Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horn Gyula jó miniszterelnöke...

Horn Gyula jó miniszterelnöke volt Magyarországnak?

Figyelt kérdés

Én személyszerint ugy gondolom hogy a legjobb volt eddig. De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. (Hajlamos vagyok szentimentalitásra is, néha azt hiszem a jobb világ ami lehett volna vele halt...de részlet kérdés).

Szerintem most is jó lenne, és akkor is hiba volt a választáson leváltani. Szerintetek mit kezdene a jelenlegi probléma sokasággal? Javítana az országn?



2016. aug. 14. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
16%
Sőt,mostanában úgy érzem,semmivel sem volt kevésbé demokrata,mint Viktor.Persze,a rendszerváltás előtt nem,de akkor még Viktor és barátai sem.
2016. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 A kérdező kommentje:

A rendszerváltáskor a begyűrűzött olajválság miatt, az állami bevétel szinte teljes hiánya miatt , a mérhetetlen adósság miatt, ezek kapcsolódása miatt a rendszerváltás volt talán az utóbbi 30 év legnehezebb folyamata és időszaka. Antalléknak alig sikerült megfékezni az összeomlást, éppenhogy csak. De sikerült. Félig sikerült , bár másik félig el lett baszarintva a rendszerváltás kezdete. Horn kormánya viszont rá tudta terelni a politikát a rendszerváltásra. Stabillá rendezte a pénzügyeket. STABILLÁ nem azt mondtam hogy perfect-é. Tessék figyelni. A gazdasági rendszerváltást olyan irányba terelte hogy az végigvihető legyen. Elkezdődött a piacgazdaság szilárd elemeinek , intézetrendszerének kiépülése. Alapokat igyekszett s elég jól sikerült is teremteni a haladáshoz, a fejlődés feltételeihez. Nem az adósság rángatta a zsinóron a gazdaságot, hanem kb 8 10 éve először állami bevétel is nőtt, volt mivel elkezdeni a változást. És a közhiedelemmel ellentétben a tőkés rendszer kiépítéséhez nem árt a tőke...Antallék után sikeresebb tőkésítést alapozott meg. Stabilan hoztak be külföldi cégeket. Kegyensúlyozott gazdasággá vált az észnélküli. Jól tudta az életszínvonalra milyen csapást mért a váltás az adott helyzettől. Támogatásokba kezdett, egyénekhez is, meg kis- és középvállalkozásokhoz is. Egyéb a Bokros csomag volt a megosztó, az nem sikeres döntés volt, nem jött össze. De ez ennyi is. Az hogy privatizált? Hölgyeim és uraim, rendszerváltás, ez a lényeg változás jön, módosítja az intézményrendszet, és a gazdaságot a modernizáció útjára tereli. Ez hozzátartozik, legfeljebb a sikerességét lehetne. Senki sem a siker lovagja, de azt hiszem tette a dolgát, igyekezett a stabilizációt tartani , hogy a fejlesztés lehetséges legyen. Hiába hunynak efelett szemet, ez egy kormányzás a gondjai ellenére. Az hogy már akkor is azt hitte a magyar hogy a választás csodát tesz és hogy a csoda az épp nem sikerült , kevesebben szavaztak rá, jött a nagy hazafi Fidesz. És akkor is megugrott a pofátlanságuk. Ja és ha már hasonlítás: a Fidesz kétharmaddal szarik arra hogy az ellenzék mit mond a törvényei jórészére, Horn a kétharmadával kifejezetten vállalta hogy az ellenzékkel alkot törvényt ha alkot. Nagy külömbség.

Továbbá: szeretném leszógezni hogy nem tiltottam senkit ki , csak azt mondtam a Jobbikosak inkább ne válaszoljanak, ha nem muszáj. Nem vagyok kiváncsi a döghús szagra a szavakból, nem kelll itt rohadt pufajkásozni, pláne zsidózni, vérhányást nem itt kell intézni, a dögkútnál alkalmasabb. Én se megyek be hungaristázni olyan kérdésbe ami jobboldali. Nem gondoltam hogy ez olyan sértő kérés. Elmondtam szerintem, a Horn még ugy politikus figura volt, és hiba volt nem ujra választani. Indoklást itt megindokoltam ait gondolok.

Elég?

2016. aug. 14. 15:46
 13/88 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, egy vállaltan baloldali lapon csupa helyeslő választ kaptál volna a kérdésedre. Itt mégis mit vársz?


Horn egyébként max. csak a párttársai számára volt jó miniszterelnök, másoknak nem. Ezért is nem választották meg őt, őket újra. De még nem tudott akkora kárt okozni, hogy Megyót és Fletót ne választották volna meg később. Ők aztán feltették az i-re a pontot. Remélem soha nem jut vezető szerephez a fajtájuk!

2016. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 A kérdező kommentje:

Nem helyeslést, véleményt kértem. Indokkal. Nagy külömbség, de láthattad egyszerűbb neki esni a kérdésnek mint süket az ólajtónak, ahelyett hogy egyszerűbben elmondana valamit:" nem, mert...."

Vagy pedig

"Igen, mert...."

Nem tudtam hogy nem lehet..

2016. aug. 14. 16:17
 15/88 anonim ***** válasza:
91%
Az hogy" tette a dolgát " nem valami meggyőző érv. Mindegyik tette ki így ki úgy. Azt mondtad ne hurrogjuk le hogy pufajkás volt. Rendben . De mint már előbb is kértem sorolj már föl pár dolgot miért tekinted olyan frenetikus politikusnak? Mert az hogy tette a dolgát hát mit mondjak szánalmasan gyenge érv. Várom továbbra is Horn hőstetteit.
2016. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 A kérdező kommentje:
Szépen kifejtve,mégis röviden leírtam mit gondolok Horn kapcsán, az hogy tette a dolgát összegző rész volt, amit ki is egészíthetnék azzal hogy "normálisan, rendesen". Szóval nem kell várndo olvasd el mégegyszer a kommentemet.
2016. aug. 14. 17:02
 17/88 A kérdező kommentje:

Egyébként akit érdekel ezt megnézve hasonlítottam pl kettőjüket, meg kell mondjam szerintem Horn letarolta mint vitában is. Meg ugy érvekben, válaszokban, mindenhogy.

https://www.youtube.com/watch?v=k0QDfgY72Sg

2016. aug. 14. 17:05
 18/88 anonim ***** válasza:
84%
Az 56 -os forradalom leverésében vállalt aktív részvételéért Munkás-Paraszt Hatalomért Emlékérmet kapott. Tök mindegy hogy utána jól rosszul vagy átlagosan kormányzott egy aljas hazaáruló és ezt nem írja fölül semmi. Mentegetheted akárhogy.
2016. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 A kérdező kommentje:

Gondolod te. Mindenki tudta, mégis nyert a választáson és népszerű volt. Most jön a duma hogy a komcsik körében. Pedig nem. Még a fiatal korosztályban is. Nem kell hanyatt esni a múltjától, de másnak se, ennyit erről.

Egyébként megmondtam nem a múltjáról beszélünk...

2016. aug. 14. 20:48
 20/88 Crisopher ***** válasza:
82%
A Horn Gyula olyan jó volt, hogy egy év alatt sikerült sz.rba vinni a gazdaságot, aztán a Bokros Lajost kellett hívni, hogy tegyen viszonylagos rendet, ami persze megszorításokat jelentett. 2/3-os többsége volt, de a következő választásokat még nyerni se tudta.
2016. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!