Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, van-e...

Mi a véleményetek, van-e tapasztalatotok a TRX edzésről? TRX suspension training

2011. jún. 24. 13:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:

Láttam sok a vélemény, nem is olvastam végig, de én is leírom a tapasztalataimat.


Elsőnek is kezdeném azzal, hogy szerintem FELESLEGES!

Suliban vettem fel tesiként, azért járok csak.


Tényleg csak marketing az egész, egy állítható magasságú gyűrűvel ugyanezeket meg lehet csinálni, sőt még több gyakorlatot is akár.


Hozzáteszem, hogy Street Workout-ozok mellette, és most gondolkodom egy Kettlebell beszerzésén. Szerintem mind a kettő sokkal jobb edzés mint a TRX.


Szerintem nem is nehéz, nem lehet vele annyira keményen edzeni.


Na jó, egy kis pozitívum:

-Hordozható

Ennyi.


Én azt mondom, hogy nagyon kevés eszközkészlettel sokkal jobban meg lehet edzeni magunkat, mint ezzel a hülyeséggel.(Pl. néhány cső)

2014. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 anonim ***** válasza:

fúú utolsó nagyot tévedsz, nagyon keményen is lehet edzeni vele. nekem van kettlebell is, meg járok néha konditerembe is, pl egy lábat vagy mellet jobban lehet teremben, izoláltan edzeni, de nekem hátra meg úgy alapvetően anyagcsere pörgetéshez sokkal jobb a trx valamiért.


kinek mi, a lényeg h elég komoly eredményt el lehet ezzel is érni, persze testépítő méreteket nehezen, de irigylésre méltó alakot simán.

Nem is beszélve arról hogyha súlymellénnyel kombinálod ;)

2014. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 anonim válasza:

Ugyan nem mai kérdés, de még mindig aktuális szerintem. Először is ízlések és pofonok. Ha valakinek tetszik akkor járjon, ha nem akkor meg ne járjon a TRX-re. Szíve joga. De ettől még nem kell minősíteni azokat, akik más véleményen vannak.


Fél éve járok heti 2-3szor és a kedvenc tréningem lett. Nem azért mert divatos, felkapott vagy menő dolog, hanem mert számomra olyat tudott adni, mint más edzések nem. Nem vagyok testépítő, sportoló, se edző, egy teljesen hétköznapi 20 éves lány vagyok, aki sportolni szeretne. Hozzá kell tennem rögtön az elején, hogy én is jártam már jó pár rossz TRX órán. Nagyon fontos, hogy megtaláld a megfelelő edzőt, aki kellően motivál, odafigyel rád és emiatt szívesen jársz rendszeresen. Azt gondolom ez kulcsfontosságú minden edzésnél, így itt is. Nekem sikerült megtalálnom (Pécsen) és imádom az órákat. Az első alkalommal konkrétan a gyakorlatok felét se tudtam végigcsinálni olyan kemény volt, utána 4 napig alig bírtam menni, úgy fájt mindenem. Nagyjából 3 hónapig ez a tendencia volt megfigyelhető (fergeteges poénok melegágya lehetett), majd elkezdett jobban menni. Semelyik korábban próbált tréning nem volt ilyen hatással rám, volt izomlázam utánuk, de nem összehasonlítható ezzel. Fél év után még mindig meg kell állnom néhány mozdulatsor közben, mert egyszerűen nem bírom. És jelenleg is izomláz van a fenekemben :D Nagyon változatos gyakorlatokat lehet végezni vele, amióta járok nem volt két ugyanolyan óra, így megunni se lehet. A mozdulatok nagyon könnyen alakíthatók edzettségi szinthez mérten, így Anyukám összecsavarozott gerinccel is lightosan nyomatja otthon, mert mindent olyan nehézségi fokkal tud csinálni, ami neki még megfelel. Viszont ugyanaz a gyakorlat amit ő meg tud csinálni, könnyen átalakítható (pl. más szögben bedőlve) olyanná, ami még egy komolyan edzett sportolónak is nehézséget okozna (de mindenképp megizzasztaná). Pont a variálhatósága miatt figyelhető meg Makó-Jeruzsálemnyi különbség az egyes edzők órái között. Állítom, hogy az egyik legmegterhelőbb edzés amin valaha voltam (pedig próbáltam egy kettőt), de kísérletezni kell, míg megtalálod az igazit. Nem diétázom, semmit se változtattam az életmódomon, mégis szemmel látható a fejlődés. (Közel ugyanannyi kiló vagyok, mint mikor elkezdtem, csak sokkal izmosabb :) 177 cm/ 63 kg) Mint már írtam, nem volt célom kétajtós szekrénnyé gyúrni magam, csak átlagos fiatal lányként formásabbá, tónusosabbá tenni az izmaim. Azt gondolom (edzőtől függően) ez egy nagyon jó módszer erre és én csak ajánlani tudom, engem rabjává tett. Egy próbaórával nem sokat veszthetsz, az biztos.

2014. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 anonim válasza:

üdv,

én járok trx-re.

sok edzést kipróbáltam, de ezután olyan izomlázam van mindig... és szerintem élvezetes edzés.

nekem a gerincsérvem totál rendberakta,,,semmi fájdalom, csak izomláz,,de az szint mindig... 15 kg-t fogytam vele 3 hó alatt...heti 3 edzéssel...úgy, hogy különösebben nem diétázom, csak a glutén és tejfehérje érzékenységem miatt, kenyér és tejtermékeket nem ehetek. üdv

2015. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 anonim ***** válasza:
kőkemény ha rendesen csinálod
2017. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!