Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó ötlet lenne a...

Attilav kérdése:

Szerintetek jó ötlet lenne a választójog 18-65 évre korlátozása?

Figyelt kérdés

Azaz 18-tól 65 éves korig lehetne szavazni. Ezt esetleg finomítanám azzal a kivétellel hogy megengedném azoknak a 65 év felettieknek a szavazást akiknek még aktív munkaviszonyuk van. Ezzel a választójogi cenzussal el lehetne kerülni az olyan anomáliákat mint pl hogy egyik párt sem meri eltörölni a 65 év felettiek ingyen utazását, mert biztosan belebukna. Évente több tíz milliárd ft-ot kidob az ország a nyugdíjasok ingyen utazgatására. Miközben a metró kigyullad, a busz lerobban, sok városban még mindig kevés az alacsony padlós busz, stb. Az ingyenes utazás eltörlésével megspórolt pénzt lehetne a járműpark fejlesztésére költeni. A nyugdíjas jegy és bérlet is max 50%-al kellene olcsóbb legyen a normál díjszabáshoz képest. Az 50% feletti utazási kedvezményeket el kellene törölni.

Csak a fővárosba és a gyógyvizes fürdővárosokba (Pl Hévíz, Zalakaros, Hajdúszoboszló, Bükfürdő, Harkány, stb), válthatnának a nyugdíjasok kedvezményes 50%-os jegyet. Minden más viszonylaton nekik is teljes árat kellene fizetniük. Természetesen a lakóhelyük szerinti városi helyi járatokra megvehetik a maximum 50%-os nyugdíjas bérletet. De távolsági viszonylatokon csak a fürdővárosokba és a fővárosba válthatnának kedvezményes jegyet. Más is felvetette már a szavazási korhatár plafont nyugdíjas ingyenutazás témában: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__6..


#7-es kommentelő. Idézem:

"Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem, sajnos ez csak egy pletyka, amit én buszsofőröktől hallottam. Mindenkinek jobb lenne így, a kormányt leszámítva. Tényleg nem fogja egyik párt se bevállalni ezt, mert a szavazóbázis 95%-a ezzel elveszne. Az megint egy másik téma, hogy én a szavazást is csak 18 és 55 év közöttieknek tenném lehetővé, az ilyen anomáliákat elkerülendő."


Mit szólnátok a fenti reformokhoz ? Támogatnátok ?



2016. márc. 30. 18:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés leírásában már kifejtettem hogy csak a fürdővárosokba és a fővárosba adnék kedvezményes jegyet a nyugdíjasoknak, esetleg még a megyeszékhelyre (ha nem ott laknak)."


Figyelj, ez elég durván megvalósíthatatlan lenne. Nézzük pl. a Miskolcról Hajdúszoboszlóra tartó buszjáratot. Ez a busz megáll Mályi, Nyékládháza, Tiszaújváros, Polgár, Görbeháza, Pród, Hajdúböszörmény, Debrecen, Ebes településeken, mire elér Szoboszlóig (csókoltatom egyébként az új menetrendes oldal tervezőit, ritka szar lett). Ez gyakorlatice azt jelenti, hogy mindezen települések között ingyenes lesz a közlekedés, mert ha egy nyugdíjas felszáll és azt mondja, hogy Szoboszlóra megy, aztán mégis leszáll Debrecenben, akkor nem tarthatja vissza a sofőr, arról nem is beszélve, hogy képtelen lesz fejben tartani, hogy a felszállók közül ki meddig váltott jegyet. A nyugdíjas meg ugyanezt eljátssza visszafelé, csak akkor meg azt mondja, hogy a miskolctapolcai fürdőbe megy, aztán mit csinálsz, ha leszáll Nyékládházán? Ha tekintetbe vesszük, hogy ugyanezt eljátszhatja öt másik fürdővárossal és a fővárossal is, már rögtön az ország egy jelentős területét lefedi az ingyen utazható terület, vagyis ugyanaz lesz kb. a végeredmény, mint most, csak sokkal több gondolkodást igényel a kallerek és hasonlók részéről, ami egyben több balhélehetőséget is jelent (sok utas-kaller vita). Arról nem is beszélve, hogy diszkriminatív, ha a szegedi nyugdíjas ingyen mehet Pestre, de a pesti nem mehet ingyen Szegedre.

