Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok gyakran miért...

A katolikusok gyakran miért beszélnek olyan megvetéssel az állatokról?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 01:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

olyanoknál tapasztaltam ezt, akikről TUDOM, hogy mély vallásos katolikusok, pl: apáca, meg egyéb ismerősök, katolikus rádió emberei.


amikor beszélgettem velük az állatokról, azt tapasztaltam náluk, hogy lenézéssel beszélnek róluk.

2012. dec. 3. 11:51
 12/23 anonim ***** válasza:

Mondj már egy példát! :D

"Megvetem ezt a kutyát!" ? XD

2012. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

pl:

hogy nem baj, ha kínzóan kísérleteznek rajtuk, mert nincs lelkük.


kutyát azért nem tartana, mert akkor kevesebb szeretet jutna az emberekre


állatot nem szabad templomba vinni

2012. dec. 3. 11:55
 14/23 A kérdező kommentje:
aki a kutyásat mondta, az arcán látszott, hangszínén érződött a megvetés az állatokkal kapcsolatban.
2012. dec. 3. 11:56
 15/23 anonim ***** válasza:

Hogy megvetően beszélt-e vagy sem, azt csak te tudhatod, mivel te voltál ott....ez nem vallásfüggő szerintem.


Keresztény tanítás szerint viszont valóban nincs lelkük az állatoknak, legalábbis nem emberi lelkük, ezért ők a haláluk után nem kerülnek sehová, megszűnnek létezni. Ez a hagyományos egyházi tanítás.

Ez még önmagában nem jelenti azt, hogy az állatkínzás elfogadható dolog volna! Egyáltalán nem az.

De egy ember élete messze többet ér, egy állaténál!


Azért van különbség, ha valaki hobbiból kínoz egy állatot, vagy azért áldoznak fel állatokat, hogy egy új gyógyszert kifejeleszthessenek...

2012. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Zsizsik666 ***** válasza:
45%

Nem tudom, de3 én is ezt tapasztaltam, ilyen beszólásokat, mint a kérdező.

Pl. : nem nagyon volt pénzem, erre azt mondta akatolikus vénasszony, hogy:

"Dobd már ki azt a két macskát, minek eteted, ennéd meg inkább te..meg blabla!" Azért enni volt mit, csak épp milliiomos nem voltam, mint a katolikus asszonyka. Ráadásul lefiatalt az egyik macska és beszökött a néni házába a 3 kiscicája, erre meg dobozzal, meg karóval ütötte őket :S

Hiába mondtam, hogy bemegyek és kiviszem, meg elnézést hogy bementek, meg hiába magyaráztam, hogy ha üti, megijed, és nem fog kimenni, hanem bebújik pl. a szekrény mögé. erre azt mondja: "Nem baj,hagy dögöljön meg, utálom a szemtelen dögöt!"

Közel álltam hozzá hogy lekeverek neki egyet.

Plussz katolikus mondatok:

"Minek a kutya, felesleges pénzkidobás!

"Agyonütöm ezt a macskát, mert felmászott a szekrény tetejére, jajj ha leveri a (100 Ft-os ) szobrom, akkor megölöm!" Meg katolikus fiatalok diót tettek a macska talpára, vonatsínekre kígyót kötöttek!

Stb,.

Nagy katolikus templomba járó tata meg kitalálta, hogy neki már nem kell a kutya, mert fáj a lába, nem tudja ellátni, van neki elég baja. Megyünk ki este, hugom jön be sírva, hogy Lajos bácsi baltával (!!!! ) akarja szétverni a kutyát :S

Sajnos mire leértünk, már nagyon szenvedett és nem tudtuk megmenteni az állatot. De a vén tatát öcsémmel megrugdostuk rendesen. Betelt már akkor nálam is a pohár.


Kérdező, szerintem azért, mert a katolikusok felsőbbrendűbbnek képzelik magukat az állatoknál, azt hiszik bármit megtehetnek velük. De kezdjük ott, hogy a nem katolikus embereket is utálják.

Tisztelet a kivételnek kedves katolikusok, akinek nem inge, ne vegye magára.

2012. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

@Zsizsik666, a keményvonalas internetnácik követnek el ilyen hozzászólásokat a Politika rovatban, csak ők zsidókkal.

Most muszáj ezt a kultúrát ide is áthozni?

2012. dec. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Salx Narval ***** válasza:
Gyerekek, mi is ebben az országban élünk és köztünk is élnek katolikusok, nyilván mindenkinek feltűnt volna, ha ennyire utálnák az állatokat. Elég szomorú az is, hogy van rá példa, de, hogy rájuk jellemzőbb lenne mint másokra, ezt azért erősen vitatom. Jó és gonosz, mindenhol előfordul, látod még a mennyország sem volt kivétel.:D
2012. dec. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Zsizsik666 ***** válasza:

Titus Pullo sajnálom, ha nem tetszik a hozzászólásom, nem politizálok, nyilván azt csak emberekkel kapcsolatban lehet. a tapasztalataimat írtam le.

Bővebben:

Szerintem a vallásukból adódik, mert csak az embert nézik valamibe, abból is csak a katolikus embert, mert mindenbe beleviszik a vallásos gondolkozást, nekik az állat nem jelent szinte semmit, mert az istenüknek sem. (Tisztelet a kivételnek katolikusok körében.)

Pl. animista hitben mindennek lelke van, az állatoknak, a növényeknek, sőt még pl. a köveknek is. Az ősember nem gondolta magát felsőbbrendűbbnek ezeknél, a természet részének érezte magát. A katolikusok meg nem így vannak ezzel, ők elkülönültek a természettől.

2012. dec. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Zsizsik!

Rendes vagy, hogy szereted az állatokat.

Sajnos félresikeredett ember mindenhol akad.

Magam is tapasztaltam, de talán az sem mindenkor, mindenben gonosz.

Azt nem gondolnám, hogy a vallásnak ehhez köze lenne.

Asszem a Biblia nem úgy tárgyalja Noét, hogy:

- Aztán a hitvány galamb meghozta a hírt, hogy Noé a mocskos állatokkal...-

Annak a vén baromnak sem pap tanácsolta: - csapd agyon a piszkos dögöt.-

Saját tökfejéből vehette az ötletet./Rugdosni azért nem szép dolog egy öreg bácsit, még ha meszes is már az agya/


Szerintem a legtöbb ember jó.

Akár vallásos, akár nem.

Persze nem mindig sikerül, sőt, néha visszájára fordul.

A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.

Ha mindenki gonosz lenne, már régen végetért volna a világ.

Hiszen Te is, én is, a Jehovások is csak a többiek javát akarjuk.

Hogyhogy mégsem sikerül eredményt elérnünk?

2012. dec. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!