Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az evolúciót azért nem...

Ha az evolúciót azért nem hiszik el mert nem látta senki, akkor a Bibliai teremtést miért hiszik el?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
4%
Az az igaz vallás, amely tökéletesen a biblia szerint él, csak 1 van ilyen, mégpedig Jehova Tantúi.
2012. okt. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:
A Jehova tanúival még a keresztények sem értenek egyet, amikor olyat állítanak, hogy Jézus az Mihály arkangyal.
2012. okt. 11. 18:02
 13/71 anonim ***** válasza:
5%
Jó hogy nem fog az egyik vallás a másikkal egyet érteni. Azt pedig a biblia állítja, és ezáltal ők is, és egyedül Jehova tanúi igaz keresztények.
2012. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
12%

Nekem csak annyit árulj el, hogy valami hogy alkalmazkodik a környezethez? És most nem a baktérium vs antibiotikumra gondolok. Ha feloldom a kezem sósavban és a páromnak is, akkor szex után a gyerekemnek lesz keze, nem? Vagy ha sokat úszom a vízben, akkor az ükükükükunokáimnak úszólábaik lesznek?

Magyarázd el!

2012. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
66%

"egyedül Jehova tanúi igaz keresztények."

Jó poén volt xD

2012. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
5%
Miért is olyan poén? Nevedet nem mered vállalni azt látom, de áruld már el a te világnézetedet, hagy röhögjünk mi is.
2012. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem a nevem számít, csak úgy mint Istennek.

Keresztény vagyok.

2012. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 Molnár Sándorné ***** válasza:
61%

Szia, kérdező!

Szeretnék én is hozzászólni a kérdésedhez.

Szerinted mi a jelentése a "véletlen" szónak? Szerintem az, hogy igen ritkán fordul elő valami.

Mármost ha megnézed az univerzumot, benne a földünket, amihez egyetlen bolygó sem hasonlitható. Az elhelyezkedése a naptól, a körforgása, a pályája, a földünkön meglévő levegő, viz, nitrogén körforgás, ezek mind arra szolgálnak, hogy "élet lehessen" a földön. Aztán nézzük a növényeket, az állatokat, és magát az embert. A növények és az állatok is rendelkeznek különleges képességekkel, ugymint "védekező" képesség, az állatoknál "navigációs képesség", hogy felsorolni sem lehet azokat a dolgokat, amikkel rendelkeznek. Az ember csodálatos felépitése. Az agyunk olyan mérhetetlen adatbázist tudna elraktározni, hogy a világ minden számitógépe elbujhatna mellette. Ha szerinted ez "mind a véletlen müve" és nem egy csodálatos mérnöki precizitással rendelkező teremtő müve, akkor gondolkodj el a következőkön is: Végy egy ébresztóórát, szedd darabokra, rakd egy zacskóba, és kezdd el rázni. Vajjon mennyi a valószinüsége annak, hogy ujból összeálljon müködő órává? Szerintem "semmi".

Az evolucióval kapcsolatban. A Nat.Geo TV-müsorában láttam, hogy a tudósok különböző korokból származó fossziliákat tanulmányoztak. De eddig egyetlen egy olyant sem találtak, ami "éppen átmenet" lett volna egyik fajból a másikba. Minden állat a maga neme szerint szaporodik.

Igaz, hogy a lovat párositották a szamárral. Ebből lett az öszvér, az viszont már szaporodásra képtelen. /De mindhárom a lovak családjába tartozik/. Ugy mint van hosszuszőrü, rövidszőrü, nagy, közepes, kicsi, kurta farku, hosszu farku, egyszinü, foltos eb. Mindegyik a /kutyák családjába tartozik/. De ezáltal szinesebb a repertoárjuk.

A mutáns egyedek pedig mindig életképtelenek, torzak. Ezt is a TV müsorán lehetett látni.

Ha kérdésed lenne, irj a privátiba. Üdv: Judit!

2012. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 A kérdező kommentje:

"Vagy ha sokat úszom a vízben, akkor az ükükükükunokáimnak úszólábaik lesznek?"


Ha a környezet úgy alakul, hogy az embernek vízi életmódot kell folytatni, akkor évmilliókkal később kialakulhatnak az úszólábak.


Jó példa erre a cetek evolúciója:


[link]


A Pakicetus a mai cetek őse egy szárazföldi emlős volt.

2012. okt. 11. 19:09
 20/71 anonim ***** válasza:
74%

@ István35:


Én merem vállalni a nevemet, nem nagy ügy egy anonim oldalon. :D


"Az az igaz vallás, amely tökéletesen a biblia szerint él, csak 1 van ilyen, mégpedig Jehova Tantúi."


Azt is merem vállalni, hogy szerintem ez a kijelentésed nem jó poén, hanem egy olyan kijelentés, aminek az igazságtartalma kábé 0, merthogy ember nincs a világon, aki tökéletesen a Biblia szerint élne. Bezony, a JT-k sem kivételek. Törekedni lehet rá, de többet nem nagyon. Plusz a Bibliában sehol nincs megírva, hogy létezne egyáltalán egyetlen igaz vallás, sem annak kritériumai nincsenek felsorolva; mindezeket csak az Őrtorony Társulat találta ki. A bibliaferdítéseiket meg már hagyjuk is... A kérdés amúgy sem erről szólt.


-------


A kérdésre: Egyik sem bizonyítható, mindkettőhöz hit kell valamilyen szinten. Nekem könnyebb a teremtésben hinni, mint az ősrobbanásban, vagy abban, hogy egymásból alakultak ki a fajok. Ami pedig jelenleg látható, megtapasztalható evolúciós folyamat, az nem vitás, természetesen elfogadom, és nincs ellene kifogásom. :)

2012. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!