Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor gyermekei miért...

Orbán Viktor gyermekei miért nem kaptak magyar nevet?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék balhét, semmi feszültséget nem akarok szítani, de engem, magyarként ez a tény nagyon bánt. Orbán nagy hazafinak állítja be magát, ugyanakkor 5 gyermekét izraeli nevekkel látta el, nevezetesen: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra.

Bőségesen lehet választani a magyar nevek közül, elnökünk mégis egy idegen kultúra előtt tisztelgett a névadással (is). Kérdem én, a Rózsa miért nem volt jó? ez ugyanis a magyar megfelelője. Nem vagyok antiszemita, de komolyan megijeszt a tény, hogy miféle gondolatok járhatnak emberünk fejében hazánkkal kapcsolatban. Nem hinném, hogy Netanjahu gyermekeinek magyar neve lenne, valószínű tarkólövést kapna érte. Egy izraeli név még oké, de könyörgöm, mind az öt?


2011. márc. 21. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
70%
Ezek Bibliai nevek is, ráadásul a magyarság kb. Szent István óta használja őket. Baj van a vallásával?
2011. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 bumbi02 ***** válasza:
86%
Orbán református, és ezek Bibliai nevek...más dolog hogy héber eredetüek.. de legalább annyira keresztény a Biblia mint amennyire zsidó. ( A zsidók Tórá-ja is az Ószövetségben van pl)
2011. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha végre egy olyan elnökünk lenne akinek a magyar kultúráról nem az a véleménye hogy "fütyülős barack és bőgatya". Kijárna már nekünk egy ízig-vérig hazaszerető vezér, aki gyermekeit is magyarul nevezi el, legalább az egyiket.
2011. márc. 21. 21:20
 4/63 A kérdező kommentje:
Létezik egyáltalán olyan, hogy nem bibliai eredetű név? :)
2011. márc. 21. 21:23
 5/63 anonim ***** válasza:
100%
Attila nincs a Bibliában, ha jól tudom :)
2011. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
58%
Na egy ilyen kérdés után szerintem ásd vissza magad a ködmönkédbe. nem vagyok jobboldali de kapásból 5 magyar név jutott az eszembe.
2011. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 bumbi02 ***** válasza:
100%

Attila.. én is pont az vagyok xd:))


de pl Levente is régi magyar név, ha jól tudom.

2011. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
69%
Miért kapnának? Magyar valamelyik?
2011. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
66%
Orbán ha jól rémlik, református, ott divat az ószövetségi nevek adása. Irigylem a problémáidat, kérdező.
2011. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
64%
Miért kapnának? Magyar valamelyik?
2011. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!