Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az evolúciót azért nem...

Ha az evolúciót azért nem hiszik el mert nem látta senki, akkor a Bibliai teremtést miért hiszik el?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:

István olvasd már el tüzetesebben...


4. Ne hordozzatok erszényt, se táskát,

se sarut; és az úton senkit ne

köszöntsetek.

5. Valamely házba bementek, először

ezt mondjátok: Békesség e háznak!

6. És ha lesz ott valaki békességnek

fia, a ti békességtek azon marad;

ha nem, ti reátok tér vissza.

7. Ugyanazon házban maradjatok

pedig, azt evén és iván, a mit ők

adnak: mert méltó a munkás az

ő jutalmára. Ne járjatok házról-

házra.

8. És valamely városba bementek, és

befogadnak titeket, azt egyétek, a

mit előtökbe adnak:

9. És gyógyítsátok a betegeket, a kik

ott lesznek, és mondjátok nékik:

Elközelített hozzátok az Isten

országa.

10. Valamely városba pedig bementek,

és titeket be nem fogadnak, annak

utczáira kimenvén, ezt mondjátok:

11. Még a port is, a mely reánk ragadt

a ti várostokból, itt köztetek

letöröljük; mindazáltal ez legyen

tudtotokra, hogy az Isten országa

elközelített hozzátok.


Ti hogyan is csináljátok? Szerinted stimmel egy pontban is?...


A két kérdést nem véletlenül tettem fel személyesen, és szívesen teszem fel bármikor bármelyik tanúnak, de tekintettel, hogy magad sem vagy régóta ebben a "szakmában", így elhiszem, hogy nem vagy megijdve, nem is kell, de nem igazán tudnád még megválaszolni a kérdéseimet, így ne is firtassuk, ráadásul jelenleg a legkevésbé sem lényeges a pillanatnyi beszélgetésünk szempontjából.

2012. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:

István!


Csak egy baráti tanács az utolsó, 50-es válaszoddal kapcsolatban, ha nem haragszol.


Lk 6,28 Áldjátok azokat, a kik titeket

átkoznak , és imádkozzatok azokért,

a kik titeket háborgatnak.

2012. okt. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:

Az igaz keresztényeknek

prédikálniuk kell Isten

Királyságáról. Jézus ugyanezt

tette. Ő mindig beszélt a

Királyságról ( Lukács 8:1). Azt

parancsolta tanítványainak,

hogy ugyanezt az üzenetet

prédikálják az egész földön

( Máté 24:14; 28:19, 20). nyugottan keressétek ki a bibliaverseket. Azt meg már írtam egyszer hogy mire utal a ne járjatok 'házról házra' kifejezés. nem akarom önmagamat szajkózni.

2012. okt. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
75%

Kedves István!


"Berta wooster, nyugottan mondjál olyan vallást mondom, amely prédikál."


MINDEN normális keresztény felekezet hirdeti az evangéliumot (= a jó hírt), különféle módokon: nyilvános előadások / alkalmak, konferenciák, koncertek, szabadtéri szervezett evangélizációk, egyéni bizonyságtételek stb.

Ha meg nagyon ragaszkodsz a házról házra járkáláshoz, akkor ott vannak a mormonok, ill. egy kisebb (~ 1,7 milliós taglétszámú) vallás, aminek most nem ugrik be a neve; de olyan szempontból teljesen mindegy is, hogy e kettő - a Jehova Tanúihoz hasonlóan - NEM ugyanazt hirdeti, mint a keresztények.


"bizonyítékokat meg mit vársz, most linkelgesek neked ide bibliaverseket, azt hittem hogy annyira ismered a bibliát hogy tudd hogy nemcsak kitalálom amit mondok"


Mondanám, hogy igen, pontosan másolt bibliaverseket várnék, PLUSZ ezek megfelelő alátámasztását / magyarázatát; de mivel az érvelésetek jelentős részét már ismerem, ezért ne fáraszd magad ezzel. Több kérdésben szanaszét lett cáfolva az ŐT-teológia és -érvelés.


