Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi pénzből lehet megélni...

Mennyi pénzből lehet megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy hivatalosan kb 86 ezer nettó a létminimum,de valójában mennyi kell a megélhetéshez egy embernek?


Lakásbérlés,rezsi,közös költség,közlekedés(szigorúan tömeg)-ingázás a munkahelyre,étel-ital,ruha gyógyszer,biztosítások ha vannak,félretenni hirtelen kiadásokra,félretenni a jövőre amit hirtelen sem akarunk felélni,némi szórakozás, ruha.


Mindez egy azaz 1 főnek mennyibe kerül? Ne a Rózsa dombot meg ne is a Szabolcs-szatmári falvakat nézzük.


Mennyi pénz,mekkora netto fizetés kell egy embernek ahho ami felsoroltam.

Nagyon elszakadtam a valóságtól ezzel? Irreális amit felsoroltam?



2016. ápr. 19. 17:12
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
68%
Úgy, hogy éppen megéljen, és az alapszükségletei meglegyenek, havi nettó 150-ből. Normálisan élni pedig ennek a duplájából.
2016. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
86%

"400-ból pedig már bőven megtud élni egy család."


Aha, csak az nem mindegy, hogy mekkora család. Ha van 3-4 gyerek, ott bizony annyi pénz is szűkös tud lenni.

2016. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
31%

Kaja: Testépítőként 50 000ft

Rezsi: 60 000ft

Buli/Csajozás: 25 000ft

Küzdősport-utazással (vonat): 20 000ft


155 000ft :333


Mi az hogy 86 000ft létminimum.

Aki ezt mondta az nyilván a putrisokra gondolt akik mindent úgy vesznek meg, hogy "na mi az ami uccó???". A minőség nem számít ugye.

2016. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
24%
Ja és ez csak 1 emberre van. :)
2016. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
29%
20 ezerből már meg lehet. De ha jobban akarsz élni kell legalább 40.
2016. okt. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem havi 100-ból meglehet.


Az a probléma hogy sok ember orrba szájba vette fel a hiteleket autóra, TV-re, notebook-ra, okostelefonra, drága mosógépre. Aki ilyen hülye meg is érdemli.


Szerintem sokan irreális kölcsönöket vettek fel, mindenki nem szaladgálhat X6-ossal, vagy akár Audi A4-essel, Iphone-nal.


Lehet kapni Media Markt-ban 7-8 ezerért is telefont, vagy olcsóbb autót (használtat) stb.


Sokan súlyos összegeket fizetnek hitelnek, némelyikük meg is érdemli.

2016. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
20%
Én 50 ezerből vígan megélek.
2016. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
91%

Ugye az a kérdés, hogy milyen színvonalon.

A 47.000 Ft-ot ők annak idején úgy számolták ki, hogy már van saját, tehermentes háza, a kaját meg megtermeli magának (mert a vetőmag, a permetszer stb. az mind ingyen van, és persze örökké termő fák vannak a kertben.) Szóval ha kajára szinte semmit nem költ, rezsira is alig, gyertyával világít, hideg vízzel mosakszik, akkor talán elég a 47.000.

Ott a másik véglet is, aki létminimumnak tekinti a buliba járást. Egy este egy szórakozóhelyen egy havi fizetést simán el lehet szórni, szóval ne ebből induljunk már ki.

Nekünk is kb. 400.000 a jövedelmünk, 2 gyerek van, 2 autót tartunk fenn. Nem nézem a boltban, hogy mindenből a legolcsóbbat vegyem meg. Ha kell egy cipő, hát megveszem, bár a márkára nem adok, sőt, a gyerekeknek gyakran veszek használt ruhát is. Ennek ellenére nagyjából elfogy az a pénz hó végére. Nem sírok, mert tudom, hogy lehetne jobban is takarékoskodni. De minek kuporgassak egész életemben? Nem azért dolgozom, hogy ne vegyek meg magamnak egy szép új ruhát, ha megtetszik.

2016. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
38%
50-60 ezerből.
2016. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
67%

Számoljuk ki együtt, az összegek nem pontosak, mindenkinek más, én a saját helyzetemből indulok ki ( vidéki kisváros )

Lakbér: 40 ezer forint

Rezsi: 40 ezer forint

Étel: 40 ezer forint

Egyéb költségek ( bérlet, telefon, tévé, internet, ruházkodás, hasonlók ): 25-30 ezer forint körül.

Tehát egy egészséges, egyedül élő felnőttnek legalább havi netto 150 ezer forint körüli összegre van szüksége.

Ha a lakás saját és hitelt fizet, lehet hogy csak 10-20-30 ezer forint ( hitel függő ), de az a költség elmegy másra ( például benzin költség autóba ).

Illetve mint említettem ez egy egészséges ember, ha havonta kell venni valamilyen gyógyszert, az még 5 és 15 ezer forint között van ( például fogamzásgátló egy párkapcsolatban, illetve allergiás gyógyszer az allergiásoknak ).


De szerintem kimondhatjuk, hogy mai árak mellett nettó 150 ezer forint körül kell keresni, hogy átlagosan lehessen élni ( ne kelljen nélkülözni, de ez még semmi luxust nem tartalmaz ).

2016. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!