Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor gyermekei miért...

Orbán Viktor gyermekei miért nem kaptak magyar nevet?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék balhét, semmi feszültséget nem akarok szítani, de engem, magyarként ez a tény nagyon bánt. Orbán nagy hazafinak állítja be magát, ugyanakkor 5 gyermekét izraeli nevekkel látta el, nevezetesen: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra.

Bőségesen lehet választani a magyar nevek közül, elnökünk mégis egy idegen kultúra előtt tisztelgett a névadással (is). Kérdem én, a Rózsa miért nem volt jó? ez ugyanis a magyar megfelelője. Nem vagyok antiszemita, de komolyan megijeszt a tény, hogy miféle gondolatok járhatnak emberünk fejében hazánkkal kapcsolatban. Nem hinném, hogy Netanjahu gyermekeinek magyar neve lenne, valószínű tarkólövést kapna érte. Egy izraeli név még oké, de könyörgöm, mind az öt?


2011. márc. 21. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
100%

"az egész elméletet bizonyos Paul Hunsdorfer jogász, és Joseph Budenze kezdte el harsogni, abban a pillanatban hogy 1841-ben az akadémiára telepítették őket."


- A magyar-osztják nyelvrokonságot már 100 évvel előtte megálalpították. Később rokonították a finn nyelvet az uráli nyelvekkel, és Budenz a kettőt hangolta össze. Zanzásítva nagyjából ez történt. Ebből látszik, hogy nagyon felszínes a tudásod.

2011. márc. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
87%
De kíváncsi vagyok, hogy akko szerinted kik a rokonaink? És kinek jók, ha a finnek "rokonaink"?
2011. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 bumbi02 ***** válasza:
100%
kik a rokonaink? hát az etruszkok,sumérok,akkádok,szkiták,kelták,germánok,hunok,szittyák,avarok...
2011. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
100%

A genetikának semmi köze a nyelvrokonsághoz. Különben meg a finnek csak távoli rokonaink, mi a finnugor család ugor részeit képviseljük, ők pedig értelemszerűen a finnekét. Ők sokkal korábban elhagyták az Ural vidékét, mint mi, így egy teljesen más irányba indult el a fejlődésünk, mindazonáltal fellelhetőek hasonlóságok a nyelvek között.


Egy szó mint száz, ne a finnekkel hasonlítgassátok a nyelvet, hanem az ugorokkal. Ajánlom tanulmányozásra a manysi nyelvet, mely kísértetiesen hasonlít a magyarra.


Még annyit, hogy tudom, hogy az átlagembernek a tudósok munkája nem áll másból, mint bemennek az Akadémiára és hasraütésszerűen kinyögik, ami épp eszükbe jut. Nem, egy hipotézist évek munkája, kutatások, utazások, stb előz meg, aztán pedig el is kell fogadtatnia tudóstársadalom nagy részével. Tudom, hogy megy ez, én magam is mondhatni tudós vagyok, csak én a természettudományok területén tevékenykedem.

2011. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 Ugocsa Ferenc válasza:
A 21. század eleji magyar politika egyik alapkérdését tetted fel. HOgyan emelkedhetett fel ennyire a csillaga egy ilyen embernek? A válasz biztosan magába rejti eme 5-szörös héber névadást is...
2011. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 Mike Lowrey ***** válasza:

had döntse már el ő hogy milyen nevet ad a gyerekeinek. egyáltalán nem biztos hogy a zsidók iránti szimpátia alapján adta ezeket (bár nem lepődnék meg)


a Jobbik meg nem szélsőséges, ők azok akik hazafiak, de neked úgy látom mindegy csak kötekedj

2011. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
18%
mert cigányok
2011. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim válasza:
14%
Azért mert egy zsidó ge.ci orbán.Egy nagy lófa.sz kellene a szájába. Egy szart nem ér az az ember. Meg kéne már ölni!!!
2011. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

nem attól lesz valaki hazafi, hogy magyar nevet ad a gyerekeinek.. és egyébként ezek bibliai nevek, ő meg hithű katolikus, annyira, hogy a gyerekek is katolikus iskolába járnak.

magyar nevei ma már csak a középkorúaknak van és a cigányoknak (sajnos).

Egyébként én örülök legalább, hogy 5 gyereket vállalt, nah ez az ami tényleg segiti a hazát, és nem a névválasztás!

2011. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim válasza:

épeszű magyar ember ad a gyerekének olyan nevet, hogy Ráhel? úgy hangzik mint egy felső-légúti betegség.


Elmehetsz te tudod hova!!!


Én 100% magyar vagyok veled ellentétben, és ez a nevem! Na és akkor mivan?? szted valaki a neve miatt nem magyar? Hülye vagy!! de csak nevezd el a gyerekeid leventének, hunornak .... azt hiszed attól magyarok lesznek?? alapból nem vagy az, és nem kényszerítheted őket arra hogy úgy gondolkozzanak mint egy magyar!


Hogy miért nem adtak ősmagyar nevet orbánék a gyerekeknek?? szerinted??? lehet h nem magyarok, vagy éppen vallásból! szt istván behozta a kereszténységet és onnantól kezdve elvágta az ősmagyar nevet!! az ő neve vajk igazából, megkeresztelkedett és istván lett. őt miért nem hibáztatod? ő a leg hazárulóbb nem? semmi közünk nem volt ehhez a valláshoz és nézd meg mennyien benne vannak.

2012. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!