Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi ch-t tud a szervezet...

Mennyi ch-t tud a szervezet elraktározni az izmokban?

Figyelt kérdés
Ami még nem zsírba megy hanem glikogén raktárakba.
2014. ápr. 5. 16:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Az izom semennyit nem raktároz el.
2014. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Szintiszoli123 ***** válasza:
32%

De igen.

Pillanat.....

2014. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Szintiszoli123 ***** válasza:
77%

Sajnos nem volt alkalmam még sok könyvet elolvasni a témában. Ez a forrás viszonylag régi, de elég komplex és következetes:

Anita Bean – Modern sporttáplálkozás – idétzet:


„Hogyan raktározza testünk a szénhidrátot?


A szénhidrát glikogénként az izomban és a

májban raktározódik. Összességében háromszor

annyi glikogén raktározódik az izmokban,

mint a májban. A glikogén egy nagy molekula,

amely több glükózegységből áll. Azonban

a test csak egészen csekély mennyiséget

képes raktározni. Ugyanúgy, mint az autókban

az üzemanyagtartály, a test is csak bizonyos

mennyiséget tud megtartani.

Egy átlagos testben a raktározott glikogénmennyiség

kb. 500 g, megközelítőleg

400 g az izomban és 100 g a májban. Ez megfelel

1600-2000 kcal-nak, és elegendő lenne

1 napra, ha semmit nem ennénk.”

2014. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Szintiszoli123 ***** válasza:
64%
A könyv 2000-es. A 11. oldalról idéztem, és köszi a kérdésért. Végre nem azt kérdezik 200-adszor, hogy mennyire jó ez a fehérje.
2014. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én köszönöm a választ, nem számítottam rá hogy ennyire pontos választ kapok. Gyakorlatilag pont erre voltam kiváncsi. Ment a plusz.
2014. ápr. 5. 16:55
 6/26 anonim ***** válasza:
15%
kb az összeset elraktározza amit beviszel olyanoknál aki edzz. Viszont mivel igy az összes energiát a ch-bol nyered, a zsirra nincs szukseg es az megy zsirba. a ch lehet bármennyi es barmilyen megy a glikogenraktarakba.
2014. ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Am szerinted ez hogy van? diéta esetén ugye ezeket elég rendesen lemeríti az ember. Én tényleg csak magamból tudok kiindulni, de én azt érzem hogy amikor jelentősen energia minuszban vagyok hoszabb ideig akkor mintha nem lennék fullon egész nap + minden édességet meg ch tartalmú dolgot fogozottan kívánok. Ilyenkor lehet gondolom 1/2 töltöttségi szinten ha lehet így fogalmazni. Mert ugye azért viszek is be tápanyagot, mert különben nem bírom az eddzéseket. ( van hogy napi 2-3 óra) Na és hogy ilyenkor mondjuk ha az ember elkezd nagyobb mennyiségű ch-t bevinni akkor előbb a raktárak töltenek, aztán zsírban? Vagy párhuzamosan? Meg mivan ha eleve zsírt visz be az ember, gondolom abból nem lesz glikogén amit elraktározhat a test. am érdekel a téma kvára csak nem találok rendes korszerű szakirodalmat. Könyvtárba is kerestem már.
2014. ápr. 5. 17:02
 8/26 dirtboy ***** válasza:
71%

/Viszont mivel igy az összes energiát a ch-bol nyered, a zsirra nincs szükség/


látszik hogy közeledik a nyár,megjelentek az idióták akik azt sem tudják mit beszélnek.

2014. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
a zsirra nincs szukseg energia-hoz ezert azt elraktarozza.
2014. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Am nem hiszem hogy így lenne és függ a zsír jellegétől is. Pl szerintem 5 deka dió vagy mogyoró zsírtartalmát ami esszenciális zsírsav soha nem fogja úgy elraktározni mint pl a zala felvágott zsírtartalmát vagy 5 deka disznózsírt.
2014. ápr. 5. 17:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!