"de ha nem akkor előbb legalább a hitelességéröl győződj meg, majd linkelek mindjárt ezzel kapcsolatban egy oldalt, nyugottan nézd meg."


Köszönöm, de részemről nem merült fel kétség a Biblia hitelességét illetően.

A bemásolt linkedet viszont furcsállom, mert ugyebár ez volt az:


[link]


Márpedig ez nem JT-blog, és nem is köthető semmilyen formában Jehova Tanúihoz vagy az Őrtorony Társulathoz; evangéliumi / bibliai keresztény tanítások, anyagok vannak rajta, amik ugyebár néhány alapvető pontban szöges ellentétben állnak az ŐT-teológiával. A Kategóriák között is találhatók evangéliumi keresztény "nagy nevek", zenészek stb. Te hogyhogy ezt olvasod?


"A bibliánk pedig csak annyiban különbözik a Károl.-tól, hogy a régies kifejezések modernizálva lettek a könnyebb érthetőség érdekében. jelentésben nem különbözik."


Ez nem igaz. Nagyon új lehetsz még a JT-k között is, ha ezt így tudod; vagy nagyon nem látod a különbséget a kettő között. Hát akkor segítek, tessék, olvasgass egy kicsit:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Volt még néhány kérdés a témában, de szerintem egyelőre ennyi elég lesz. :)


Üdv. :)

2012. okt. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
Kedves Berta Woostler! Azért ezt az oldalt mutattam, mert gondoltam ezt szivesebben olvasod mint egy egy Jehova tanúi oldalt. De ha a bibliát elhiszed akkor tárgytalan az egész. Lehet hogy hirdetik más vallások is az igét, de olyan tevékenyen mint Jehova tanúi, vagy azt hirdetik ami a bibliában van, isten nevében prédikálnak? Most nem ezen kell fennakdni hogy isten neve milyen magánhangzókkal lett kibővitve, mi is használjuk a Jehovát is, vagy a Jahvet is, az a lényeg hogy használni kell iten nevét. A bibliánkal kapcsolatban pedig ide linkelhetnél néhány olyan bibliaverset, amiket úgygondolod hogy a tanúk elferdítettek, mert ezt előszeretettel állítod.
2012. okt. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
Ezt az előzőnek írtam nem neked.
2012. okt. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
Bocs, eltévesztettem a házszámot, ezt neked írtam.
2012. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:

István, te mit szoktál hirdeteni az embereknek? (mi a fő lényege a mondókádnak?)

Hogyan műveled ezt a tevékenységet?

Az emberek erre hogyan reagálnak?

És te erre hogyan válaszolsz?

2012. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
Azt kell hirdetni amit istenmegparancsolt, valamint Jézus mondott a követőinek. Lényegében ez a következő: Jézus azáltal hogy kínhalált halt kifizette a váltságot bűneinkért, ezzel megadva a lehetősőséget az embereknek hogy úgy éljenek mint Ádám és Éva a bűnbeesésük előtt, sajnos ezzel a lehetőséggel nagyon kevesen élnek. Az utolsó napokban élünk, természetesen nem tudjuk azt az időt, mikor jön el armageddon, de a bibliában levő próféciák elárulják a közelségét. már 1914-ben létrejött aza királyságá az égben, ami armageddon után ki lesz terjesztve az egész világra. 1914-ben Sátán és gonosz démonai le lettek taszítva a földre, lásd világháborúk, és minden módon megpróbálják megnehezíteni az ember életét, armageddonkor ez a világ megszűnik, Jézus átveszi az uralmat a föld felett, megsemmisíti az itt lévő királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig. Az emberek erre többségében elutasítóan reagálnak, de nem kell rajta csodálkozni, mivel evilág uralkodója Sátán az ördög.
2012. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:

Istvan35 figyelmébe ajánlom ezt az igét. S nézd meg az ÚVF-ban! (onnét való)


(Cselekedetek 21:13) Pál akkor így válaszolt: „Mit csináltok? Miért sírtok és gyengítetek el szívemben? Biztosak lehettek abban, hogy nemcsak megkötöztetni, de meghalni is kész vagyok Jeruzsálemben az Úr Jézus nevéért.”

2012. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!