Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor gyermekei miért...

Orbán Viktor gyermekei miért nem kaptak magyar nevet?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék balhét, semmi feszültséget nem akarok szítani, de engem, magyarként ez a tény nagyon bánt. Orbán nagy hazafinak állítja be magát, ugyanakkor 5 gyermekét izraeli nevekkel látta el, nevezetesen: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra.

Bőségesen lehet választani a magyar nevek közül, elnökünk mégis egy idegen kultúra előtt tisztelgett a névadással (is). Kérdem én, a Rózsa miért nem volt jó? ez ugyanis a magyar megfelelője. Nem vagyok antiszemita, de komolyan megijeszt a tény, hogy miféle gondolatok járhatnak emberünk fejében hazánkkal kapcsolatban. Nem hinném, hogy Netanjahu gyermekeinek magyar neve lenne, valószínű tarkólövést kapna érte. Egy izraeli név még oké, de könyörgöm, mind az öt?


2011. márc. 21. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
én nem vagyok normális? épeszű magyar ember ad a gyerekének olyan nevet, hogy Ráhel? úgy hangzik mint egy felső-légúti betegség. Én csupán arra vágyom, hogy legyen egy olyan elnökünk, aki kőkemény hazafi, de nem szélsőséges mint a jobbik, csak egyszerűen, értünk, és a kultúránkért van. olyan rohadt nagy kérés?
2011. márc. 21. 21:57
 22/63 A kérdező kommentje:
hát ha Orbán valóban héber, akkor mind halottak vagyunk. Az embernek nem lehet két hazája, és aki héber, az valszeg Izraelt tekinti igaz hazának, úgyhogy ahogy Ariel Sharon is megmondta, maradunk Izraeli gyarmat. Remek! lehet hogy műveletlen vagyok, de én eddig azt hittem hogy Orbán magyar. (egy kis cigánnyal keverve)
2011. márc. 21. 22:00
 23/63 anonim ***** válasza:
100%

"Indiában sem nevezik el George-nak a gyereket"

Napi szinten levelezek és beszélek indiaiakkal (üzlet). Van nálunk George, Daniel, Mark és més sokan mások. Persze van Satish is meg Priya. És ez a valódi nevük és valódi indiaiak, nem úgy odakerültek. Kína és Japán ugyanez, bár Japánban ritkább. A szláv nevek egy része nyugati/latin/görög nevekre vezethető vissza, a nyugati nevek egy része pedig szlávra.

A vallásodat meg ne tagadd meg, mint Péter.

2011. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
80%

De hülye vagy. Egy szóval nem mondtam, hogy Orbán héber. A feltételes mód mint olyan ismerős? Vagy a nagymagyarságot addig nem terjed, hogy a saját nyelvedet megértsd?


És igen, te nem vagy normális. Nem veszed észre, hogy senki nem ért egyet veled? Pedig ritka az ilyen egyetértés ezen az oldalon, főleg ha Orbán neve is szerepel a kérdésben.

2011. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
81%

"lehet hogy műveletlen vagyok, de én eddig azt hittem hogy Orbán magyar. (egy kis cigánnyal keverve)"


A 600 év alatt biztosan került bele 1-2 vonóval. Csakúgy, mint beléd, barátom.

2011. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként megkérdezhetem, mi a neved?
2011. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 bumbi02 ***** válasza:
76%
és akkor szerinted hivjuk Taksonynak, Vazulnak, meg Lampertnak? és miért csak a héber eredetü névvel van bajod? a német, latin és a többi eredetüvel miért nincs? Szabad tudni egyáltalán hogy hívnak? Mer gondolom nem Vajknak, vagy Árpádnak... Hülyeségeket beszélsz, magadnak mondasz ellent.
2011. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

India rossz példa volt, volt angol gyarmat, a kultúrájukba beleivódott a nyugat.

Egyébként az, hogy mindenfelé terjednek a nyugati nevek, egy abnormális dolog, és nem jelenti az, hogy helyes. A japánok pedig idióták (de szeretem őket), azt olvastam régebben hogy szégyennek számít ha külföldivel házasodik egy japán, nagyon védik a kultúrájukat (és a vérvonalukat), és szerintem halvány kissebbség aki szász nevet vesz fel. Tudjuk róluk hogy imádják az amerikai kultúrát, úgyhogy nem meglepő, de rossz példa volt.


Ha szerintetek rendben van az, hogy egyenkultúra van kialakulóban, akkor túl sok klub rádiót halgattatok. van ahol még számít a hagyomány fogalma.

2011. márc. 21. 22:11
 29/63 anonim ***** válasza:
100%
Életemben nem hallgattam még klubrádiót. Elég szomorú, ha azt gondolod, hogy médiától jövő hatás nélkül valakinek nem lehet egyéni gondolata. Hogy hívnak?
2011. márc. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

megkérdezheted a nevem: Dániel vagyok, és apai ágon fél-zsidó. de büszke vagyok magyarságomra, bármikor tűzbe sétálnék az országért, és elegem van a hazaárulókból, a magyar kultúra agyontaposásából.


tudom, a Dániel bibliai zsidó név, bláblá. nem a szüleimtől örököltem a gondolkodásom, de ez van. Amúgy a 80-as években divat lett a Dániel, engem is ezzek cseszett meg a jóisten.

a gyermekeim tuti hogy Leventék vagy hasonlók lesznek.

2011. márc. 21. 22:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!