Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó ötlet lenne a...

Attilav kérdése:

Szerintetek jó ötlet lenne a választójog 18-65 évre korlátozása?

Figyelt kérdés

Azaz 18-tól 65 éves korig lehetne szavazni. Ezt esetleg finomítanám azzal a kivétellel hogy megengedném azoknak a 65 év felettieknek a szavazást akiknek még aktív munkaviszonyuk van. Ezzel a választójogi cenzussal el lehetne kerülni az olyan anomáliákat mint pl hogy egyik párt sem meri eltörölni a 65 év felettiek ingyen utazását, mert biztosan belebukna. Évente több tíz milliárd ft-ot kidob az ország a nyugdíjasok ingyen utazgatására. Miközben a metró kigyullad, a busz lerobban, sok városban még mindig kevés az alacsony padlós busz, stb. Az ingyenes utazás eltörlésével megspórolt pénzt lehetne a járműpark fejlesztésére költeni. A nyugdíjas jegy és bérlet is max 50%-al kellene olcsóbb legyen a normál díjszabáshoz képest. Az 50% feletti utazási kedvezményeket el kellene törölni.

Csak a fővárosba és a gyógyvizes fürdővárosokba (Pl Hévíz, Zalakaros, Hajdúszoboszló, Bükfürdő, Harkány, stb), válthatnának a nyugdíjasok kedvezményes 50%-os jegyet. Minden más viszonylaton nekik is teljes árat kellene fizetniük. Természetesen a lakóhelyük szerinti városi helyi járatokra megvehetik a maximum 50%-os nyugdíjas bérletet. De távolsági viszonylatokon csak a fürdővárosokba és a fővárosba válthatnának kedvezményes jegyet. Más is felvetette már a szavazási korhatár plafont nyugdíjas ingyenutazás témában: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__6..


#7-es kommentelő. Idézem:

"Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem, sajnos ez csak egy pletyka, amit én buszsofőröktől hallottam. Mindenkinek jobb lenne így, a kormányt leszámítva. Tényleg nem fogja egyik párt se bevállalni ezt, mert a szavazóbázis 95%-a ezzel elveszne. Az megint egy másik téma, hogy én a szavazást is csak 18 és 55 év közöttieknek tenném lehetővé, az ilyen anomáliákat elkerülendő."


Mit szólnátok a fenti reformokhoz ? Támogatnátok ?



2016. márc. 30. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem te rosszabb vagy, mintha rasszista lennél.

Mégis mit ártott neked az a néhány nyugdíjas nénike?

A lakosság nagy része meg sem éli ezt a kort. Te meg tőlük sajnálod? Mennyi más visszaélés van, eszetlen pénzszórás, és szerinted ez majd megoldaná a helyzetet?

Itt született, magyar állampolgár, joga van szavazni.

2016. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
19%

Igen.


Mert az időseknek tök mindegy kire szavaznak, hisz nincs már sok nekik hátra. Ezért szavazzák be az MSZP-t, mert mire az elkezdi rablóhadjáratát, addigra ők már nem is lesznek ezen a világon...


++++++++++++


Bár én inkább intelligenciához kötném:

Lenne 4-5 kis kérdés a szavazócédulán, pl: "Mi Magyarország fővárosa?", "Egyetért-e azzal, hogy József Attila kosárlabdázó volt?" vagy "Szent István vagy Rákóczi Ferenc élt előbb?" és hasonlók.

Mert így a szellemileg fogyatékosok, nyelvet nem is beszélők és analfabéták szavazata egyből ki is hullana.


De persze ez ellen egyből jönnének a liberális ilyen-olyan jog meg fajvésők tüntetni (mivel ők ezeknek köszönhetik, hogy bent lehetnek a parlamentben).

2016. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
14%

*fajvédők,

bocsánat

2016. márc. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
82%

"Rengeteg egyéb országban is fizetnek a nyugdíjasok az utazásért"

Az lehet, csak épp az ilyen országokban az emberek alapból normális fizetést kapnak a munkájukért, és az átlag nyugdíjasok is sokkal gazdagabbak, mint Magyarországon. Ott az is megengedheti magának, hogy fizessen az utazásért, aki idős kora előtt egész életében minimálbért keresett.


"A nyugdíjasok, különösen a nők, naponta(!) gurulós táskával "banyatank" járnak bevásárolni a város másik végén lévő piacra, csúcsidőben. Sok nyugdíjas az alacsony padlós buszra is alig bír fel és leszállni, alig tud kapaszkodni, mégis minden nap utazik és vásárolgat. Mert az utazás ingyen van. Ha naponta kedvtelésből járnak bevásárolni akkor az 50%-os nyugdíjas bérletre is van pénzük."

