Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor gyermekei miért...

Orbán Viktor gyermekei miért nem kaptak magyar nevet?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék balhét, semmi feszültséget nem akarok szítani, de engem, magyarként ez a tény nagyon bánt. Orbán nagy hazafinak állítja be magát, ugyanakkor 5 gyermekét izraeli nevekkel látta el, nevezetesen: Ráhel, Gáspár, Sára, Róza, Flóra.

Bőségesen lehet választani a magyar nevek közül, elnökünk mégis egy idegen kultúra előtt tisztelgett a névadással (is). Kérdem én, a Rózsa miért nem volt jó? ez ugyanis a magyar megfelelője. Nem vagyok antiszemita, de komolyan megijeszt a tény, hogy miféle gondolatok járhatnak emberünk fejében hazánkkal kapcsolatban. Nem hinném, hogy Netanjahu gyermekeinek magyar neve lenne, valószínű tarkólövést kapna érte. Egy izraeli név még oké, de könyörgöm, mind az öt?


2011. márc. 21. 21:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%
Legyenek, a Levente egy nagyon szép név. Nem is a magyar nevekkel van itt a baj, hanem a gondolkodásoddal.
2011. márc. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
50%

Nincs egyenkultúra. A korábbi Attila példánál maradva én ilyet elég kevés országban hallottam. Konkrétan ilyen formában sehol (Törökországban Atilla írásmóddal használják). Érdekes módon viszont nem nagyon kell magyarázni új külföldi partnereknek levélben, hogy az 'a' végződés ellenére Mr, nem Ms.

A Dzsesszika és Szamanta nem valami korrekt név, de ha valaki egy dél-amerika filmen látott kurv@ról akarja a lányát elnevezni, az legyen az ő baja. Majd honosodik... Például a Vivien sem éppen magyar eredetű, mégis szerintem egy szép név. Az előbbiek főleg az írásmód miatt furcsák (még).

A te nevedet viszont nyilván nem véletlen titkolod...

2011. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%
Ah, közben írtad. Ilyen kérdésnél tényleg nem véletlen volt... Ilyesmire számítottam.
2011. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
64%

Orbán katolikus egyébként. A gyerekek nevei pedig nem izraeliek,hanem bibliai nevek. 60-70 évvel ezelőtt a Sára,Róza(Rozália)Flóra megszokott név volt,főleg a jobb módúak körében. A Gáspár is elég megszokott volt. Egyedül a Ráhel volt zsidó név.

Szép Orbántól,hogy nem a ma divatos amerikai és egyéb kimondhatatlan,hülye neveket adott a gyerekeinek.

2011. márc. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként az is nagy dolog, hogy 5 gyereket vállalt, ráadásul úgy, hogy nyilván el is tudja tartani őket. Sok mindenért lehet utálni, de ezért aztán semmiképp.
2011. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Viven szép név, de szerintem nem vagyunk rászorulva hogy más országokból vegyünk át neveket, mert fordítva sem történik nagyon. A franciák tökéletesen el vannak a Pierre, és egyéb nevekkel, és ha átvesznek valamilyen nevet, akkor az a többi szász nyelvből való, pl. angol vagy német. Nem hiszem hogy túl sok Abdullah nevű francia lenne (nem bevándorló), márpedig a Viven nekem kicsit Abdullah-nak hanzik, persze változnak az idők, trendi dolog egy külföldön is érthető nevet használni, de ennek egyszer csúnya vége lesz, mert ez a gondolkodás nem csak a nevekben manifesztálódik, hanem egyéb, fontosabb, kulturális dolgokban. A magyarok nem büszkék a származásukra. Egy osztrák nemzeti ünnepen minden házon kint van a zászló, itthon lejobbikozzák az embert, szégyen, és koszos hungarista vagy.

A nyelvünkről kevesen tudják, hogy az egyik legősibb, a sumér és etruszk nyelvekkel rokon, semmi mással. Az MTA-ba a habsburgok által beültetett ál-szakértők találták ki a finnugor hazugságot, hogy letörjék a magyarok nemzettudatát. Erről szól a magyar történelem, a kultúránk eltiprásáról, holott magasztos, gyöngyörűségesen gazdag, de a sok liberális megmondóember, a tankönyveket felügyelő szervezetek, és a hamis tudományos körök mára teljesen lerohasztották a magyarok büszkeségét, inkább adunk izraeli nevet, csak ne kelljen felvállalni magyarságunkat. A hazai zsidó hitközsségek is megmondták "ha a magyar kultúrából kivonnánk a zsidó értéket, akkor csak a fütyülős barack és a bőgatya maradna". Nem akarok általánosítani, de nagyon sokfelé halottam zsidókat vélekedni a magyar kultúráról, és így gondolkodnak.

