Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi magyarok, miért gondoljuk...

Mi magyarok, miért gondoljuk magunkról hogy mi sz@rtuk a spanyol viaszt?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy ritka beképzelt nép vagyunk. Rengeteg más országnak a múltja tele van hatalmas dolgokkal, emberekkel, meg minden. Ez a gőgös büszkeség szerintem nem jó.
2009. nov. 1. 08:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/115 anonim ***** válasza:
83%

mert keverik a szezont a fazonnal, mikor melyik előnyösebb...nekik

de fordítva is igaz, ha már ilyeténformán (is)magyarkodunk akkor fasiszta népségnek kiált ki liberális vegyeskórus

2009. nov. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/115 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, akkor nézz már meg pár amerikai televízió műsort vagy filmet,mindegyikben szerepel legalább egy 300x300as amerikai zászló.Biztos azért mert akkora ultraamerikaiak.Annyira büszkék a demokráciájukra hogy nem fér el az arcuk a kontinensen.
2009. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/115 anonim ***** válasza:
71%

A válasz megírásának időpontja: ma 08:28


1. A felsorolt nevek közül nagyon sok zsidó származású. Pár pedig német/szláv/stb. származású ember. Bár tény, magyarok főként, amire büszkék lehetünk.

De ne rugasztkodjunk már el a valóságtól!


2. Feltalálói más nemzeteknek is voltak/vannak. Nem is kevés! Itt egy nem teljes lista a svéd feltatlálókról (letölthető fájl):

[link]


3. A kanál már a kőkorszakban is ismert volt, de a rézkorban már bizonyítottan használtak kanalat. (Hülyén néztek volna ki a rómaiak, görögök is, amikor a főzelékjeiket kanál nélkül próbálták volna enni.)

A villát az 1400-1500-as években kezdték el megismerni. Magyarországon is!!! Mátyás udvarában valószínűleg még ismeretlen volt.

Így hazugság azt állítani, hogy mi hoztuk volna be Európába.

[link]


4. Az európaiak bizony ismerték a hús megfőzésének a titkát is. Hogy mást ne mondjak, megint a rómaiak. De ugyanígy a frankok illetve a germánok is. Javaslom az alábbi linket áttanulmányozásra. A római konyhánál egy letölthető szakácskönyvet találsz belinkelve (14 féle mártást említ FŐTT HÚSOKHOZ):

[link]


5. Mielőtt halovány esélye is lett volna annak, hogy ideérjünk a Kárpát medencébe, a gallok, kelták, párthusok és germánok már használtak nadrágot. Sőt, feljegyzések és képek vannak arról, hogy a római katonák az északi területeken hordtak nadrágot (nem csodálom, mivel gyorsan lefagyott volna a játékszerük telente). Idézet a linkelt forrásból:

"A római katonák csak későbben a császárok korában kezdtek viselni nadrágot (braccae), melyet a gallus és parthus vitézeknél láttak. A római nadrág mindig szűk volt és csak térdig ért."

[link]


6. A kaftán lehet, hogy magyar (pontosabban inkább kicsit török), de ellenpárja, a tunika ismert volt Európában (szintén rómából). Mellesleg manapság szinte senki nem hord kaftánt.


7. A magyar félcipőt erősnek tartom, már csak azért is, mert lovagláshoz full alkalmatlan a cipő. A magyarok meg ugye életük tetemes hányadát lovon ülve töltötték. Tehát szerintem megint csak egy hazugsággal van dolgunk.


8. Gombot már a bronzkorban is ismerték. Sőt, az első ilyen leletek az ősi Indiából kerültek elő. A rómaiak szintén ismerték a gombot már jóval a magyarok idejövete előtt is. Ha már wikipédiás link, akkor lássuk hát a gomb történetét:

[link]



Szóval tény, hogy nem kell szégyenkeznünk. De azt sem kell képzelnünk magunkról, hogy többek lennénk másoknál!

Azt meg külön idiotizmusnak tartom, amikor valaki holmi féligazságokkal illetve légbőlkapott hazugságokkal próbálja alátámasztani a magyarok kiválóságát.


Elégedjünk meg azzal, ami valóban igaz. Arra is lehet büszkének lennünk, nem kell hazug dolgokat költenünk mellé. Ezzel csak lejáratjuk saját magunkat.

(Szerintem a kérdező pont az ilyen dolgokra célzott a kérdésével.)

