok Istenről, mit gondolok az emberekről, hogy érzem magam a világban és hasonlóak. Utána egészen meglepődtem magamon, hogy ilyesmiket ki tudtak belőlem húzni, de nagyon rutinosak voltak. Jöttek még egyszer, hogy hoztak füzetet, nekem meg leesett az állam, hogy ezt ők így értették, hogy személyesen a kezembe átadják, nem pedig bedobják, és megint jöttek a kérdésekkel, meg a bociszemekkel, én meg udvariasan kihátráltam. De olyan sokat kérdeztek, hogy béna voltam, és nem találtam alkalmat arra, hogy megmondjam, hogy nem akarok beállni közéjük. Valami nagyon megdöbbentő kérdezésstratégiájuk van, mert úgy csűrik-csavarják, hogy ha nem küldöd el őket teljesen tuskón, akkor nincs módod elhessegetni őket. Vagy csak nekem nem megy, de én mindig próbálok normálisan beszélni egy másik emberrel.

Azóta azt a valószínűleg nem szerencsés választást választottam, hogy egyszerűen nem nyitom ki az ajtót, ha látom, hogy jönnek, mert semmi kedvem udvariatlanul elküldeni őket és belemenni egy bugyuta vitába. Mégis, fél éve (!) minden hónapban idejönnek, néha többször is, nyomják a csengőt, és állnak az ajtó előtt türelmesen. Már volt, hogy elhalasztottam a tervezett bevásárlást, mert nem akartam kimenni közéjük. Bárki más értene ebből, de ők addig nyomják a csengőt, amíg kiprovokálják belőled, hogy kimondd, hogy NEM érdekelnek, szálljanak már le rólad, és aztán jól elmondhatják a "véleményüket" rólad. Tudom, mert már megtörtént velem is, rokonnal is, hogy megátkozták, és bevallom, félek tőlük. Nem akarom, hogy bárki is megátkozzon, még ha ez röhejesen is hangzik. A másik meg, hogy nem akarok egy idős nőt elküldeni a fenébe, egyszerűen képtelen vagyok idősekkel tiszteletlenül beszélni.

Meddig fognak még jönni? Van erre valami szabály náluk, hogy mikor szállnak végre le valakiről? Vagy tényleg csak akkor, ha elküldöd őket az anyjukba? Nincs valami trükk arra, hogy hogy lehet leállítani őket valahogy udvariasan, hatékonyan? (Úgy, hogy ne kelljen beszélni velük? :D) Ma nem is ketten csöngettek be már, hanem négyen, leesett az állam, amikor megláttam őket. Félelmetes. Persze nem nyitottam ki nekik megint.


2011. jún. 6. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim válasza:

Mond meg nekik, hogy kommunista vagy!

Rögtön lelépnek.

2015. aug. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kèrdező en Jehova t.vagyok.Megèrtem az aggodását mert az agodalom senkinek se jó.

Jehova tanui addig mennek mig érdeklődèst tanusit,mert ez egy èletmentő munka ugy az ön rèszère mint a saját rèszünkre.De senki nincs erőltetve,hogy mentse a saját èletet.

Itt elek egy biblia versel a János.17:3-mal" Az pedig az örökèlet,hogy megismerjenek teged az egyedüli Igaz Istent es akit elküldtèl Jèzus Krisztust"hát Jehova tanui szeretnèk,hogy több ismeretet szerezzen,hogy örökkè èlhessen,ezèrt mennek az ön èrdekèbe.

De ha önt nem èrdekli az ismeret es az örök èlet,megmondhssa,hogy többet nemkivànkozik talalkozni velük.Ők semmi harag nèlkül tovább mennek mert,ugye az ön örökèletèről van szo.Ők feljegyzik az ön házszámát es többet se ők se más nem megy önhöz.Az átoktol amint irja,hogy fel nefeljen mert Jehova tanui nem átkozodnak de nem is hisznek benne.

Szep napot.

2016. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
52-nek:A feleleted a te szemèlyid,a feleleted igazolja ,milyen vallás es szülő nevelt.Gratulálhatnak neked!!
2016. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
41-nek:Az irásodbol látzsik melyik vallás nevel tegedet,nem felnevelt hanem lenevelt,az irásod igazolya a vallásod es a szüleidet.
2016. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
22-nek.Őket a feszületed nem èrdekli csak tegedet.Nekik a feszület annyi mintha ott se volna!!!!!!
2016. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
24-es.Es aztán erre felèbredtèl?
2016. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!