2011. márc. 21. 22:44
 37/63 anonim ***** válasza:
81%

Na most bizonyítottad be végérvényesen, hogy nem vagy normális. A francia, mint szász nyelv? Egyáltalán, mi az, hogy szász nyelv?

Az etruszkoknak meg közük nincs a sumerokhoz, de nagyon ügyesen felmondtad az Echo TV-s hülyeségeket, ötös, leülhetsz. És még te szólsz be másoknak, hogy a klubrádiót hallgatja, azért mond hülyeségeket. Hihetetlen, de betudom a korodnak ezt a mérhetetlen ostobaságot. Talán a nyelvészek egy fokkal okosabbak nálad, nem véletlen vannak az MTA-ban. Habsburgok pedig jó ideje nem érdekelnek senkit.


Na mindegy, itt fejeztem be. Ilyen agymosottakkal én nem tárgyalok. Én annó nem Szaniszló bácsit hallgattam esti mesének, mégis felnőttem.

2011. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:
bocs kicsit tévesen írtam, a germán eredetű angolszász nyelvekre gondoltam, a francia is elég rokon nyelv az angollal és a némettel. érted te mire gondoltam csak belémakartál kötni. EchoTV pedig a jóédesanyukád, nem nézek ilyen szarokat. a Habsburgok valóban nem számítanának, ha csak nem lenne az a rohadt finnugor hazugság, amit máig tanítanak. A sumérok a mai irán területén éltek, az etruszkok pedig olaszországban. ki a frász mondta hogy közül van egymáshoz te marha? csak arra akartam utalni, hogy nyelvünk ragozása, megy bonyolultsága ezekhez hasonlatos, a kutatások a mai napig folynak és nem igen tudja senki hogy honnan származik a magyar nyelv, mert a finnugor marhaságot kutatják, meg tanítják. Teljesen beleillesz a vadliberális félműveltek archetípusába, csak egy irányba művelődsz, a klubrádió irányába, illetve a felszínes maszlagot ismered csak. Jó lenne ha kicsit beleolvasnál a "tiltott" kutatásokba, hogy ne tűnjél olyan félműveltnek, ha már hozzászólsz a témához. tipikus "echotv-ző" barom, fogalma sincs az underground történelemről, 8. osztályos töri könyvből szedte minden tudását. olvass egy kicsit más irányba, tágítsd az elméd. fogadok egy sort sem olvastál a magyarok, és a magyar nyelv eredetéről, érdekes dolog, még külföldiek is kutatják, annyira misztikus. gondolom James Xueyuan Zhu neve sem mond semmit. proli!
2011. márc. 21. 23:18
 39/63 anonim ***** válasza:
100%

" A hazai zsidó hitközsségek is megmondták "ha a magyar kultúrából kivonnánk a zsidó értéket, akkor csak a fütyülős barack és a bőgatya maradna". Nem akarok általánosítani, de nagyon sokfelé halottam zsidókat vélekedni a magyar kultúráról, és így gondolkodnak."


Nem is csoda, hogy úgy vélekednek róluk a magyarok ahogy...


Anna, Mária, Erzsébet, Eszter, Éva, Judit, József, Márta, Zsuzsanna, Ádám, Dávid, János, József, Mihály, Péter. Itthon és a világon talán a leggyakoribb nevek. Mindenhol használják őket és mind héber eredetű. Bármelyiket adnám a gyerekemnek, pedig finoman fogalmazva nem vagyok oda a kiválasztott népért...

2011. márc. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

na ne, ezek mind zsidó eredetű nevek? akkor visszavonok mindent. komolyan.

ki a fene gondolta volna, hogy minden gyakoribb név zsidó eredetű.. egyáltalán, hogy lehet az hogy 6-7 milliós nép ennyire meghatározó legyen? a többi ember zombult, amíg a zsidók futószalagon gyártották a neveket? :)


summa summarum: köszönöm a felvilágosítást mindenkinek, gyakorlatilag minden név zsidó, vagy (és) bibliai eredetű, Orbán református, az ókereszténység, és nem a héberség jegyében nevezte el a gyerekeit.


Az én személyes véleményem (ami senkit sem érdekel, tudom) pedig az, hogy mocskosul randa név a Ráhel, a Gáspár, a Flóra helyett a Virág sokkal szebb, a Róza helyett a Rózsa, A Sára név valszeg a héber Sarah-ból származik, és szintén csúnyán hangzik magyarul, kicsit továbbra is kétséges számomra hogy miért választ valaki 5 ennyire idegen, furcsa nevet a gyerekeinek, de mint ahogy korábban jelezték, valóban jó hogy nem trendi neveket választott Orbi, valamennyire hagyományőrző, és igen, egyetértek, szép dolog az 5 gyerek (bár ennyit ma már csak egy elnök tud eltartani)


köszönöm

2011. márc. 21. 23:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!