2009. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/115 anonim ***** válasza:
72%
"Olyan országban akarunk hát élni, ahol mi és a gyermekeink a családban, az óvodában, az iskolában, a templomban, a munkahelyen, a médiában, a piacon, az utcán és mindenhol azt halljuk: „Fiam, te magyar vagy. Magyarnak lenni a földön a leggyönyörűbb dolog. Adj hálát a Jóistennek, hogy magyar lehetsz, mert ez a legnagyobb ajándék neked. Gondolj mindig arra, hogy az ereidben folyik Attilának, Árpádnak, Szent Lászlónak, Hunyadinak, Bocskainak, Rákóczinak, Petőfinek, Horthynak és Pongrátz Gergelynek a vére. Különleges vagy. Légy mindig méltó hozzájuk és add tovább értékeidet gyermekeidnek!”
2009. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/115 anonim ***** válasza:
72%

Mellesleg a rómaiak igenis kézzel ettek.Ráadásul fekve.

Egy szolga járt körbe evés közben egy hánytállal,és egy libatollal. - Nem mintha ez számítana valamit,csak azért,hogy ne gondold magad olyan okosnak.Bárki be tud guglizni néhány oldalt vitás kérdésekről.Vica-verza.

2009. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/115 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyunk mi beképzeltek, csak az átlagnál több bennünk (benned ezekszerint nem) a nemzeti érzelem...
2009. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/115 anonim ***** válasza:
74%

10:30 vízautó, na ha az a Spanyol gróf remeke, akkor kamu. A hirhálón sok hülyeség megy körbe. És a nemzeti érzelműek is célcsoport, mindenféle biznisz szempontjából. Vallásbiznisz, vacakok és kacatok, mindegy, csak vegye, adományozzon, stb. valaki végiggondolta már, hogy egy Nagy-Magyarország alakú tálból enni az trianon megismétlése?


Szóval ilyen hülyék is vanak a nemzeti oldalon.


Egyébként még a cigány föltalálókhoz képest is jól állunk. XPPP

De jelenidőben sincs ok aggodalomra, fényáteresztő beton, talán a ford egyik új injektorát is magyar csinálta. Szélerőmű, ami függőleges. Szóval akad most is ez-az.

ha foglalkoznál a Szent Korona-tannal, az se egy semmi dolog. A lányok tényleg sokkal-sokkal szebbek, mint a tésztaképű szláv, germán lányok. Ezt láttam, nem tudtok meggyőzni az ellenkezőjéről.

A cigány identitással kapcsolatban meg erős kérdések merülnek föl bennem, el nem tudom képzelni, mire épülhet. Kint Erdélyben láttam rendes cigányokat, a gáborok azok. Büszkék a szakmájukra és ezt nem csak szóval bizonyítják. Láttam, miket csinálnak, ügyesek. vannak köztük barátaim. Itthon viszont nincs egy sem. Biztos én vagyok elutasító... de csak itthon XDDDD

2009. nov. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/115 anonim ***** válasza:
21%

"Mellesleg a rómaiak igenis kézzel ettek.Ráadásul fekve.

Egy szolga járt körbe evés közben egy hánytállal,és egy libatollal. - Nem mintha ez számítana valamit,csak azért,hogy ne gondold magad olyan okosnak.Bárki be tud guglizni néhány oldalt vitás kérdésekről.Vica-verza."


Látom, szövegértelmezésből is csak a féldisznó segített át az általános iskolán.

Igen, a rómaiak sok dolgot kézzel ettek. De ez még nem jelenti azt, hogy mindig. És azt sem, hogy mindig fekve. A fekvő stílusban étkezés csak a császárkori róma utolsó évszázadaiban dívott, ott is inkább csak a gazdagabb rétegek között.


Ettől függetlenül ők is és mások is ismerték a kanalat. Emellett Európában nem csak rómaiak voltak - mint említettem is. Volt egy pár nép rajtuk kívül is, akik bizony ismertek olyan dolgokat, amiket egyesek szerint mi honosítottunk meg itt.

Tehát az, hogy mi hoztuk volna be Európába ezeket, az szemenszedett hazugság.


És ez nem a guglizástól függ. A tény az tény marad, mégha egyesek szeretnek is féligazságokkal, hazugságokkal, meg csúsztatásokkal alátámasztani dolgokat.

2009. nov. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/115 anonim ***** válasza:
94%
Miért kell egy egészséges nemzeti öntudathoz hajánál fogva előrángatni dolgokat. Itt inkább az a gond, hogy ez már nem egészséges, sőt provokáció. De biztos egyeseknek jó feszültséglevezetésre...
2009. nov. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/115 anonim ***** válasza:
100%

"v"

A múltnak nagyon fontos szerepe van a jövő megépítésében szerintem. Az oktatásnak,kultúrának is identitás képző ereje van. Szerintem több mint 1000éves nemzet büszke lehet magára. Nem sokan mondhatják ezt el! pl: Szlovákok

2009. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!