Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus és Isten egyek,...

Ha Jézus és Isten egyek, miért mondta Jézus, hogy " Miért mondasz engem jónak? Nincs senki jó, csak egy, az Isten"

Figyelt kérdés
Ez elég nagy zagyvaság.Önmagának mond ellent,mert akkor mégsem emeli magát egy szintre Istennel.
2012. szept. 30. 09:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Azzal a verssel kapcsolatban, hogy: "Én és az Atya egyek vagyunk".

Mivel többszáz (!) vers azt tanítja, hogy Jézus nem egy az Atyával, hanem az ő Fia, ezért érdemes elgondolkodni, hogy mit is jelenthet ez a kijelentés. Nos, a Biblia azt írja azokról, akik házasságot kötnek, hogy "egy testté lesznek". Ez esetben a házas személyeknek is egy személynek kellene lenniük!? Ez persze lehetetlen! Így van ebbe az esetben is. Jézus ezzel különleges kapcsolatra utalt az Atyjával, (mint a házasságra vonatkozó versekben is). Ők olyan értelemben egyek, hogy összhangban vannak az értékrendjük és a céljaik.

Vizsgáljuk meg ennek a versnek a szövegkörnyezetét. A 25. vers szerint Jézus kijelentette, hogy a cselekedeteit az Atyja nevében viszi véghez. A 27–29. versben jelképes juhokról beszélt, melyeket az Atyja adott neki. Ha ő és az Atyja ugyanaz a személy lenne, Jézus ezen kijelentéseinek semmi értelmük nem lett volna a hallgatói számára. Jézus itt inkább erre gondolt: „Köztem és az Atyám között olyan szoros kapcsolat van, hogy senki sem szakíthatja el tőlem a juhaimat, ahogyan senki sem szakíthatja el őket az Atyámtól.” Inkább arról van szó, mintha egy fiú ezt mondaná az apja ellenségeinek: „Ha az apám ellen fordultok, az olyan, mintha ellenem fordulnátok.” Senki sem gondolna arra, hogy a fiú és az apja ugyanaz a személy. De mindenki számára nyilvánvaló lenne, hogy milyen szoros kapcsolat van közöttük.

2012. szept. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

BSBB


Azért,ez érdekes,ha megnézzük:

"Ha ismernétek engem, Atyámat is ismernétek. Mostantól fogva azonban ismeritek és látjátok őt."

"Uram, szólt közbe Fülöp, mutasd meg nekünk az Atyát! Ez elég nekünk."

Jézus így válaszolt: "Már oly régóta veletek vagyok és nem ismersz engem Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát is. Hogyan mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát?

Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok és az Atya énbennem? A tanítást, amit hirdetek nektek, nem magamtól mondom, és a tetteket is Atyám cselekszi, aki bennem van.

Higgyétek, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem."


Először azonosnak mondja magát az atyával,utána meg arra is kitér,hogy nem ő maga cselekszik és tanít,hanem az Atya.

2012. okt. 1. 07:56
 13/30 anonim ***** válasza:

Az írásszöveg magyarázza magát.

Azt mondja, hogy "nem magamtól mondom". Ha ő az Atya, akkor erre a kijelentésre nem lett volna szükség.

Illetve itt egy másik Bibliavers ezzel kapcsolatban. János 6:46 "Nem hogy az Atyát valaki látta, csak az, a ki Istentõl van, az látta az Atyát." Itt megmagyarázza, hogy szó szerint egy ember sem látta az Atyát, csak aki Istentől van, vagyis az Ő Fia Jézus Krisztus (ő sem emberként).

2012. okt. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Az írásszöveg, amit leírtál folytatódik.

János 14:21 "A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, és én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak."

Tehát ez arra utal, hogy Krisztus egységben van az Atyával.

János 14:24 "A ki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, a melyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, a ki küldött engem."

Itt Jézus azt mondja, hogy az Atyja küldte őt, és az Atyja beszédeit szólja. Ez megint csak azt mutatja, hogy Jézus azt cselekszi, amit az Atyja elvár tőle.

Találtam még valamit. Ez is úgy hangzik, mint a kommentedben leírt Bibliavers:

János 14:20 "Azon a napon megtudjátok majd ti, hogy én az én Atyámban vagyok, és ti én bennem, és én ti bennetek."

Ez a Bibliavers mit akar mondani? Ha azt, hogy Jézus és Isten egyek, akkor azt is mondaná, hogy a tanítványok is egyek Istennel és Jézussal. Ez lehetetlen. Egy másik fordítás így adja vissza ezt a verset:

"Azon a napon megtudjátok, hogy én egységben vagyok az én Atyámmal, ti pedig egységben vagytok velem, és én egységben vagyok veletek."

Tehát az ezekben a versekben megfigyelhető "benne van" kifejezés azt jelenti, hogy "egységben van". Mivel ha azt jelentené, hogy egyek, akkor a tanítványok is egyek lennének Istennel...

