Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi ch-t tud a szervezet...

Mennyi ch-t tud a szervezet elraktározni az izmokban?

Figyelt kérdés
Ami még nem zsírba megy hanem glikogén raktárakba.
2014. ápr. 5. 16:02
1 2 3
 11/26 Szintiszoli123 ***** válasza:
Jó a téma, amit boncolgattok. Mindegyik válasz mellett olvastam már rengeteg cikket pro és kontra, ezért és annál is inkább mert én sem találtam még választ ezere a kérdésere, csak figyelek. Szóljatok hozzá!
2014. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 dirtboy ***** válasza:
100%

/a zsirra nincs szukseg energia-hoz ezert azt elraktarozza./


persze,elraktározza,hogyne raktározná már el de most nem telített zsírról beszülünk.

nézz már utána a telítetlen zsíroknak

az meg hogy nincs szükség rájuk kész vicc.

hallottál már olyanról hogy zsírban oldódó vitamin?

de biztos nem kell a zsír mert te a fejedben úgy logikáztad ki.


olvass már egy kcisit


Az igazán fontosak és esszenciálisak a telítetlen zsírok, ezek alkotják a sejtmembránokat, támogatják az idegműküdést, hormonokat termelnek, fokozzák a zsíranyagcserét. Ezek közül is a legfontosabb linolsav és a linolénsav (omega-6 és omega-3). Ezeket be kell vinni, mert a szervezet nem tudja előállítani.


Kevés ember visz be elég omega-3 zsírsavat, pedig ez a kiinduló anyaga a eikozapentaénsav (EPA) és dokozahexaénsav (DHA) zsíroknak. Ezek azért nagyon fontosak, mert az agyunk nagy részét ezek alkotják. Ezek végső formájukban az olajos halakban fordulnak elő, mint lazac, makréla, és szardínia. Ki tud ezekből sokat megenni? Lenolajból vagy halolaj kiegészítőkből tudjuk a legjobban megszerezni őket.


Az omega-3 résztvesz a hormon szerű vegyi hírvivő anyagok, a prosztaglandinok termelésében. Fokozza a zsírégetést, növeli az alapanyagcserét, javítja a jó/rossz koleszterin arányát (HDL/LDL), fokozza az inzulin érzékenységet. A prosztaglandinok három csoportját különböztetjük meg: PGE-1, PGE-2, PGE-3. Ezek szabályozzák a vérnyomást, gyulladásos reakciókat, inzulin érzékenységet, immun válaszokat, anabolikus/katabolikus folyamatokat. A testépítők mindig is ösztönösen szerették a marhahúst, ebben megtalálható a konjugált linolsav (CLA), amelyik csökkenti a PGE-2 katabolikus hatását.


Egy szó mint száz a testépítők (és minden ember) táplálkozásában nagy arányban kell szerepelnie az esszenciális zsíroknak. Mind tömegnövelésnél, mind diétánál elengedhetetlen. Az egyetlen igazi természetes forrás a lenmagolaj, amely nagy arányban tartalmazza az omega-3 alfa-linolénsavat. A legteljesebb forrás a táplálékkiegészítő formula, amely tartalmaz linolénsavat és már kész EPA-t, DHA-t, GLA-t és CLA-t is.

2014. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
68%-os elég nagy hülyeségeket beszélsz. Hogy ne lenne már zsírra szükség? Meg miért raktároznánk már feltétlenül el? Meg ez is, hogy bármilyen ch feltölti a glikogénraktárat, behalás.
2014. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Direkt ki is emeltem hogy nincs szukseg ENERGIAHOZ.

Ezert raktarozodik el. Attol hormonokhoz vitaminokhoz stb kell.

Telitett/telitettlen attol meg zsirsav es az raktarozodik el zsirban nem a ch még a cukor sem.

2014. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ez pedig igy van minden ch feltolti a glikogén-t.
2014. ápr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Mire megemesztodik barmilyen ch forras es a veraramba jut glukoz lesz mindből és azt pedig aktiv embereknél megy szépen az izom/máj glikogénraktáraiba.
2014. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Utolsó akkor szerinted kristálycukorral is újra lehet tölteni eddzés után.
2014. ápr. 5. 19:41
 18/26 dirtboy ***** válasza:

/Direkt ki is emeltem hogy nincs szukseg ENERGIAHOZ./


igen de annak a mondatnak meg semmi értelme nem volt.

kit érdekel hogy energiához nem szükséges mert ch ból van elég?

ettől függetlenül még a zsírt be kell vinni.

gondolkozz már mielőtt írsz.

2014. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Azt azert irtam hogy leirjam a kerdezonek hogy barmennyit el tud raktarozni ch-bol. A szervezet a zsirokat raktarozza el feleslegkent mert nem nyersz energiat beloluk. Nem a ch-t. Egy szoval se allitottam hogy a szervezetnek nincs szuksege zsirokra a jo mukodeshez.

Kerdezo: igen ujra lehet

2014. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 dirtboy ***** válasza:

/Azt azert irtam hogy leirjam a kerdezonek hogy barmennyit el tud raktarozni ch-bol. A szervezet a zsirokat raktarozza el feleslegkent mert nem nyersz energiat beloluk. Nem a ch-t./


tudod te egyáltalán hogy mit írsz le vagy csak be gépelsz valamit?

össze vissza irkálsz.

egyik mondatoddal cáfolod a másik mondatodat.


na jól van vitatkozzon veled az aki unatkozik,nekem ennyi elég volt belőled.

2014. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!