2016. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:

50/51 Időpont ma 08:29

Ott a pont!

2016. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%

Arra kíváncsi lennék, hogy a 65 év feletti értelmiségi (orvos, tanár,stb) nyugdíjasok hogyan reagálnának egy ilyen felvetésre, hogy ők nem szavazhatnak, mert valaki szerint túl öregek és hülyék ahhoz, hogy megillesse őket a szavazás joga.:D


"Ha valaki 65 éves kora felett a nyugdíj mellett dolgozni kezd, az visszakapná a választójogát"


Ebben se értem a logikát, hogy ha 65 éves kora felett elmenne dolgozni, akkor miért járna neki a jog, ha amúgy pedig nem? Jaa, hogy akkor fizetne adót? És mi van akkor, ha egy jó nyugdíjat kapó idős ember, többet tud vásárolni (azáltal hogy több a pénze), mint egy most aktív korú dolgozó ember, aki kevés fizetést kap, és így jobban hozzá tud járulni a gazdaság fejlődésével mint egy fiatal? Úgy értem, hiába dolgozik valaki napi 12 órát, ha csak minimálbért kap, amiből alig tudja szűkösen is eltartani magát. Abból nem tud vásárolgatni, hogy fejlődjön a gazdaság.

2016. ápr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
Ja és azokkal mi van, akik feketén dolgoznak vagy nincsenek egészen korrektül bejelentve? Akkor ők sem szavazhatnának, mert ő utánuk sem kap elegendő adót az állam..?
2016. ápr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:

"Figyelj, ez elég durván megvalósíthatatlan lenne. Nézzük pl. a Miskolcról Hajdúszoboszlóra tartó buszjáratot. Ez a busz megáll Mályi, Nyékládháza, Tiszaújváros, Polgár, Görbeháza, Pród, Hajdúböszörmény, Debrecen, Ebes településeken, mire elér Szoboszlóig (csókoltatom egyébként az új menetrendes oldal tervezőit, ritka szar lett). Ez gyakorlatice azt jelenti, hogy mindezen települések között ingyenes lesz a közlekedés, mert ha egy nyugdíjas felszáll és azt mondja, hogy Szoboszlóra megy, aztán mégis leszáll Debrecenben, akkor nem tarthatja vissza a sofőr"


Nem azt mondtam hogy a fürdővárosokba ingyen utazhatnak! Csak azt hogy a fürdővárosokba tartó járatokra vehetnének max 50%-os nyugdíjas jegyet! Minden más viszonylaton teljes árat fizetnének. Tehát ha a végállomás előtt leszállnak a Hajdúszoboszlói járatról, akkor is fizetnek.

2016. ápr. 5. 18:29
 56/68 A kérdező kommentje:

"Ebben se értem a logikát, hogy ha 65 éves kora felett elmenne dolgozni, akkor miért járna neki a jog, ha amúgy pedig nem? Jaa, hogy akkor fizetne adót? És mi van akkor, ha egy jó nyugdíjat kapó idős ember, többet tud vásárolni (azáltal hogy több a pénze), mint egy most aktív korú dolgozó ember, aki kevés fizetést kap, és így jobban hozzá tud járulni a gazdaság fejlődésével mint egy fiatal? Úgy értem, hiába dolgozik valaki napi 12 órát, ha csak minimálbért kap, amiből alig tudja szűkösen is eltartani magát. Abból nem tud vásárolgatni, hogy fejlődjön a gazdaság."


