Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi pénzből lehet megélni...

Mennyi pénzből lehet megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy hivatalosan kb 86 ezer nettó a létminimum,de valójában mennyi kell a megélhetéshez egy embernek?


Lakásbérlés,rezsi,közös költség,közlekedés(szigorúan tömeg)-ingázás a munkahelyre,étel-ital,ruha gyógyszer,biztosítások ha vannak,félretenni hirtelen kiadásokra,félretenni a jövőre amit hirtelen sem akarunk felélni,némi szórakozás, ruha.


Mindez egy azaz 1 főnek mennyibe kerül? Ne a Rózsa dombot meg ne is a Szabolcs-szatmári falvakat nézzük.


Mennyi pénz,mekkora netto fizetés kell egy embernek ahho ami felsoroltam.

Nagyon elszakadtam a valóságtól ezzel? Irreális amit felsoroltam?



2016. ápr. 19. 17:12
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%
47000
2016. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Nekem 1750 Ft-ba kerül a hajvágás, de csak 1 évben egyszer.

A megélhetési költségek változóak,80 ezertől 200 ezer Ft/ fő ig.

Ha autót tart fenn, ha albérletben lakik, ha olyan a munkahelye, ahol elvárás, hogy elegánsan öltözzön, nőknél, hogy csinos, ápolt legyen, azoknál több.A legkevesebb, ha az utcán, vagy hajléktalanszállón él az ember, csak az már kevésbé nevezhető áletnek. Átlagnak én is 150 ezret mondanék.

2016. dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

"Aki beleírja,hogy fodrász,az tuti troll:)


Én is járok havonta hajat vágatni 1000 Ftért.


Persze vannak olyan dámák,akik maguknak nem mossák ki otthon a hajukat és képesek otthagyni a fordrásznál 2000 Ft-ot azért,hogy kimossa és beszáírtja.

Minden héten.Van ilyen ismerősöm.


És meg otthon heti 2szer kimosom magamnak..."


Attól, hogy te magadnak mosod a hajad nem fog leszállni hozzád a dalai láma.

2017. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
37%
Nettó 1 millió
2017. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
14%
A jelenlegi bérek nagyon magasak, így semmi pénze nem marad az embereknek. A nettó 90 ezres minimálbér nagyon sok, kb. a felére kéne csökkenteni, hogy élhető legyen a életszínvonal. Tehát kb. nettó 45 ezernek kéne lennie reálisan a minimálbérnek, hogy normálisan éljünk. A fidesz kamuzásának meg ne higyjetek, semmit nem ért a béremelése, csak el akarja hitetni, hogy most jobban élnek az emberek, mintha nettó 45 ezret keresnének.
2017. márc. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
5%
Megélni már 30 ezerből meg lehet. Nem melíroztatni, megélni!
2017. márc. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Nettó 280 egy főre bp belvárosa, albérlettel, úgy, hogy egy pici luxus is belefér de nem szórod észnélkül.
2017. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

"Kaja: Testépítőként 50 000ft "


Ahaaa, testépítő...Hát ha valakinek a beteges testkép zavara miatt nem marad pénze, azt nem tudom sajnálni.

Én magamra főzök, nincsenek hiánybetegségeim, nem éhezem, nem "ucco" dolgokat veszek, és vígan kijövök kaja terén havi 20 ezerből, miközben többnyire fizikai munkát végzek.

Ha te hülye vagy és a "nagyon vagány" testépítőséged miatt megeszel napi 2 kilo húst, az a te jhülyeséged. Mindenki tudna olyan hobbit találni amivel a világ pénzét elszórhatja. Én pl szeretnék magashegységekben hegyet mászni, de már csak a felszerelés elvinne 2 havi fizetést.

Mikor lakótársakkal kényszerültem albérletben lakni, volt egy ilyen testépítő srác. Az agyáig nem jutott el (már ha volt) hogy az a kaja amit egy hónap alatt felzabál, plusz a mindenféle kondibérletek (mert otthon nyilván nem tudsz felülésezni, vagy fekvőtámaszozni...) összesen annyiba kerültek hogy akár egy saját albérlete is lehetett volna, és nem kell minket elviselnie. (4-en voltunk, folyton hisztizett minden fa##ágon, hogy ez meg az a baja velünk).


150-ből lehet normálisan megélni,úgy hogy saját albérleted van, ahhoz hogy látható összegeket tudj félretenni legalább 180 kell.

2017. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
30-40 ezer forintból.
2017. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Albérlet+rezsi+közlekedés = 200 ezer (budapesti árakkal számolva, amiben benne van az internet, telefon és a bérlet is).

Kaja (ha nincs időd főzni) = napi 3-4000 Forint, az havi 90-120 ezer.

Ezen kívül ruha + szórakozás, ami egyénfüggő.

Én azt mondanám, hogy 350-ből már nyugodtan eléldegélsz. Ha ketten vagytok egy háztartásra, akkor nyilván a rezsi és egyéb költségek megoszlanak, tehát mondjuk ketten 600-ból simán elvagytok. Ha félre akarsz rakni értékelhetőbb összeget, akkor ennél azért több bevétel kell.

2017. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!