Nagyon tévedsz. Egy bérlet nálunk 10 ezer Ft, ami ugye 5000 lenne 50% kedvezménnyel. A legtöbb nyugdíjasnak ekkora összeg hatalmas kiesést jelentene. Meg amúgy nem minden nyugdíjas jár mindennap vásárolni. Aki meg igen, az se kedvtelésből, hanem mert csak úgy jön ki a pénzéből, ha mindig oda megy vásárolni, ahol épp akciós, amit vennie kell. Még én is így járok vásárolni, mert nekem se telik máshogy ennivalóra egész hónapban. Heti egy szabadnapom van, az mindig rámegy a bevásárlásra, annyi helyre kell menni. Csak nyilván egy idős ember hamarabb elfárad, mint én, nem bírja egy nap alatt beutazni az egész várost, ezért 1-2 naponta jár boltba. De tényleg nem mindenki jár naponta, mamám pl. 2-3 naponta jár, ennél sűrűbben nem tud, mert nem bír annyit talpon lenni, de ritkábban sem, mert nem tud egyszerre túl sok mindent hazacipelni.


Azt még halkan hozzáteszem, hogy a járműveken általában nem az ingyen utazó idős emberek szoktak rongálni, szemetelni, firkálni, mocskosan hagyni maguk után a járművet, hanem olyan fiatalok, akik fizetnek az utazásért (vagy bliccelnek - és ha már itt tartunk, inkább az ellen kéne sokkal szigorúbban fellépni, mint a nyugdíjasoktól elvenni az ingyen utazást).

2016. márc. 31. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
92%
Én megrögzött MSZP szavazó vagyok, mindig is az MSZP-re szavaztam és arra is fogok még élek, mert a szélsőjobbnak vesznie kell. Nekem ez a meggyőződésem és csak 32 éves vagyok. Tőlem milyen jogokat vennél el tisztelt kérdező?
2016. márc. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
17%

1. Nincs ingyenes utazás. Krisztus sírját sem őrizték ingyen. Ha valaki nem teljes árú menetjegyet vált, akkor az ő jegyét, a kieső bevételt az adóforintjainkból fedezik.

2. Magyarország jelenleg erején felül helytáll a nyugdíjasokért. A helyettesítési ráta indokolatlanul magas. A nettó átlagbér 160 ezer, az átlagnyugdíj 120 ezer forint. Ez - ismerve a jelenlegi gazdasági és demográfiai helyzetet - nem sokáig fenntartható.

3. Urak, a minimálbéres dolgozónak, és a munkanélkülinek, de még a kisdiáknak(!) is fizetnie kell az utazásért. Nem azt mondom, hogy - ha telik rá - ne adjunk kedvezményt a 65 éven felülieknek, váltsanak féláron jegyet, vagy ha ragaszkodunk az "ingyenességhez", akkor utazzanak térítésmentesen a legalacsonyabb nyugdíjjal rendelkezők. Ez a mostani rendszer, hogy 65 év felett mindenki "ingyen" megy csára-búra, ez abszurd, logikátlan, és végképp nem indokolt. Ne feledjük, ma 9,78 millióan vagyunk, ebből 2,9 millió ember kap nyugdíjszerű ellátást, a 65 éven felüliek lélekszáma meghaladja a 2,1 milliót, és pár éven belül robbanásszerűen növekedni fog (lásd KSH interaktív korfája).

2016. márc. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
20%

#26-os azért te is tájékozódhatnál a nyugdíjasok valós helyzetéről, mielőtt ilyesmiket írsz:

"Magyarország jelenleg erején felül helytáll a nyugdíjasokért"


Az idei 2016-os nyugdíjemelés 1,6% volt, ami igencsak méltánytalan én úgy gondolom. A legtöbb átlag nyugdíjasnak ez szinte észrevehetetlen. Akkor nem tudom miről is beszélsz pontosan. Nem tudom milyen idős lehetsz, de ha megéred a nyugdíjas kort, bizonyára te sem szeretnél éhen halni, vagy azt, hogy úgy bánjanak veled mint egy kivert kutyával. Az öregeknek is kijár az a jog, hogy emberként élhessenek és bánjanak velük, bármit is állít a jobboldali fasiszta propaganda.

