Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz 2020 június negyedikén...

Igaz 2020 június negyedikén 16:00 trianon lejár 100 év és vége?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 20:02
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/188 anonim ***** válasza:
74%

,,Szerintem a mai napig ki van semmizve a magyarság a területen, és azok, akik ennek a haszonélvezői, egy büdös vasat nem tettek hozzá, és semmi keresnivalójuk ott. "


Szerintem meg mellé beszélsz. Én azt kérdeztem, hogy úgy képzeled mindent amit Kolozsváron épült, azt maguk az ott élők fizették, és a románok nem dolgoznak és nem is adóznak?


Amúgy meg mi az hogy egy büdös vasat nem tettek hozzá?

Ismét felteszem a kérdést. Azt állítod, hogy egy román se dolgozik, és nem is adózik? Csak a magyarok dolgoznak állításod szerint? Tehát 60 ezer magyar tart el Kolozsváron vagy 200 ezer románt. Ezt akarod állítani?


Aztán mi az hogy haszonélvezői? A kolozsvári magyarok nem haszonélvezői mondjuk a város fejlődésének? Tehát ha épül egy lakótelep, akkor az csak a románoknak volt hasznos?

Ha vett a város egy új buszt, arra csak a románok szállhattak fel?


1910-ben hatvanezer ember élt a városban. Ma 300 ezer.

1910-en 50 ezer volt a magyar. Ma 60 ezer. Az elnyomás ellenére növekedett a magyarok létszáma. Ez nem érdekes?


Egyébként bár igaz telepítettek be embereket, de ez nem úgy történt, hogy minden egyes magyar helyére három román költözött be, hiszen a magyarok létszáma nem hogy csökkent, növekedett 100 év alatt!

Két világháború, egy rémes dikatúra és az elnyomás ellenére!


Aztán ott az urbanizáció. Tudod az mi volt? Minden országban ez zajlik. Az emberek vidékről a nagy városokba költöztek, így a városok lakossága növekedett, új lakótelepek épültek, ebből következően a nagy városokban megindul a fejlődés... ez így zajlott így zajlik mindenütt a világban. Még Romániában is.


,,A háború következményeiről szóló magyarázatod puszta hipotetikus hablaty."


Aha. Tehát azt állítod, hogy semmi következménye nem lenne a dolognak. Magyarország következmények nélkül azt tehet amit akar?

Érdekes, mert jelenleg az EU kisebb dologkba is beleszól...


Valami nagyon elfuserált álomvilágban élsz. Hány éves vagy amúgy? 12? Mert akkor elnézem, de ha ennél több vagy, akkor valami nagy baj van a fejedben!


,,Szlovákiától elfordult valaki? Romániától elfordult valaki? Ugye, hogy nem. Mert ez senkit nem érdekel"


Akkor sem ENSZ, sem EU, sem NATO nem volt, valamint Magyarország vesztes volt egy háborúban, míg a kisantant a győztesekhez tartozott.

A II. világháború után meg, ez a térség szovjet érdekszféra volt.


Mára a dolgok megváltoztak. Tagjai vagyunk bizonyos szervezeteknek. Vannak szerződések, minden országra vonatkozó dolgok amiket nem hághatunk át.


Vagyis dehogynem, minden szerződést át lehet hágni. Mindent meg lehet szegni, fel lehet rúgni a nemzetközi jog valamennyi passzusát.

Csak épp viselni kell a következményeket.


Mondok egy példát, Kína eléggé jogszerűtlenül tartja megszállva Tibetet. De Kína nagyhatalom. Atomhatalom. Kína megteheti.


Mi szerinted olyan súlyúak vagyunk a világban mint Kína?


,,Azt is biztosan tudom, hogy az erdélyi magyarok gondolkodnának a legkevesebbet, ha arról lenne szó, hogy visszaszerezhetik a szabadságukat. Mert már eljutottak odáig, hogy megértsék azt, amit a magadfajta kényelmes magyarországi maki csak a tankönyvekből ismer: jobb a szabadságért "


Honnan tudod? Mert a kint élő magyarokkal készített riportok, felmérések, általában azt mutatják, hogy ők csak békében, nyugalomban akarnak élni, és nem kérnek a hozzád hasonlókból.