2012. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

BSBB


Igen,de akkor mi szükség volt erre a magyarázatra?

"Uram, szólt közbe Fülöp, mutasd meg nekünk az Atyát! Ez elég nekünk."

Jézus így válaszolt: "Már oly régóta veletek vagyok és nem ismersz engem Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát is. Hogyan mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát?"


Ha látják őt,akkor az azt jelenti,hogy ő ugyanaz,mint az Atya.Máskülönben nem kérdezett volna vissza:

"Hogyan mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát?"

2012. okt. 1. 09:40
 16/30 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs itt elentmondás csak úgy tűnik.

Krisna is azt mondta egyszer valakinek:"Borulj a lábaimhoz,én vagyok az Isten."

De Krisna szavait,és Jézus szavait sem úgy kell érteni,hogy valóban ők lennének az Isten.Nem,az Isten rajtuk kívül álló személy.Ezt Osho,egy nagy indiai filozófus úgy magyarázza,hogy Isten lénye szólalt meg Jézuson keresztül.Kívülálló személy az Isten,nem Jézus az,ezért imádkozik hozzá Jézus sokszor,ezért mondja hogy nincs senki jó,csak az Isten.De ugyanakkor bizonyos szempontból egyek,mert Jézus-hogy Oshót idézzem-"csak egy furulya amin az Isten játszik."Jézus-teljesen mindegy,hogy azért mert az Isten fia,vagy más ok miatt-eljutott Istenhez,ezért lett ő hangszer,amin az Isten játszik.Jézus közvetlenül Istent közvetíti,az Isten szólal meg Jézuson keresztül,Jézusban tombol az isteni minőség,benne van az Isten.Ezért mondja,hogy és az Isten egyek.

2012. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,javítom.

Ezért mondja hogy én és az Isten egyek vagyunk.

2012. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

„Uram, mutasd meg nekünk az Atyát — könyörög Fülöp — és az elég nekünk.” Fülöp nyilvánvalóan azt akarja, hogy Jézus Isten látható megnyilvánulását tegye lehetővé, ahogy az a múltban történt látomás által Mózes, Illés és Ésaiás esetében. De az apostolok valójában sokkal jobb dologban részesültek az ilyenfajta látomásoknál, ahogyan Jézus meg is jegyzi: „Oly hosszú ideje vagyok veletek és te, Fülöp mégsem ismertél meg engem? Aki engem látott, látta az Atyát is.”

Jézus oly tökéletesen visszatükrözi Atyja személyiségét, hogy aki vele van és megfigyeli őt, valójában mintha tényleg látná az Atyát. Az Atya azonban nagyobb a Fiúnál, ahogy Jézus elismeri: „Azok a dolgok, amelyeket mondok nektek, nem tőlem származó beszédek.” Jézus nagyon helyesen mindent, amit tanít, az égi Atyjának tulajdonít.

Kol 1:15 A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek elõtte született; Kol 1:15 A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek elõtte született; Kol 1:15 Õ a láthatatlan Isten képe, az elsõszülött minden teremtmény közül.

Kolossszé 1:15

"Õ a láthatatlan Isten képe, az elsõszülött minden teremtmény közül." Ez a Bibliavers leírja, hogy Jézust Isten teremtette. Így alapból nem lehet ugyanaz a személy.

És azt is leírja, hogy Isten képe, - tehát azért mondta, hogy aki őt látta, az látta az Atyát is - mivel visszatükrözi az Atyját, hisz mindenben azt cselekszi, amit az Atyja (és ő maga is) akar.

2012. okt. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Jézus hivatalosan 325 július 25-e óta az Isten Fia.:)

Ő mindezt előtte mondta.:)

2012. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Jézus és Isten egyek:mert belőle jött (Ő) ki.


"Istent nem látta soha senki, az Egyszülött Fiú nyilatkoztatta ki, aki az Atya ölén van.

Jn 1.18"



Jézus:Ige


"Jn 1.1

Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige,

Jn 1.2

ő volt kezdetben Istennél.

Jn 1.3

Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett."


Jézus világa(teremtése):

Jn 1.11

A tulajdonába jött, de övéi nem fogadták be.


Jézus megdicsőülése:

"Ján.17.8.

Mert ama beszédeket, a melyeket nékem adtál, ő nékik adtam; és ők befogadták, és igazán megismerték, hogy én tőled jöttem ki, és elhitték, hogy te küldtél engem."


És mikor belépünk a mennyek országának kapuján ,élünk majd Isten dicsőségében,Jézus Krisztus neve által:Isten a menny.


Ján 17.4. Atyám, a kiket nékem adtál, akarom, hogy a hol én vagyok, azok is én velem legyenek; hogy megláthassák az én dicsőségemet, a melyet nékem adtál: mert szerettél engem e világ alapjának felvettetése előtt.



„Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten.” (Mk 10, 17-18)



Mert Istenben van minden.Nem emberben.


(K.Gy)

2012. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!