Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tudok erősebbet ütni?...

Hogyan tudok erősebbet ütni? Valami edzés kellene?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és ökölvívást űzöm már 8 éve,és most lesz egy meccsem de én inkább gyorsan szoktam ütni.az edző is mondta hogy ez jó csak nincs elég erő a kezembe,és az ellenfelem pont ilyen nagy erős (de viszont nem tud ütni :D)na szóval kéne valami amivel erősebben ütök de a gyorsaságom se menjen el.előre is köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 14. 13:08
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy válaszoltál a savate-os kérdésemre, és a videók alapján tényleg ez az a rúgás. Aczél merre vagy? :)
2011. máj. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
én is pesti vagyok.
2011. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Kedves Aczél! Légyszíves fejtsd ki a véleményedet, a BJJ-ről, a krav maga-ról, a kempo-ról és a karatéról. Csak röviden. Kíváncsi vagyok a te álláspontodra is. (A thai boxról már kifejtetted)
2011. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

üdv!

elsősorban, csak karatét gyakoroltam a fentebbiek közül.

az jó volt, mert megerősödtem kölyökkoromban, tény hogy kemény volt. persze már nem tölteném olyan edzéssel az időmet. valaki győzködött hogy van még Magyarországon szuper jó karate, hát.. most higgyek neki? hiszek, biztos akad, nyomokban. amúgy meg szégyen.


bjj egy sport, én ütések nélküli földharcot max erősítésre használok, meg ha már szétszedtük egymást akkor ne legyen több zúzódás vagy esetleg komoly sérülés a fáradtság -figyelmetlenség- miatt. amúgy nem érdekel, aki nagyon jól tud folytani, feszíteni, annak abban a pillanatban beszakad a feje vagy törik pár bordája, hogy úgy ahogy elkapott. és akkor én még nem védekeztem ellen feszítéssel stb. továbbra is csak "ütéseket" használtam. pedig én is gyakorlom ízületmanipulációt..


kempot nem ismerem, de pont ma írta valaki hogy az sport? ha ott is ütnek, rúgnak, feszítgetnek, akkor gondolom edzés függő. biztosan lehetne jó edzés.


önvédelmi rendszereket nem állom ki.. a harc és az önvédelem százszorta komolyabb téma mint hogy lemegyek kravozni és néhány technikát gyakorolgatok.. abból még semmi erő nem lesz.. minimális, talán ha egy nőt megtámadnak, és tudja hogy szembe kell karmolni, akkor segíthet, de amint hopp elkapták a karját, meg fog rémülni, és mint egy kismacska fog vergődni. mert a tudása nem erőn és gyakorlaton alapszik, hanem 1-2 erőltetett technikán..

önvédelem.. lehet hogy a szó is rossz. engem múlt héten asszem állon vágott egy beszívott idióta, de annyira nem figyeltem rá hogy elhajolni sem tudtam. egyszerűen fenyegetés híján inger alatt volt az ürge.. :) ilyen helyzetben minek bármi önvédelem? ha viszont tényleg gond van, akkor meg nem védekezni kell, hanem A elfutni, B végezni az ellenségeddel.

mondom, velem a C eset volt, MI VAN? :DD ez meg mi a rák volt eset.

szóval ahol "védekezni" tanítanak meg az már alapból gáz, visszatámadni vagy ellentámadni kell tudni.

2011. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
aczél szerinted a judo jó lehet az utcán?
2011. máj. 27. 17:46
 36/45 anonim ***** válasza:

*csába.. egyre alkalmatlanabbnak érzem magam jó válasz adására..


viszont kicsit komolyabban, nem. egyszerű. judoban ideális esetben harcképtelenné tudsz feszíteni folytani 1 támadót. önvédelmi helyzetben 1-nél több támadó üt rúg szúr vág (csíp) feléd. szükséges hogy gyakorlottan tudj egy gyors támadás irányából / hatósugarából elmozogni.

tehát a judo kiegészítésnek jó. dfe mint hogy utcán megölhetnek, talán ehez mérten kellene gyakorolni, és az a jujitsu lenne. ott nincs visszafogás, nincs szabályok betartása, finomkodás. az hogy jól oktatjáká-e.. ezentúl ez lesz a legnagyobb kérdés.. ennek hatékonyabbnak kellene lennie mint a judonak.

2011. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Judo helyett inkább birkózzál. Birkózásnál tanulsz technikát, na meg ellenállóbb leszel a fojtásoknak, valamint lesz jó kondid és fizikai erőd, robbanékonyságod. A judo-t ugyan nem oktatják szarul, de ott csak a spéci ruhán találsz fogást és az erre kitalált technikából dobod. birkózásnál nem kell a ruha, ott bárhol tudsz fogni, dobni.

Ha viszont nem jön be a birkó, akkor tényleg inkább ju-jitsu

2011. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
hoppsz igazából birkózást akartam írni (amit írtál) csak fáradt vagyok.
2011. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
akkor a judo nem rossz de a birkózás jobb
2011. máj. 28. 03:59
 40/45 anonim ***** válasza:

én mondjuk tényleg kíváncsi lennék hogy egy birkózó mit kezdene velem.. viszont ez nem minősíti, mert én viszonylag erős vagyok, tehát ha engem éppen nem is tudnának leszorítani, még lehet hogy jó.

judora azt írták, hogy a spéci ruhában működik, mert annál fogva dob meg feszít (nyilván nem mindíg) ez mondjuk hátrány lenne.

2011. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!