Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tudok erősebbet ütni?...

Hogyan tudok erősebbet ütni? Valami edzés kellene?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és ökölvívást űzöm már 8 éve,és most lesz egy meccsem de én inkább gyorsan szoktam ütni.az edző is mondta hogy ez jó csak nincs elég erő a kezembe,és az ellenfelem pont ilyen nagy erős (de viszont nem tud ütni :D)na szóval kéne valami amivel erősebben ütök de a gyorsaságom se menjen el.előre is köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 14. 13:08
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Figyelj Aczél, lehet, hogy te máshogy edzel (bár ahogyan te edzel, ezzel a hozzáállással akár egy capoeira-t tanuló valaki is lehet kőkemény utcai verekedő, csak persze full kontaktban gyakorolja a leghatékonyabb capoeira rúgástechnikákat. Ez most csak egy példa volt, de szerintem érted mit akarok ebből kihozni), de én most általánosságban említettem meg. Ne értsd félre én nem azt, mondom, hogy a harcművészetek nem hatékonyak. Csak azt, hogy ha itthon egy átlagos magyar ember, elhatározza azt, hogy önvédelmet akar tanulni, akkor a legjobb ha küzdősportot választ, mert ezeket már régóta profin oktatják, tudom hogy már nálunk is lehet az északi imádkozósáska kung-fun át a hyper-szuper-modern defendo krav magán keresztül, az apám f@sza karatéig mindent tanulni, csak ezek a divatos harcművészetek oktatásának a színvonala még a béka feneke alatt van, ráadásul ezek az edzések (pláne Pesten) nagyon drágák. Persze a küzdősportok közül is sok a divatcikk (thai box, BJJ, kick-box, taekwondo). Én thai boxoltam 2 évig, hát nem volt akkora nagy durranás, mint ahogy sok muay thai-os maszturbál rá, arra viszont jó volt, hogy szívósabb és keményebb lettem tőle, de bunyózni nem tudtam, nem igazán voltak benn hasznos elemek, technikát nem ad sokat. Amióta bokszolok és birkózok (7 év birkózás 4 év boksz), hát én a full kontak bunyó legfontosabb alapjait tudom, és utcán is hatékonyan alkalmaztam igaz csak 2 esetben, de akkor törtem is a csávó vállát. (még a francia boxot próbálnám ki szívesen). Szóval én ezért vagyok inkább küzdősport párti, persze ha valakinek van egy olyan harcművész mestere aki nagyon tud, akkor érdemes nála is tanulni.
2011. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

értelek.

hát, leginkább azoknak a harcművész oktatóknak kellene a vállát törni, akik szégyent hoznak eme dolgokra. de én erről már letettem.

a capueirás dologgal még mindíg van egy kis félreértés, ugyanis én azt mondom, hogy csak a gyakorlatban teljes mértékben helytálló tecnika (és stílus) maradjon meg. és a capueira, a fenébe is egy tánc! :D

ha valaki tudja önvédelemre használni a küzdősportot, hát elismerésem. harcművészeteknek mindennél hatékonyabbnak kellene lennie (harc terén) ha nem az akkor süllyesztőbe vele. igazából szégyen az, hogy érdemesebb önvédelemre ökölvívást vagy ilyen önvédelmi rendszert tanulni, mint harcművészeteket. de hát itt élünk, és ez van.

egyébként így látatlanba, azok alapján amit eddig írtál, én sok embernek ajánlanám hogy tőled tanuljon önvédelmet, mondjuk egy sz.ar karate edzés helyett.

nos, sikeres edzést, és legjobbakat!

egyébként engen is kíváncsivá tettél, hogy mit tudsz :)

2011. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

Tudod Aczél engem az bánt a legjobban, hogy mikor egyszer megnéztem egy kyokushin karate edzést, láttam pár olyan dolgot amin igen elgondolkodtam, bocsi de el kell mesélnem a sztorit, megpróbálom rövidebbre fogni.