Aki dolgozik evidens hogy legyen szavazati joga is! Aki dolgozik az jobban átlátja az ország helyzetét, ha úgy tetszik a bőrén érzi. Aki nyugdíjas és 65 feletti az jobb lenne ha inkább nem szavazna, tipikusan az a réteg aki 13. havi nyugdíjjal, egyszeri 19.000ft-os juttatással megvezethető.(Medgyessy ezekkel az eszközökkel élt 2002-ben). Láthatólag ma minden párt főleg a nyugdíjasoknak igyekszik kedvezni, erre jó példa az ingyen utazás. A diákoknak miért nem adják meg ? Legalább a kisiskolásoknak 1-4. osztályig. Mert ők nem szavazhatnak ? Kismamáknak a gyes/gyed idejére miért nem adnak ingyenes utazási lehetőséget ? Bár ők szavazhatnak mégsincsenek olyan sokan mint a nyugdíjasok, utóbbiak szavazata sajnos többet ér :((

2016. ápr. 5. 18:39
 57/68 anonim ***** válasza:
Na de,saját logikátad követve(az szavazzon aki dolgozik, adózik),kettős állampolgároknak nem jár szavazati jog,18év felettieknek szintén nem,amíg be nem fejezik a tanulmányaikat.Egyébként nem tudom,hogy az általános választójog korlátozásához mit szólna, mondjuk az EU? Persze,ha ki akarunk lépni,akkor még kapóra is jönne a dolog.
2016. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:

Nem tudom tudod-e - ha igen akkor elnézést - de minden jogszabály szövege egy un. preambulummal kezdődik. Ez egy pár soros iromány arról, hogy mi indokolta az adott jogszabály meghozatalát.

Ha az általad javasolt változtatás lenne a törvény szövegében, akkor a preambulumban le kéne írni, hogy mi indokolja a 65 éven felüliek kizárást a választójogból.

Azért-e mert túl hülyék a döntéshez, vagy azért mert ők nem fizetnek már adót. Ezt kell eldöntened.

Nem a nyugdíjasok miatt van az ország bajban ezt beláthatjuk. Azt sem szabadna elfelejteni - mert itt a válaszok között már felmerült - hogy a mai 65 évesek nem csak az átkosban dolgoztak, hanem bizony a '90-es években is, ami nem volt leányálom. Aki idősebb tudja, hogy hány embert küldtek el 93-ban, 94-ben és hány embert dolgozott '98-ban havi 18500 Ft-ért (!)

még valami: 10 éven vagyok szavazatszámláló bizottság mellett jegyzőkönyvvezető: Tapasztalatból mondom, hogy a szavazásom a 25 év alattiak kevesebb mint 10%-a vesz részt. Szóval nem az a baj hogy a nyugdíjas elmegy szavazni hanem, hogy a fiatal nem.

2018-ban mindenki vigyen magával egy 25 év alattit szavazni.

2016. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:

"Azt sem szabadna elfelejteni - mert itt a válaszok között már felmerült - hogy a mai 65 évesek nem csak az átkosban dolgoztak, hanem bizony a '90-es években is, ami nem volt leányálom."


A mai 65 évesek csaknem 40 éves korukig, azaz munkaképes koruknak nagyjából a feléig éltek egy olyan rendszerben, ami mindenkinek biztosította a munkát. Akinek 20 év nem volt elég arra, hogy nélkülözhetetlenné tegye magát a munkahelyén, azt nem tudom sajnálni én, akinek nemhogy 20, de 1 év se adatott meg ugyanerre.


"Tapasztalatból mondom, hogy a szavazásom a 25 év alattiak kevesebb mint 10%-a vesz részt. Szóval nem az a baj hogy a nyugdíjas elmegy szavazni hanem, hogy a fiatal nem."


Csak kíváncsiskodásból, de analfabétát szoktál látni? Milyen gyakran?

2016. jún. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:

#56 A fidesz meg tűzifát osztogatott szavazatért a romáknak, akkor most ne szavazhassanak azok akik fával fűtenek?



Azt hajtogatod: Nem dolgozik a nyugdíjas! Miért kellene dolgoznia? Sok aktív korú sem dolgozik, még a parlamentben is sokan nem tudnak munkaviszonyt igazolni!


A nyugdíjasok ingyenes utazása egy szociális juttatás, sok bevétel, ha fizetniük kellene akkor se lenne.


Sajnos te nem látod a helyzetet, ehelyett a gyűlölködés vezet, a te szavazati jogod kellene elvenni.

2016. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!