Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz 2020 június negyedikén...

Igaz 2020 június negyedikén 16:00 trianon lejár 100 év és vége?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 20:02
 131/188 anonim ***** válasza:
30%

"hinni pedig a templomban kell."


ööö várjunk csak, te minden fenntartás nélkül elhiszed a románoknak az adatait, akkor most mondjam azt, hogy hinni a templomban kell?

2011. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/188 anonim ***** válasza:
68%

Igen, Romániában minden állampolgár román állampolgár ebben az egyben igazad van. Én nem mondtam hogy nem élnek ott magyarok, ezt te mondtad most az előbb. Egyszerűen megpróbálod kiforgatni a szavaimat.


Van ott magyar etnikum, de ettől mér román állampolgárok. Bár nem sokáig.

2011. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/188 anonim ***** válasza:
68%
Én tényekről beszélek. 90 é adatairól.
2011. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/188 anonim ***** válasza:
10%

„Nem érted, hogy a magyarság létszáma nem hogy csökkent, hanem éppen hogy nőtt!!!!!”


Kolozsvár nem egy városállam, a környékbeli kisebb településekről költöztek át (vagy költöztették át őket), így összességében nőtt a magyarok száma Kolozsvárott. A környékén meg csökkent. Nem kicsit.


Mondjuk az hogy a magyarok száma a környék elrománosodása árán nagyjából szinten tudott maradni, nem olyan nagy eredmény annak fényében, hogy 1920 óta a románok száma körülbelül egy nagyságrenddel nőtt, tehát maga Kolozsvár is elrománosodott.


Úgyhogy csökkentsd a felkiáltójelek számát, mert nem olyan k¤rv¤ jó a helyzet, mint ahogy beállítod!

2011. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/188 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Az alkotmány világosan fogalmaz: Románia nemzetállam, minden állampolgár román nemzetiségű.


[link]

2011. okt. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/188 anonim ***** válasza:
27%

„Pedig ez a hivatalos adat, hinni pedig a templomban kell.”


A hivatalos adat szerint nálunk alig vannak cigányok. A valóságban meg minden sarokra jut egy csapat.

2011. okt. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/188 anonim ***** válasza:
75%
Jó ez igaz, de ettől még nem él 1,5 millió magyarnál több Erdélyben.
2011. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/188 anonim ***** válasza:
30%

"Én tényekről beszélek. 90 é adatairól."


Mármint a románok álláspontjáról beszélsz, akik szerint Erdély ősi román föld, ők maguk a rómaiak leszármazottai és Mátyás Király román volt. Ezeknek a szavahihető embereknek én sem tudok ellentmondani.


Te honnan tudod, hogy mennyi magyar él Erdélyben? Az egyházaknak bizonyítaniuk kell a lélekszámot, tehát nem csalhatnak. Ezzel szemben a kormány úgy hazudik a népszámlálásról, ahogy akar. Szerintük milliószámra élnek/éltek románok a térségben mindig is, csak kár, hogy ennek nincs nyoma. Se egy vár, se egy templom, se építészet, se fennmaradt írásbeliség, abszolúte semmi.

2011. okt. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/188 anonim ***** válasza:
75%
Csak hogy örüljetek. Az 1910-es népszámlálás szerint. amit akkor ugye a magyar kormány végzett Erdélyben is. 1,62 millió magyar élt ott.
2011. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/188 anonim ***** válasza:
24%
Nagy-Magyarország magyar lakossága meg 6,7 millió volt. Ahhoz képest nekem a számok rendben vannak.
2011. okt. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!