De hát biztosan jobban tudod...


,,És felhívnám a figyelmedet arra, hogy ezen területek Magyarországhoz csatolása nem területszerzés, hanem terület VISSZAszerzés."


Felhívnám a figyelmedet arra, hogy aláírtuk a párizsi békét.

Ennek megszegése felér egy hadüzenettel.

2011. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/188 anonim ***** válasza:
93%

,, "Miféle jogos dolgot? Embereket elzavarni az otthonukból? Ez mióta jogos?"


Például ez egy remek példa arra, ahogy a románok jogait védenéd, azt meg már leírtam, hogy az mennyire az otthonuk."



Itt hol szerepel a románok védelme? Szerintem sehol. Annyit mondtam, nem jogos elzavarni embereket az otthonukból.


Ha ez szerinted a románok védelmét jelenti, akkor te valami rettenetesen buta ember vagy. Komolyan, keress fel egy elmeorvost. Nem vicc, ez nem sértegetés, nem személyeskedés.

De ha te ezt komolyan gondolod, akkor valami elmebajod van.

2011. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/188 anonim ***** válasza:
66%
Meguntam a 100% bullshit dumádat, csak gondolj bele abba, hogy a te házadba odaköltöztetnek egy románt, a te költségeidre. Ott szarnád le keresztben, hogy ő most dolgozni fog-e vagy sem, csak azt akarnád, hogy eltűnjön a portádról, erről ennyit. És nem, a magyaroknak sehol nem jó az, hogy beleköltözik egy román a lakótelepi lakásba csak azért, mert a házát elmosta valahol félezer kilométerrel arrébb az árvíz. Téged úgysem lehet meggyőzni semmiről, továbbra is lökni fogod a rizsát a hőn szeretett románjaid szennyesét mosva.
2011. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/188 mustafa33 ***** válasza:
66%

Ami Burgenlandot illeti a haverok ha nem is vették el, de egyáltalán nem tiltakoztak az ellen hogy azt nekik adták.

Amúgy meg kit érdekelt annak idején hogy mit gondol a nagyapám arról hogy ezentúl ő és a faluja más államban van. Hát akkor engem miért érdekelne egy oláh vagy tót véleménye.

2011. okt. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/188 anonim ***** válasza:
76%

,,Meguntam a 100% bullshit dumádat, csak gondolj bele abba, hogy a te házadba odaköltöztetnek egy románt, a te költségeidre."


Istenem...te komolyan úgy gondolod, Erdélyben a magyarok házaiba beköltözött egy-egy román család?!


Ennyire nem lehetsz sötét. Bár igen történt ilyen is, de nem fogod fel agyilag, hogy például Kolozsvárban a lakosság létszáma növekedett! Új házak épültek, és oda költöztek be a románok!


Nem érted, hogy a magyarság létszáma nem hogy csökkent, hanem éppen hogy nőtt!!!!!


Hogy lehet valaki ennyire sötét?


És még egyszer ne hazudozz! Nem szeretem a románokat és nem védem őket.


Egyetlen k*rva szóval sem védtem őket! Sem a múltban, sem a jelenben, és a jövőben sem fogom!

2011. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/188 anonim ***** válasza:
76%
ez tényleg elég gyerekes dolog! Egyébként én sem láttam sehol egy olyan kommentet sem ahol Dantes a románokat védené!
2011. okt. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/188 anonim ***** válasza:
37%
Épp arra gondoltam, hogy bárcsak bekapcsolódna a helyi cigányság egy képviselője is a témába, és tessék. Így legyen ötösöm a lottón.
2011. okt. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/188 anonim ***** válasza:
94%
nem vagyok cigány, de te tényleg elég gyerek lehetsz ha csak ennyi a válaszod!
2011. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/188 anonim ***** válasza:
15%
Ne szégyelld. Vállald fel.
2011. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/188 anonim ***** válasza:
94%
nincs mit felvállalnom és nem is kell bizonyítanom! Ellenben neked bizonyítanod kellene azt a nem kevés hülyeséget amit összehordtál!
2011. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!