Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi ch-t tud a szervezet...

Mennyi ch-t tud a szervezet elraktározni az izmokban?

Figyelt kérdés
Ami még nem zsírba megy hanem glikogén raktárakba.
2014. ápr. 5. 16:02
1 2 3
 21/26 dirtboy ***** válasza:

ja és kérdező

a kristálycukorral nem lehet vissza tölteni mert a kristálykor fele fruktóz ami nem tölti a glikogénraktárakat csak a májat,ha az megtelt akkor pedig feleslegbe lerakódik.

2014. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Itt komolyan azt hiszik emberek, hogy a szénhidrát nélkülözhetetlen és esszenciális makrotápanyag, míg a zsírra nincs is szükség?
2014. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 dirtboy ***** válasza:

OrizaTriznyáák

látod hogy vannak ilyenek is,mondom én kozeleg a nyár,ilyenkor szoktak elbukkani

volt valamelyik éven olyan is amelyik leírta hogy már 2-3 hónapja is hogy edz,aztán itt osztotta az észt

2014. ápr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Egy szoval se irtam hogy zsirra nincsen szukseg emberek. Azt irtam hogy a szervezet barmennyi ch-t beepit glikogenba csak így zsírokra nem lesz szuksége mint ENERGIAFORRÁSRA ezért azt raktározza el zsírba.
2014. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy bármennyi? Végtelen glikóraktáraink vannak?


Meg mi ez a ch és zsír vagy-vagy alapon való energiaforrásként kezelése? Szerinted mindig csak egyikhez vagy csak másikhoz nyúl hozzá a szervezet?

2014. ápr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Igen, ez elég nagy ostobaság, simán lehet fordítva is, a ch is mehet zsírba, ha túllövöd a napi kalóriaigényedet, a zsírtól ezért nem kell félni jobban, mint a szénhidráttól.


Szerintem a paleósok nem buta emberek, és ők a szénhidrátot általában méregnek könyvelik el(ennek a táplálkozástudományi kis elszigetelt csoportnak a szektaszerűsége és a radikálissága miatt nem szabad nagyon beleb4zulni a paleóba, de vevőnek kell lenni az ő okosságaikra is). Azonban azt még testépítő körökben is elismerik(általában), hogy a szénhidrát kevésbé fontos, mint a zsír, a testépítő étrendben a szénhidrát hatalmas túlsúlya viszont fontos, de értelmes ember objektívan nézi a dolgokat, a saját céljait pedig ennek függvényében alakítja.

2014. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!