Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz 2020 június negyedikén...

Igaz 2020 június negyedikén 16:00 trianon lejár 100 év és vége?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 20:02
 151/188 anonim ***** válasza:
36%

"Az RMDSZ még minisztereket is adott. Nagy az elnyomás igazad van. "


Állt be ettől változás a magyarok jogait illetően? Kérlek, világosíts fel...

2011. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/188 anonim ***** válasza:
4%

,,Azt állítom, mert nem nemzetállam, de az alkotmányában mégis ez áll. Mivel eddig csak köpködni láttalak, és szerinted mindenki hazudik, komolyan kíváncsi lettem arra, hogy neked személy szerint mi a véleményed a revízióról, ugyanis troll lévén te magad nem nyilvánítasz véleményt."


Egy: Először is, nemzetállam? Hm. Ne dobálózz olyan fogalmakkal amiket nem ismersz

Kettő: Az áll a román alkotmányban ,hogy nincsenek kisebbségek?

Három:Nem köpködök

Négy: Nem mondtam hogy mindenki hazudik

Öt: Nem vagyok troll

Hat:A revízió soha nem valósulhat meg, és értelme sincs, mivel a kérdéses területen kisebbségben élnek a magyarok.

Magyarország alá írt egy békeszerződést, amit nem szeghetünk meg. Vagyis megszegni meg lehet, de az felérne egy hadüzenettel.

Háborút viselni egy olyan területért, ahol a magyar lakosság kisebbségben van?

Ez nem nekem nem tetszik


,,Állt be ettől változás a magyarok jogait illetően? Kérlek, világosíts fel..."


Ja. Bezzeg ha te lennél ott, már minden románt el kergették volna.


Amúgy egyáltalán nem zavar, hogy erdélyi magyarok nem kérnek a magyarországi netnácik hülye revizionista marhaságaikból?

2011. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/188 anonim ***** válasza:
36%

"Amúgy egyáltalán nem zavar, hogy erdélyi magyarok nem kérnek a magyarországi netnácik hülye revizionista marhaságaikból?"


Amúgy egyáltalán nem zavar, hogy ahány erdélyi magyart ismerek (sokat) egy sem ismeri el Romániát, és nem kérnek a hozzád hasonló libsik románbarát mentalitásából, sem a román "fennhatóságból"? A szöveged alapján nem hinném, hogy te ismernél egyet is.


"Ja. Bezzeg ha te lennél ott, már minden románt el kergették volna. "


Kérlek idézd, hol nyilatkoztam ilyet. A kérdésem továbbra is áll, milyen változások álltak be a magyarok jogait illetően attól, hogy kineveztek pár magyar minisztert?


Egy: A nemzetállam pedig etnikai alapon keletkezett állam. Románia nem az.

Kettő: Az áll az alkotmányban, hogy vannak kisebbségek?

Három: márpedig szerinted a románoknak mindent szabad, a magyaroknak semmit. A románok áttelepítik a fél országot? Egy rossz szavad sincs, de a magyaroknak tilos. A románok elveszik a magyarok állampolgárságát? A magyaroknak kötelező a románoknak adni. Nem erről szól az egész?

Négy: de csak a magyarok álláspontját támadod, a románokét egyszer sem.

Öt: ó, de még mennyire, hogy.


Hat: mert miért nem? Románia meg kikötötte, hogy a határai sérthetetlenek, ettől függetlenül lenyúlt Magyarországtól egy akkora területet, mint amekkora most.


"Háborút viselni egy olyan területért, ahol a magyar lakosság kisebbségben van?"


Csakhogy az országok határait nem az etnikai összetétel határozza meg, ez csak szerinted van így. Ha így lenne, nem létezne se Svájc, se Kanada, se a benelux államok, se USA, és a legtöbb európai ország határa nem ott lenne, ahol.


"Ez nem nekem nem tetszik "


Itt a lényeg, neked ez nem tetszik.

2011. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/188 anonim ***** válasza:
61%

"Zsidóként jegyzik be őket, nem magyarnak. "


És tévedtél!!:) Persze nem ez az első eset. Az 1910-es népszámlálás adatai az anyanyelvre vonatkoznak. Erről ennyit.


"Nem menekültek sehova, zárva voltak a határok (és mivel tudom, hogy belekötsz: igen, ez biztos)."


És megint egy tévedés:)!! Kezdesz belejönni. Bár itt egy kicsit én is hibáztam mivel azt írtam Trianon után. Bár nem a békeszerződés aláírása utáni percre gondoltam de igen menekültek. Többek közt 1918- és 1924 között jött össze ez a szám. Mivel ez alatt az idő alatt 500 ezer menekült érkezett az országba az elcsatolt területekről. És csak mellékesen az én dédnagyapám is az utolsó vonatok egyikével jött el Erdélyből.



"Miért akarod olyan görcsösen bebizonyítani, hogy kevés magyar él Erdélyben? Ettől lesz szerinted Erdély kevésbé magyar? Vagy ez neked hízeleg valahol?"


