Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Náci aranyat találtam a...

Náci aranyat találtam a kertben. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy ládát találtam a telkünkön egy épület romjai között.A rozsdás vasládában 18db egyenként 3,5 kilós aranyrúd volt náci pecséttel ellátva.Mi a teendő?Szólni a rendőrségnek?Adóköteles az arany?Mennyit nyúl le belőle az állam?Vagy próbáljam meg előbb más formába önteni és úgy jelentsem be?


Mielőtt rám szállna az APEH ez persze csak elméleti dolog.Azért nézzétek a híradót hátha.... :)


2009. dec. 2. 20:21
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
94%

Szerencséd van, én addig ástam, míg egy harcoló Wermacht hadosztályt találtam.

Na, azt hová adjam le?

2009. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
96%
Én biztos nem adnám oda. Bár persze törvény szerint kötelező. De nem baj :) Én inkább eladnám. Na ja, ha tudná egy átlagember, hogy hogyan lehet ezt eladni. Azért a vaterára ne tedd fel :)
2009. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
77%

Keress egy megbízható pénzügyi szakértőt, és beszéljétek meg mi a teendő, hogy az adóhatóság ne fogjon gyanút. Magyar mosd tisztára, aztán költsd el. :D

Az államot hagyd ki, te mázlista.

(Már persze, ha igaz. Ebben az esetben van minimum 200 millád. :) )

2009. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
A hitetleneknek:Nem akarok én senkit meggyőzni(az APEH veszélyes dolog).Ez egy feltevés csak.
2009. dec. 2. 21:19
 15/39 anonim ***** válasza:
87%
* magyarul
2009. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
88%

Nos :

A kulturális és örökségvédelmi hivatal, a korát tekintve az 1711-es dátum előttről származó talált tárgy minősül műkincsnek,és a megtalálónak ezt 8 napon belül polgári kötetelesége bejelenteni. A BE NEM jelentés,eljárást von maga után,(ha a hatóság tudomására jut.)A lelet értékéből a K.Ö.V.Hív. (egyedi elbírálással) jutalmat ADHAT a becsületes megtalálónak/bejelentőnek.

Az 1711 utáni tárgynak a gazdája te vagy,de ha 100%-ra tisztességesek szeretnék lenni..akkor azt a helyi jegyzőnél kell bejelenteni,aki hirdetményében "közhírré téteti" és a tárgy jogos tulajdonosa a !! tulajdonosságát bizonyítva.. 30 napon belül átveheti.(nyilván egy 200 éves arany tallér-t igazolni senki nem fogja tudni)

A Mesés talált náci aranyakra kitérve ... Ez bűncselekményből származik,így valószínűleg szó nélkül elkobozza a hatóság,aztán megpróbálja tul-át,vagy örököseit megtalálni,ha ez sikertelen,az állam tulajdonában marad,te meg semmit nem kapsz,úgyhogy ha azt szeretnéd hogy a tied maradjon,tüntesd el róla azt a náci jelzést..

Figyelem ám a híradót :D

2009. dec. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
96%
Őszintén szólva előbb azt hittem, h kamu...amennyiben nem az akkor persze minden földben talált kincset be kellene elvileg jelenteni, és ha jól tudom SEMMIT sem kapsz belőle.De ez olyan mint egy 5-ös a lottón, NE HOGY BEJELENTSD, kb az utolsó dolog az amit tennék, hogy ennek a korrupt kizsákmányoló államnak még pluszba tömném a zsebét!!Sztem próbáld eladni valahogy feketén, és örülj , h ekkora szerencséd volt!!!Azért a helyedben csináltatnék a páromnak és magamnak is egy szép ékszert egy részéből.Amúgy az aranyfogakat hogyan találtad?? Csak úgy , vagy a hozzájuk tartozó koponyával együtt ?? :S :DD
2009. dec. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
94%

Te mázlista!! Szívből GRATULÁLOK!!!!:))

Oda ne add az államnak:))

Minden dolgozó magyar megérdemelné,hogy találjon ilyet.

Puszi és gratulálok,az életedet alapozhatod meg újból:))

2009. dec. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
72%

Az 1700 előtti tárgyakat kell csak bejelenteni, azok számítanak régészeti leletnek, azok képezik az állam tulajdonát. A világháborús arayn ennél jóval fiatalabb.


Beviheted a talált tárgyak osztályára, de végülis meg is tarthatod, nem valószínű, hogy az eredeti tulajdonosa jelentkezne érte. Innentől pedig a törvény ezt birtokba vételként kezeli, bárki birtokba vehet bármit, ami nem képezi más tulajdonát.


Vagyis az arany jogosan a tiéd, hacsak fel nem bukkan az erdeti tulajdonos, amire kicsi az esély. Ha komolyan kérdezed, menj el egy ügyvédhez, kérd meg, hogy képviseljen, a talált arany értéke nyilván bőven fedezi a legdrágább ügyvéd költségeit is.

2009. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
95%

Én nem szolgáltatnáb be az tuti inkább valami mást tennék vele. Bár én is találnék valami hasonlót most nem kéne rettegnem, hogy kitesznek a házból karácsonyig.

Nehogy bejelentsd, én nem szeretném hallani a hírekben.

2009. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!