2016. márc. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:

"Én megrögzött MSZP szavazó vagyok, mindig is az MSZP-re szavaztam és arra is fogok még élek, mert a szélsőjobbnak vesznie kell. Nekem ez a meggyőződésem és csak 32 éves vagyok. Tőlem milyen jogokat vennél el tisztelt kérdező"


Ez a választójogi cenzus nem az aktív korúak ellen van, mint a kérdés részletezéséből is láthatod. Hanem kifejezetten a 65 éven felüli nyugállományúakat érinti. Mert szerintem aki a dolgozók adóforintjaiból él(mert a nyugdíjat a dolgozók adójából fizetik, a tiedből is!), és már nem dolgozik, az ne is szólhasson bele a politikába. A mostani helyzet olyan abszurditásokat szül mint hogy 2002-ben ha jól emlékszem egyszeri 20.000ft kifizetésének ígéretével, 13. havi nyugdíj ígéretével nyert választást az Mszp-Szdsz. 94 ben Horn Gyula a 65 év feletti ingyenes utazás bevezetésével, és egyéb nyugdíjas kedvezményekkel tudott győzni.


Azzal nincs semmi bajom hogy te mint aktív korú az MSZP-re szavazol, de akkor az MSZP úgy nyerje meg a választásokat hogy többségben aktív korúak szavaztak rá. Ez így lenne tisztességes, és nemcsak az MSZP-nél hanem bármelyik párt esetében.

2016. márc. 31. 09:39
 29/68 anonim ***** válasza:
27%

" Ne feledjük, ma 9,78 millióan vagyunk,... a 65 éven felüliek lélekszáma meghaladja a 2,1 milliót..."


Barokkos túlzás.

A #19.-es válaszomban idéztem a linket, amelyből látható, hogy 2011-es népszámláláskor a 65 év felettiek aránya 7,5 %! (nagyon nem voltozhatott azóta az arány.


Vagyis 9.78 millió lakosnál ez 733 500 Fő.

Ha mindnek adnánk ingyen bérletet, az Picivel több mint évi 40 milliárd lenne - vagyis Orbán várba költözésének költsége kb. 5 évre fedezné a dolgot.


De persze szó sincs ekkora összegről.

Eleve olcsó demagógia a 65 évesek ingyenes utazásról úgy beszélni, mintha ha egyenértékű lenne a mindnek ingyenes bérlet adással.

Csak töredékük él városban,a vidéken élő meg hónapszámra el sem hagyja a faluját. A városban élő sem utazgat kedvére össze-vissza. Édesanyám is mindent elintéz a lakótelepen ahol lakik ( postai befizetés, bevásárlás, orvos, gyógyszertár), még egy megállót sem kell buszoznia sehova. Havonta max. két alkalommal elmegy egy bizonyos hivatalba, ehhez megy 5 megállót busszal és kettőt metróval - ez két átszállójegy, ami a két alkalomra 2120 Ft lenne. Plusz átlag kéthavonta kimegy a temetőbe. Az oda -vissza egy-egy buszjegy, vagyis havi lebontásba 350 Ft. Így őrá költ az állam pluszban havi kb. 2500 Ft-ot. Persze, még ez is demagógia, mert az a busz akkor is megteszi azt az utat, ha senki sem száll fel rá. És ha vannak rajta 40-en, amiből van két 65 év feletti, meg 5 bliccelő akkor is. Ilyen erővel akkor ki lehetne zárni azt is, akit egyszer is bliccelésen kapnak.

De az anyósom szintén mindent elintéz a környezetében, ő havi egyszer megy ki a Kőbányai bazárba néhány terméket bevásárolni, ehhez neki egy -egy vonaljegy kell oda vissza, vagyis őrá havi 700 Ft-ot költ az állam. keresztanyukám hetekig ki sem mozdul a lakásból,mert az elsőn lakik, de még az az egy emelet is sok neki, a szemetet is mindig a szomszédja viszi le, élelmiszert én vásárolok be neki hetente, főtt ételt egy konyháról visznek neki. Ha orvoshoz kell menni, akkor én viszem kocsival - ő pld. legalább két éve nem is ült BKK járművön.

2016. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
100%

"A mostani helyzet olyan abszurditásokat szül mint hogy 2002-ben ha jól emlékszem egyszeri 20.000ft kifizetésének ígéretével, 13. havi nyugdíj ígéretével nyert választást az Mszp-Szdsz. 94 ben Horn Gyula a 65 év feletti ingyenes utazás bevezetésével, és egyéb nyugdíjas kedvezményekkel tudott győzni. "


Akkor miért nem nyert 2006-ban a Fidesz, amelyik párt az akkori kampányban 14. havi nyugdíjat ígért?!


[link]

2016. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!