Nem akarom bebizonyítani én már bebizonyítottam azt, hogy nem annyi magyar él Erdélyben mint amit te mondtál hanem "csak" másfél millió. Szerintem ez nem kevés. Ja és igen. Egyáltalán nem hízeleg. Egyszerűen a tényeket nézem veled szemben aki hasra ütés szerűen böfögi fel a számokat.



"Kérlek idézd, hol nyilatkoztam ilyet"


Na mi van? Visszanyalt a fagyi?? Persze amikor te mondasz mindenféle marhaságot Dantesről, rólam és akárki másról aki ellentmond neked akkor rendben van. Engem lecigányozol, mást románbarátnak nevezel. Ez csak egyet jelent. Nincsenek érveid. Amiket én eddig felhoztam tényeket mint bizonyítékot azokat az egyetemen tanultam, szaklapokban olvastam, ezzel foglalkozó doktorok és professzorok kutató munkáiban olvastam. És te?? Persze gondolom erre is lesz valami frappáns válaszod. Ami igazából egy agyatlan hülyeség lesz tele cigányozással, zsidózással, stb... Ennyi telik tőled sajnos.



"Amúgy egyáltalán nem zavar, hogy ahány erdélyi magyart ismerek (sokat) egy sem ismeri el Romániát"


Fején találtad a szöget. Mert rohadtul nem zavar senkit. Egy ilyen ember szavára mint a tiéd - aki ilyen stílusban képes vitatkozni és persze érvelés helyett csak cigányozik- mi a francért adna bárki is. Van egy olyan érzésem, hogy ezt a választ is nagyon félrefogod érteni



"Nem. Az alkotmány világosan fogalmaz: Románia nemzetállam, minden állampolgár román nemzetiségű."


Na igen. Ez megint csak a lustaságodat és a tudatlanságodat tükrözi. Igaz, hogy nemzetállam de ez nem jelenti azt, nincsenek más etnikumok az adott államban. Az persze igaz, hogy az egy baromság, hogy nemzetállamnak állítják be magukat viszont nem is erről van szó hanem arról hogy te azt állítod, hogy mindenki román. Szerencsére én vettem a fáradságot és beleolvastam a Román alkotmányba. És milyen érdekes?? Az elismeri más etnikumok létezését is az országban:


6. szakasz – Az identitáshoz való jog

(1) Az állam elismeri és biztosítja a nemzeti kisebbségekhez tartozó személyek jogát az etnikai,

kulturális, nyelvi és vallási identitásuk megőrzéséhez, fejlesztéséhez és kifejezéséhez.

(2) A nemzeti kisebbségekhez tartozó személyek identitásának megtartását, fejlesztését és kifejezését

célzó állami védő intézkedéseknek meg kell felelniük a többi román állampolgárhoz viszonyítva az

egyenlőség és a diszkrimináció tilalma elveinek.



Ezt a "minden állampolgár román nemzetiségű" szöveget pedig már csak te tetted hozzá. Elég gyenge. :)

2011. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/188 anonim ***** válasza:
4%

,,Amúgy egyáltalán nem zavar, hogy ahány erdélyi magyart ismerek (sokat) egy sem ismeri el Romániát, és nem kérnek a hozzád hasonló libsik románbarát mentalitásából, sem a román "fennhatóságból"? A szöveged alapján nem hinném, hogy te ismernél egyet is. "


Se libsi se román barát nem vagyok. Ja, és ismerek romániai magyarokat. Soha egyik sem mondta, hogy nem ismeri el Romániát. Sőt. Még a nagy fene elnyomásról se beszéltek, hanem tudod mit mondtak? Hogy az átlag román emberrel semmi baj nincs. Jól megvannak egymás mellet.


,,de csak a magyarok álláspontját támadod, a románokét egyszer sem. "


Én a ti álláspontotokat támadom. Tudtommal ti nem vagytok az egész magyarság. Javíts ki a tévedek, és ha te vagy a teljes magyarság, akkor elnézést kérek.


,,Csakhogy az országok határait nem az etnikai összetétel határozza meg, ez csak szerinted van így. Ha így lenne, nem létezne se Svájc, se Kanada, se a benelux államok, se USA, és a legtöbb európai ország határa nem ott lenne, ahol. "


Attól még a tény az tény. Erdélyben a magyarság van kisebbségben. Hiába karattyolsz.

2011. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/188 anonim ***** válasza:
34%

"Sőt. Még a nagy fene elnyomásról se beszéltek"


Tehát nem került szóba, hogy nincs oktatás (fentebb még arról karattyoltál, hogy a románok is fizetnek adót, tehát járnak nekik a dolgok, ezek szerint a magyar adófizetőknek is járna, vagy nekik nem?), két ember helyett fizetik a számlákat, az egyháztól elkobozták a telkeiket, a Szent László utcát a háborús bűnös Iuliu Maniu után nevezték át, és ha hivatalos közegben magyar nyelvet használnak, megbüntetik őket? Szóval a románokkal semmi gond nincs, és ezek szóba se kerültek? Elég nehezen hihető az álláspontod...


