Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az evolúciót azért nem...

Ha az evolúciót azért nem hiszik el mert nem látta senki, akkor a Bibliai teremtést miért hiszik el?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
16%
Engem csak az zavar ebbe a név nélküli dologban, bár ezzel nem vagyok egyedül, hogy ha valamit írsz, én vávaszolok rá, és ha legközelebb ír valaki név nélkül akkor már rögtön nemtudom hogy ki ért. Nem értem mért nem mertek egy nevet kitenni. Istennel meg ne hasonlítsd magad, ahoz kevés vagy, persze minden ember az, bár neki is van egy tulajdon neve amire kér is hogy használjuk.
2012. okt. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
8%
Kedves Berta Woostler! Persze hogy nincs olyan ember aki tökéletesen öszhangban cselekedne a bibliával, ebben igazad van, de még is ez a vallás törekszik erre a legjobban. Most nézz már meg mondjuk a katolikus vallást, hát a háborúkban egymást mészárolták le, katolikus katolikust ölt. A bibliában pedig nem az igaz vallásnak kell benne lenni, hanem maga a biblia szerinti élet az igaz vallás.
2012. okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Istvan35!


"még is ez a vallás törekszik erre a legjobban"


Ez pusztán egy alátámasztás nélküli állítás, amit nem is lehet bizonyítani, tehát nem kérek ilyet tőled. Én viszont azt állítom, hogy az ún. újjászületett keresztények törekszenek erre a legjobban; de ezt én sem tudom bizonyítani.

Az összehasonlítgatás meg teljesen felesleges, akármelyik két vallással is tesszük. Tudom, hogy a JT-k előszeretettel nyavalygatják a katolikusokat, pedig semmi értelme, ettől ők nem lesznek jobbak. (Nem vagyok katolikus.)


"A bibliában pedig nem az igaz vallásnak kell benne lenni, hanem maga a biblia szerinti élet az igaz vallás."


Mondod te, a bizonyítékok pedig ismét hiányoznak... :)


Van az oldalon bőven JT-s kérdés, szerintem nézz körül. :)

2012. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
10%
Egy szempillantás alatt lelehet szűkiteni a kört a többszá z vallásról egyre. ezek a kérdések alapján: mely vallás hírdeti a bibliát az abban leírtakat, isten királyságának eljövetelét. mely vallás jár az igaz isten jehova nevében. Csak jehova tanúira illenek ezek rá. miellőtt pedig elkezdenéd a nevét megkérdőjelezni, benne van a bibliában miszerint isten buzdít rá hogy használjuk a nevét, A héber JHWH teragramm magyar megfelelője pedig jehova, vagy jahve, a héber ábécé ugyanis magánhangzókból áll.
2012. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy más keresztények nem használják Isten nevét? Csak azért, mert a "megnevezésükben" (bocs, ezt nem tudtam jobban mondani, de gondolom érted), nincsen benne?
2012. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb keresztény vallás hirdeti a Bibliát, az abban leírtakat, és Isten Királyságának eljövetelét, úgyhogy ebből nem tudom meg.
2012. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
11%
miért használják? én egyről tudok, az ok viszont nem prédikálnak, ezzel máris kizárták magukat. ha te tudsz a kkor mondhatsz, de hidd el nem sok van az biztos.
2012. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
9%
Persze jehovatanúin kivül ismerek még egy ilyet, az előző választ így akartam írni. Azt mondod hogy a legtöbb keresztény vallás hirdeti a bibliát, isten királyságának eljövetelét? csak a jehova tanúin kívül egyet mondj, akik olyan tevékenyen hirdetik ez. Akik napmint nap házról házra járnak prédikálni. pont erről ismerik fel jehova tanúit hogy önszántukból, nem pénzért, mielőtt valameikőtök kitalálná, prédikálnak. pont ez különbözteti meg őket a többi hamis vallástól.
2012. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
46%

Én nem nagyon villognék a helyedben azzal, hogy másokat zaklatsz!

Ha valakit érdekel egy vallás, majd utánajár.


Az evolúciót pedig lássuk. Nem tudom honnan vetted, hogy nem. Elég ha végignézed egy magzat fejlődését.

[link]


Azokívül: kutyakitenyésztések, macskafajták, stb.


Viktória tó: kb. 100 évente jelenik meg egy új halfaj, (bölcsőszájúak).

2012. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Istvan35:


Látszik, hogy új vagy a GYK-n, és az is, hogy nem készültél fel erre előzetesen, nem tájékozódtál (pl. régebbi kérdések átolvasásával).


Nem tudnám megszámolni, hányszor írták már le ugyanazokat, amiket most te is. Mint előzőleg már említettem, ezek pusztán a te állításaid, pontosabban az Őrtorony Társulatéi, de mindenféle bizonyíték, alátámasztás nélkül. Ezekkel itt nem mész semmire sem az ateistákkal, sem a bibliai keresztényekkel szemben; itt bizony komolyan bizonyítani kell az állításokat, különben pillanatok alatt darabokra szedi valaki. Jelen esetben ez most lehetnék én, de mint említettem, az eredeti kérdés NEM erről szól, és most nem látom értelmét szétoffolni, ill. az időmet pocsékolni olyasmire, amit már többször leírtam.


Csak annyit összefoglaló jelleggel:

1. A Bibliát TÖBB keresztény felekezet is hirdeti. Ellenben Jehova Tanúi a saját bibliaferdítésüket és teológiájukat hirdetik, azaz az ÚVF-et és az Őrtorony-irodalomban leírtakat.

2. A nevet nem kérdőjelezem meg, de valószínűleg többet tudok róla nálad, ugyanis kis utánajárással már tudható az is, hogy a [jehova] alak szinte teljesen kizárható; a Wikipédia 3 hosszú oldala is tárgyalja ezt a kérdést, keresd meg nyugodtan, és tanulmányozd a leírtakat.

3. A WTBTS körkörös érvelése pedig már a könyökömön jön ki. Mutatok egy példát, hogy lásd, miről van szó:


- Isten kiválasztotta az Őrtorony Társulatot 1919-ben.

- Ezt honnan tudod?

- Mert 1919-ben csak ők tanították az igazságot.

- Mi a helyzet az 1919-es hamis tanításokkal? Hamis dátumok, pogány szimbólumok, Jézus imádata, vér használata stb...

- Ez nem probléma, mert voltak tévedések, de a világosság mindig nagyobb lesz.

- Ez igaz lehet más vallásokra is?

- Nem, mert csak egyedül Jehova Tanúi tanítják az igazságot.

- Más vallások is úgy hiszik, hogy ők tanítják az igazságot.

- Ez azért van, mert Sátán elvakította az elméjüket.

- Ez igaz lehet Jehova Tanúira is?

- Nem, mert Isten az Őrtorony Társulatot választotta ki 1919-ben.

És kezdődik az egész elölről...


Úgyhogy ismét javaslom, hogy nézz körül az oldalon, használd a keresőt (Jehova Tanúi --> ~ 300 találatot fogsz kapni; tudom, mert nemrég megszámoltuk. :D ).


Üdv. :)

2012. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!