Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor gyermekei miért...

Orbán Viktor gyermekei miért nem kaptak magyar nevet?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék balhét, semmi feszültséget nem akarok szítani, de engem, magyarként ez a tény nagyon bánt. Orbán nagy hazafinak állítja be magát, ugyanakkor 5 gyermekét izraeli nevekkel látta el, nevezetesen: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra.

Bőségesen lehet választani a magyar nevek közül, elnökünk mégis egy idegen kultúra előtt tisztelgett a névadással (is). Kérdem én, a Rózsa miért nem volt jó? ez ugyanis a magyar megfelelője. Nem vagyok antiszemita, de komolyan megijeszt a tény, hogy miféle gondolatok járhatnak emberünk fejében hazánkkal kapcsolatban. Nem hinném, hogy Netanjahu gyermekeinek magyar neve lenne, valószínű tarkólövést kapna érte. Egy izraeli név még oké, de könyörgöm, mind az öt?


2011. márc. 21. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
94%

Róza és Flóra nem izraeli név, hanem latin.


Tudtad, hogy volt egy Árpád-házi királyunk, akit Salamonnak hívtak?

2011. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
50%
Na ez azért túlzás, hogy ilyenekbe is bele kell kötni. Nevetséges. Neked biztos ősmagyar neved van, mindenféle idegen behatástól mentes. Gratulálok hozzá.
2011. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:
emberek, reméljük hogy csak a református vagy akármilyen múltból fakadóan nevezte el ilyen csúnyán a gyermekeit..
2011. márc. 21. 21:41
 14/63 anonim ***** válasza:
81%

Ez már szerintem a faszlengetés kategória. Minden szülő magánügye, hogy mi után nevezi el a porontyait. A hazaszeretetnek a kultúra és a művészet támogatásában, az oktatás és a gazdaság megerősítésében kellene megnyilvánulni hiszen ezek viszik előre a hazát. De mint az intézkedéseikből látjuk az oktatás számukra nem fontos, jó ha buta a nép...

A Róza egyébként a Rózsa archaikusabb formája, szóval bizonyos szemszögből nézve még konzervatívabb mint amit te mondtál.

2011. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 bumbi02 ***** válasza:
100%
amúgy ilyen erővel Vona Gábornál is gondolkozhatnék azon hogy miér van "zsidó" neve, hisz a Gábor név is héber eredetű...
2011. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

nem nevetséges, a névadás igen fontos kulturális dolog.

főleg egy elnöknél. Én magyar nevet adnék a gyermekeimnek, mert itt nőnek fel, magyarul beszélnek, és amúgy meg kutya kötelességünk ápolni a hagyományt.

Neked nyilván a Szamanta meg Dzsennifer nevekkel sincs bajod, pedig valahol meg kell húzni a határt, a világ úgy szép, hogy megvannak a kulturális eltérések, minden népnek van egyénisége. ezt valahol ápolni kell, én nem szeretnék egységvilágban élni. Indiában sem nevezik el George-nak a gyereket, minden népnek van saját kultúrája, punktum

2011. márc. 21. 21:48
 17/63 A kérdező kommentje:
bumbi: azért ne keverjük a szezont a fazonnal, a Gábor nem kizárólag héberek által használt név, amúgy meg hogy jön ide a jobbik, Vonástul mehetnek a rákba
2011. márc. 21. 21:50
 18/63 anonim ***** válasza:
100%
Most nincs kedvem vitába keveredni, ezért annyit mondok: nem vagy normális.
2011. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
Igen a vallás az európai kultúra része. Azzal, hogy vallsos nevet választ, ápolja a kultúráját. Pont úgy mint az iszláméknál a Mohamed név adása.
2011. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
100%

"Gábor nem kizárólag héberek által használt név"


Amiket te felsoroltál, azokat igen? Hiszen Orbán az élő példa, hogy nem. Magadat cáfolod. Ha viszont azt mondod, hogy Orbán héber, akkor is ez a helyzet: egy héber had adjon héber nevet a gyerekeinek. Csapdába estél, barátom.

2011. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!