"Én a ti álláspontotokat támadom."


Ti, mármint kicsodákét?


"Erdélyben a magyarság van kisebbségben. Hiába karattyolsz."


Tehát tény ami tény, Erdélynek semmi köze Romániához, annak a jogos tulajdonosánál lenne a helye, vagyis Magyarországnál.

2011. okt. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/188 anonim ***** válasza:
3%

,,Tehát nem került szóba, hogy nincs oktatás"


Érdekes. Pedig akivel beszéltem érettségizett volt. Hol érettségizett ha nincs oktatás?


,,tehát járnak nekik a dolgok, ezek szerint a magyar adófizetőknek is járna"


Ugyanúgy jár nekik minden. Vagy talán nem vehetik igénybe az orvosi ellátást? Vagy nem utazhatnak buszon?

Mit nem vehetnek igénybe?


,,Szent László utcát a háborús bűnös Iuliu Maniu után nevezték át"


Na puff neki. Rémes mik vannak.

Nálunk meg Elvis tér is van.


,,és ha hivatalos közegben magyar nyelvet használnak, megbüntetik őket? Szóval a románokkal semmi gond nincs, és ezek szóba se kerültek? Elég nehezen hihető az álláspontod... "


Hogyne. Úgy megbüntetik őket, hogy az RMDSZ minisztereket juttat a parlamentbe. Igen.


,,Ti, mármint kicsodákét? "


A hülye revizionistákét.


,,Tehát tény ami tény, Erdélynek semmi köze Romániához, annak a jogos tulajdonosánál lenne a helye, vagyis Magyarországnál."


Szerintem meg Rómánál a helye. Mert az Dacia provinca!


Vagy önálló fejedelemségként kéne léteznie.

2011. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/188 anonim ***** válasza:
37%

"Hol érettségizett ha nincs oktatás?"


Például egyházi iskolában. Az adójukból román iskolát lehet üzemeltetni, de magyart nem. Esetleg tudsz mondani egy magyar egyetemet? Bezáratták mindet, vagy romanizálták.


"Ugyanúgy jár nekik minden."


Felsoroltam, mi nem jár nekik.


"Nálunk meg Elvis tér is van."


Elvis felelős a második világháborús népirtásokért?


"Úgy megbüntetik őket, hogy az RMDSZ minisztereket juttat a parlamentbe. Igen."


Ennek mi köze ahhoz, hogy két magyar ember nem beszélhet egymás között magyarul a polgármesteri hivatalban? Csúsztatsz és félrebeszélsz, már megint.


"A hülye revizionistákét."


Elfogadom, hogy a revizionisták hülyék, ha meg tudod magyarázni, hogy Románia milyen alapokon formált jogot Erdélyre.


"Szerintem meg Rómánál a helye. Mert az Dacia provinca!"


Ha a rómaiak igényt tartanak rá, fejet hajtok előttük.

2011. okt. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/188 mustafa33 ***** válasza:

"madárkám", nem ismerem a román alkotmányt, de mivel Trianon felvidékre is vonatkozik, mi a véleményed a szlovák alkotmány preambulumáról?

" Mi a szlovák nemzet, emlékezvén elődeink politikai és kulturális örökségére és a többszázéves tapasztalatra a saját államiság és nemzeti létezésünkért folytatott harcra, a Ciril-Metód szellemi öröksége értelmében és a Nagy Morva birodalom történelmi üzenetére, a nemzetek természetes önmeghatározási jogából kiindulva, együt a nemzetiségi kissebségekhez és etnikai csoportokhoz tartozó egyénekkel akik a Szlovák köztársaság területén élnek...."

Nos eltekintve a történelmi ferdítésektől (N.Morva birodalom - mintha a románok a Dákokra hivatkoznának, pedig az a birodalom nem is Szlovákia területén volt, vagy Ciril és Metód akik valójában a délszlávokat térítgették, mégcsak nem is olyan ez mintha a Magyar alkotmány Attilára és Csaba vezérre hivatkozna), ez az alkotmány csak kizárólag a Szlovák nemzetet teszi államalkotó nemzeté, a nemzeti kissebségeket el sem ismeri, csak a nemzetiségi (nem nemzeti) kissebbségekhez tartozó EGYÉNEKET, tehát egyénileg elismeri ott tartózkodásukat, de kolektíve, mint nemzetet nem. Ebből a szempontból, ha valóban úgy hangzik a Román alkotmány ahogy te leírtad, és nincs ferdítve a fordítás, akkor az egy fokkal jobb mint a Szlovák, de akkor sem mentség Erdély hatalmilag irányított elrománosítására (bár azt még a magyar földesurak kezdték önös érdekből) és a gyakran erőszakos aszimilációra.

2011. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/188 anonim ***** válasza:
100%

,,Elfogadom, hogy a revizionisták hülyék, ha meg tudod magyarázni, hogy Románia milyen alapokon formált jogot Erdélyre. "


Párizsi béke.

2011. okt. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!