Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tudok erősebbet ütni?...

Hogyan tudok erősebbet ütni? Valami edzés kellene?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és ökölvívást űzöm már 8 éve,és most lesz egy meccsem de én inkább gyorsan szoktam ütni.az edző is mondta hogy ez jó csak nincs elég erő a kezembe,és az ellenfelem pont ilyen nagy erős (de viszont nem tud ütni :D)na szóval kéne valami amivel erősebben ütök de a gyorsaságom se menjen el.előre is köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 14. 13:08
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
Húszkilós kalapáccsal kezdj el ütni traktorgumit.
2011. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
kösz de nem lehetne valami más? mert nincs traktor gumim :S
2011. máj. 14. 14:15
 3/45 anonim ***** válasza:
Vagy gumikalapáccsal üss valami keményet, például nehéz vasat, vagy fának a törzsét, esetleg betonoszlopot, tökmindegy kemény legyen.
2011. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:

Igen,a traktorgumis az egyik legjobb,de vehetsz fogantyús gumikötelet,átveted a hátadon,megfogod és így ütögetsz.

[link]

Meg nem ismerem az ütőtechnikád,de ütésnél erősen szorítsd össze az öklöd,úgy nagyobbat lehet odasózni,tehát alkarra is edz.

[link]

Ebből válsz ki 2-3 gyakorlatot és másnaponta csinálhatod.

Egyébként meg ha egy súlycsoportban vagytok,akkor sokkal nem lehet erősebb nálad.

2011. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget megpróbálom.nem az hogy nagyobb hanem hogy ő a legerősebb az edzőterembe.amúgy ismerem az iskolámba jár néha árnyékoltam vele.nem tud ütni de sajnos ha eltalál nem biztos fel állok szóval védekezni is sokat kell gyakorolnom.
2011. máj. 14. 16:56
 6/45 anonim válasza:
arnyekozz kezisulyzoval
2011. máj. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim válasza:

Az előttem válaszolónak nincs abban igaza, hogy ha egy súlycsoportban van valaki az nem lehet sokkal erősebb nála. Én 21 éves vagyok. 185/80. Az én súlycsoportomban ismerik már az ütésemet és nem is szeretik. Rensezeresen 100-120 kilós srácokkal edzek, mert azokkal van egy erőszintben az ütésem. Nem azért mert én haj de erős vagyok. Nem vagyok az. Vékony vagyok. De az izomsűrűségem az nagy. Nincs rajtam nagy izomtömeg, de ami van az nem felfújt és szálkás. Tehát a súlyból adódóan a gyorsaság is megmaradt. A titka, hogy sosem követtem konditermes edzést, hanem szabadtestes edzésformát csinálom. Fekvőtámasz, felülés, húzódzkodás stb. + kb mint amit a tornászok. És ez a titka.


Sok ilyen edzést kell csinálni.

Tehát szerintem ne a súlyzós edzésre menj rá. Hiába vagy 120 kilós ha egy 80 kilós gyorsabb mint te és még üt is akkorát.

2011. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:

Utcsónak.

Az életkorából adódóan gondoltam,hogy nem lehet olyan nagy az erőkülönbség.

Amit írtál azzal meg egyetértek maximálisan.Mi edzésünkön is van egy srác kb 75 kiló,de olyan az ütése,mint a lórúgás.

2011. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
holnap lesz a meccs mindent bele adok :)
2011. máj. 17. 15:33
 10/45 anonim ***** válasza:
Na?Győztél?:)
2011. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!