Erre az edzésre az unokaöcsémet kísértem el, láttam ott sok mindenkit, a 8 éves kislánytól a 20 éves csávókon át a 30-40 éves emberekig. Na most csinálgatták a kata-jukat, csapkodták a levegőbe a mai geri-ket, japánul számolgatták a felüléseket (még a mester is szabálytalanul csinálta), van egy kis páros gyakorlat seiken védőben, persze nem érnek egymáshoz úgy ütnek. A gyerekek pedig ott bohóckodnak, fogócskáznak fegyelem max 1-2 aranyos rászólás. Aztán kísérem el ismét unokaöcsémet 1 hónap múlva a fehér öves ovislány (aki végig fogócskázott visítva) már narancsöves (mire föl???), a kék öves viszonylag jó mozgású 20 év körüli csávó (aki normálisan komolyan becsületesen végig edzett) pedig még mindig kék öves. És mi a vizsga? Pár kata-t bemutatni. Ilyenkor gondolkozok el azon, hogy egy 1 danos feketeövest simán szétszedhet egy nagyobb konditeremben edző szteroiddal felpumpált testépítő is.


A krav maga, BJJ, kick-box edzéseken való látogatásaimról nem is beszélek, mert kritikán aluli amik ott vannak. (Kick-boxon már több a zsírt égető csaj)

Én utcára ezért választottam az ökölvívást és a birkózást, mert ez tényleg full kontakt és jó, európában ezt már régóta oktatják. Ha meg késsel jönnek, akkor előkapom én is. (Jet kali késharc oktató vagyok :D)

2011. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

köszönöm hogy leírtad!


ez a helyzet elszomorító. de akkor teljesen érted milyen érzés nekem a mai "harcművészeteket" látni, a semmi kis kölköket, a beképzelt aikidosokat (ok az nem harcműv) és a kérdés: kik ők? mit csinálnak? mit tudnak? hát sajnos leginkább semmit.

az is szégyen amit kickboxról írtál. muay thai: tudod hogy volt régen? katonák gyakorolták békeidőben, életre halálra. k.urvasok gyilkos technika volt benne s miegymás.

na most ma, mit tud egy tájboxoló? :/ úgy átlagba, nem a legjobb helyen edző tehetséges, hanem aki elkezd x helyen tanulni.

nos.. nem hiszem hogy méltó lenne ahhoz amilyen örökséget képvisel az a sport. zsírégető lányok kickboxon.

de a világ a 'light' semmi felé tart úgy látom, mindnen téren. a kalihoz meg gratulálok! azt hiszem nekem is jobban kéne értenem a kés használatához.. de nem vagyok túl fegyver párti.

2011. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

21.43,teljesen egyetértek.Egyébként én meg savate-re járok,írtad,hogy érdekel,ha valami konkrét dologra kíváncsi vagy róla nyugodtan kérdezz.

Viszont engem meg nagyon érdekelne a késharc.Esetleg Pesten tartasz edzést?

2011. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Urak, lehet hogy csak "túl" jó a hangulatom, de ha Pesten lenne lehetőség, veletek úgy érzem lehet hogy találkoznom kéne :)
2011. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Igen érdekel a savate, az egyik kérdésem, hogy mi az a rúgás, amikor oldalról cipőtalppal úgy mond adnak egy pofont az arcra, csak azért mert kaptam be egy ilyet, bunyóztam már edzésképpen savate-ossal, el felejtettem megkérdezni a technika nevét. Egyébként a savate-t én igen hatékony közelharcnak tartom. 100x többet ér mint egy tájbox. Óváron oktatok késharcot, én magam pedig oroszoknál tanultam kint. Egyébként Aczélnak is nagyon igaza van, őt legalább nem vakítja el az ilyen reklámozott küzdősportok.
2011. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
A másik amin pedig besírok a kempo és az MMA, itt magyarországon ez csak izomagyú malacpankráció, utcára sz@rt sem ér, ki akar BJJ-zni a betonon az utcán? Ki???? A kempo-ba pedig minden van, mindenből egy kicsi, de egyiket sem tudják jól, csak izomból és agresszióból mindent, ez így nulla. Ráadásul nagyon sokan keverik a keMpo-t, a keNpo karatéval. Pedig totál más a kettő.
2011. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok :D de ha már így belejöttem akkor kifejtem. Kick-boxon manapság tényleg sok a csaj, én párat megkérdeztem, hogy miért csinálják a kick-boxot. Íme a legtöbb válasz: " meguntam az aerobic-ot, a Kick-box egy jó mozgás, már fogytam x kilót, na meg kicsit férfiasabb sport"


Ezek után nem tudom, hogy mi lesz a K1 jövője. :)

2011. máj. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
2011. máj. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!