Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tudok erősebbet ütni?...

Hogyan tudok erősebbet ütni? Valami edzés kellene?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és ökölvívást űzöm már 8 éve,és most lesz egy meccsem de én inkább gyorsan szoktam ütni.az edző is mondta hogy ez jó csak nincs elég erő a kezembe,és az ellenfelem pont ilyen nagy erős (de viszont nem tud ütni :D)na szóval kéne valami amivel erősebben ütök de a gyorsaságom se menjen el.előre is köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 14. 13:08
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
győztem pontozással nagyon kemény meccs volt de viszont egyszer se ütött le én pedig 3 szor is le ütöttem :D 8 menetes volt.
2011. máj. 24. 17:56
 12/45 anonim ***** válasza:

Gratula!:)

Egyébként meg úgy tudtam,hogy amatőrben csak 3 menet van.

2011. máj. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
ha 8 éve úzi akkor csak nem amatőr már.ERő=tömeg*gyorsulás
2011. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
már nagyon kicsi korom óta csinálom és ez igazából egy próba meccs volt hogy feljebb mehessek és most már rendes meccseim lesznek :D és köszönöm
2011. máj. 24. 21:34
 15/45 anonim ***** válasza:

van értelme feljebb menni?

fizetnek valamit? :) mert ilyen esetben lehet félre kéne tennem az elveimet és ökölvívni kellene "kicsit"..

2011. máj. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
csak hogy ahhoz jól is kell boxolni :)
2011. máj. 25. 18:00
 17/45 anonim ***** válasza:

én.. nekem az életben nem kötötték szabályok a kezem.. max hogy edzőtársamnak ne okozzak maradandó sérülést..

nos, nem tudom egy kesztyűben milyen lehet ütni, de kesztyű nélkül harcművészként szét tudok szedni egy embert, ebből ugyan nem következik hogy a te sportodban jó vagyok, deee.. megkockáztatnám :)

2011. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
Hát Aczél én azért meg nézném, hogy te mit tudsz. Aki komolyabban foglalkozik ökölvívással (még ha nem is versenyzik), azt ki nem ütöd könnyen. Hidd el nem véletlenül van bokszkesztyű, utcán pedig kesztyű nélkül hatalmasat lehet ütni. Lehet, hogy csak sport a boksz, de itt tanulsz meg igazán küzdeni. A harcművészetet azt pedig hagyjuk, mert Magyarországon az összes keleti harcművészetet sz@rul oktatják. Az hogy lányokkal lassítva formaruhába ilyen-olyan formagyakorlatokat csinálunk és társalgunk kínai vagy japán nyelven az univerzummal, az így nulla! Ázsiában tuti, hogy működik, de itthon nálunk csak pénzlehúzás.
2011. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

ez is egy látásmód, és nyilván van alapja.


di mit gondolsz, ha én az utóbbi jó pár évben nem használtam keleti szót technikák nevére (tehát semmi ilyen társalgás nem volt) éés.. mit is írtál? jaa, sajna kissé kevés időm van, és hónapok óta nem formáztam.. úgy rendesen.


annyi maradt hogy a leghatékonyabb mozdulataimat gyakorlom, igyekszem minél gyakrabban küzdeni (ezt az állóképesség és a reflexek stb. fejlesztéséért) mindegy is, az én harcművészetem azt követi hogy ha ellenséged van, és szükséges akkor pusztítsd el. ebben sehol sem látom azt hogy nem lenne hatékony vagy ilyesmi. igazából ha van időm gyakorolni, azt az elejétől a végéig a precíz hatékonyság jegyében teszem. boxban pontokat szerzel. mivel nagyon sokat gyakorolják, biztosan jól tudnak ütni, ennek így kell lennie. nos, érdekes lenne egy gyakorlott ökölvívóval sparringolni.

2011. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

amivel kezdted, hogy egy ökölvívót nem ütnék ki könnyen, ez igaz lehet. valahogy edzéssel elég jól hozzászokik a test a támadásokhoz, még ha nem is egy állashoz, de persze ott a védelmünk. viszont ezt a hajamra kenhetem, ha én kibírok 1-2 ütést az az én szemléletemben tudod mit jelent? hogy épp egyszer kétszer metszették el a torkom :) tehát alapvetően én nem kiütésre megyek, illetve nem is az ütések eltűrésére, az harcművészetben mellékes. hiszen azok a formák amiket sokan nem értékelnek, arról szólhatnak hogyan teszel tönkre egy embert, pl taichiról kevesen gondolnák hogy milyen kegyetlen mozdulatok vannak benne.

várom a gondolataitokat, este még visszaolvasgatok.

2011. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!