Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor gyermekei miért...

Orbán Viktor gyermekei miért nem kaptak magyar nevet?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék balhét, semmi feszültséget nem akarok szítani, de engem, magyarként ez a tény nagyon bánt. Orbán nagy hazafinak állítja be magát, ugyanakkor 5 gyermekét izraeli nevekkel látta el, nevezetesen: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra.

Bőségesen lehet választani a magyar nevek közül, elnökünk mégis egy idegen kultúra előtt tisztelgett a névadással (is). Kérdem én, a Rózsa miért nem volt jó? ez ugyanis a magyar megfelelője. Nem vagyok antiszemita, de komolyan megijeszt a tény, hogy miféle gondolatok járhatnak emberünk fejében hazánkkal kapcsolatban. Nem hinném, hogy Netanjahu gyermekeinek magyar neve lenne, valószínű tarkólövést kapna érte. Egy izraeli név még oké, de könyörgöm, mind az öt?


2011. márc. 21. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
23%
Álmagyar Orbán, közben héber ülepet nyal.
2011. márc. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 bumbi02 ***** válasza:
71%
azért érdekelne hogy mivel tudod cáfolni a finnugor nyelvrokonságot...
2011. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
25%
Nekem az egészben a legszomorúbb, hogy a műveltséged addig terjed, hogy ELNÖKnek tartod Orbánt. Nem egy helyen irod. Ennyi tán elég is nekem rólad...
2011. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
27%
Orbán egy zsidó "bérenc"
2011. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
88%

"szép dolog az 5 gyerek (bár ennyit ma már csak egy elnök tud eltartani) "


Van a rokonságomban példa az 5 gyerekre. Nem zsidók, nem cigányok, nem jgazdag vállalkozók. Magyarok. Tisztességesen nevelik mind az 5 gyereket, azokból a gyerekekből nem bűnözők lesznek, mind jól tanulnak (amelyik már iskolás), sportolnak.


"ki a fene gondolta volna, hogy minden gyakoribb név zsidó eredetű"


Érdekes dolgok vannak a világban, ugye? De nem minden név héber eredetű. A Richárd név ugye a legismerősebb III. Richárdról, anglia oroszlánszívű királyáról. Német (germán) eredetű név. Nem szeretem a zsidóságot. Ennek ellenére nagyon sokmindent köszönhetünk az ókori világnak, legyen az héber, latin vagy perzsa. Mégegy érdekesség: Tudtad, hogy Isten, Jahve és Allah(!) egy és ugyanazon isten? A három vallás között Jézus szerepe a legnagyobb eltérés (meg egy csomó más).

2011. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:

bumbi02:


ha tényleg érdekel a dolog, akkor kérlek olvass utána! röviden: genetikailag is bizonyították hogy semmi közünk a finnekhez, az egész elméletet bizonyos Paul Hunsdorfer jogász, és Joseph Budenze kezdte el harsogni, abban a pillanatban hogy 1841-ben az akadémiára telepítették őket.

Ha szerencsénk van, még a mi életünkben radikális változás várható e téren, mert egy idő után nem lehet elhallgatni a hazugságot, az újabb nyelvész-generációk egyre mélyebbre fognak ásni.

2011. márc. 22. 11:41
 47/63 anonim ***** válasza:
90%

"...genetikailag is bizonyították hogy semmi közünk a finnekhez, ..."


Mi köze a genetikának a nyelvrokonsághoz? :)

2011. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%

"is bizonyították hogy semmi közünk a finnekhez"


A finnek kb annyira vannak a finnugoroktól mint mi, ha hinni lehet az eredeti történetnek. Mennyivel lesz jobb nekünk, magyaroknak, ha bebizonyosodik, hogy nem a finnugor történet igaz, hanem mondjuk mongol vagy perzsa őseink vannak? Fejlődik tőle a gazdaságunk? Megváltozik az emberek önző gondolkodása? Egycsapásra megoldódik az összes problémánk?

2011. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 bumbi02 ***** válasza:
100%
akkor most olvasd el mit irtál, és gondolkozz el hol a hiba.. a nyelvrokonság és a genetikai rokonság között semmilyen összefüggés nincs. valami más értelmes cáfolat a finnugor nyelvrokonságra?
2011. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
100%

"Az MTA-ba a habsburgok által beültetett ál-szakértők találták ki a finnugor hazugságot, hogy letörjék a magyarok nemzettudatát."


- Na, ennyit erről. Talán foglalkozz annyit ezzel legalább, mint én, és utána beszélj erről a témáról. A genetikát felhozni meg egy ökörség. A számik is finnugor nyelvet beszélnek; tudod mennyi közük hozzánk vagy a finnekhez? Nagyjából semmi. Ők ugyanis nyelvcserével sajátították el a finn egy korai dialektusát. Genetikailag ettől persz e még semmi közük hozzánk, ahogy kb. a bolgároknak sem sok közük van a többi szláv néphez. (bár ott a helyzet sokkal bonyolultabb) Vagy nézd meg, hogy az össze újlatin nyelv úgy alakult ki, hogy a rómaiak elterjesztették a altint, és az mindenhol módosult. Gondolod, hogy ezzel genetikailag is befolyásolták az ottani népeket ekkora terüelten? Aligha. Egy brazil, egy haiti meg egy svájci olasz is újlatin nyelvet beszél, de nem hinném, hogy nagy a genetikai hasonlóság köztük.


Nagyon elvakult vagy sajnos, de ez már a kérdésedből is kiderült. Szerintem fogadd el a származásodat, és megbékélsz magaddal.

2011. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!