Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyén való volt ez tőle? 13/f

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyén való volt ez tőle? 13/f

Figyelt kérdés

Két részre vagyunk bontva (erkölcstan,hittano)

én hittanos vagyok.a többiek az erkölcstanon(ofővel)

tehát erkölcstanon a többiek megnéztek egy videót a melegekről(ofő hozta) osztálytársamtol tudom.A filmben állitolag káromkodás is volt.Jó ötlet volt az ofőtől ,hogy a melegekről(elfogadás stb) hozott filmet a többieknek.

Ergo:aki hittanos az kimaradt ebből



2015. febr. 4. 18:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Hát ez ugyan nem tartozik ide, de kedves kérdező, tudod azért hasznod is van abból hogy hittanra jársz, függetlenül hogy nem hiszel benne. Én sem vagyok hívő, de ha most lehetőségem lenne tanulni lehet hogy azt választanám. A hittan az általános műveltség része is kéne hogy legyen, de sokan alig tudnak róla valamit. Nekem művészet történet szempontjából fontos hogy tudjak pár dolgot, de egyébként is úgy gondolom hogy a műveltség része. Tudom hogy most még nem így gondolkodsz 13 évesen, de azért gondoltam le írom.
2015. máj. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
0%

Nem kellene ezt sem reklámozni, sem elítélni.

Igazából pont a hittan különbözteti meg őket.

Hagyni kellene az ösztönöket szabadon működni.

99%-ban úgy is heteroszexuálisak lennénk.

2015. máj. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen helyénvaló volt a tanárnőtől. A káromkodás el megy, de a meleg film, bár attól függ hogy milyen film volt, szerintem nem csak hogy nem rossz, de jó ötlet is volt. Ez nem reklámozás, csupán ismertettetés. Pont ez a korosztály 12,13,14 akik még most ébrednek identitásukra. A film nem befolyásolja azt, de egy pozitív képet vázolhat fel a fiatalokban/gyerekekben ami által élfogadóbbá válhatnak. Lehet hogy ettől még lesznek homofóbok de pont az ilyen korú lányok és fiúk tudnak a leg kevesebbet a témáról, viszont valamennyit már általában tudnak, az viszont sok esetben inkább egy negatív kép, például ha eddig csak azt hallották az idősebbektől, vagy ne adj isten a szüleiktől hogy szidják a melegeket.
2015. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Egyébként debrecenbe jarok suliba
2015. máj. 15. 18:36
 25/25 anonim ***** válasza:

Szerintem helyén való volt. Mármint, sajnos már hallok 7-8 éves gyerekeket is úgy káromkodni, ahogy korombelieket se. Persze, a káromkodást ettől függetlenül a tanittatáson kivül kellene tartani, de az elfogadásról szóló film jó ötlet, és fontos. Elvégre az ember, aki tiszteli embertársait, és elfogad mindenkit a származása, vagy hovatartozása terén, előrébb jut az életben, mint aki kicsinyes marad, és zavarodott lesz, ha a homoszexualitásról szó esik. Sajnos manapság a LMBTQ(leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer[magyarul ennek a b*zi szó felel meg kb., mindkettő az eltérő szexualitásúakat irja le, és pejorativ szóként is használják, helytelenül])

emberekről sok tévhit terjeng. Nem, nem elkapható(mintha pl. a kékszeműség az lenne...), nem változik meg valaki szexualitása élete során(legfeljebb csak az ember nem azonnal fedezi fel önmagát), nem egy olyan dolog, amit reklámoznak(mármint ez nem valamiféle termék, aki ezt gondolja, hát...nagy tudáshiányban szenved), stb. Egyszóval el kell Magyarországon a felvilágositás. Pl. nálunk felvilágositáson annyi szó esett a homoszexualitásról, hogy a homoszexuális emberek egy része élvezi az anális közösülést. Emellett teljesen hiányzott a biszexualitás, az aszexualitás és az összes többi irányultság ismertetése. Pedig ezek a dolgok nagyon segithetnének az embereknek felfedezni a szexualitásukat.

14/f/(ideirnám, hogy meleg, de a nem szeretem magam cimkézni, emellett meg a szexualitásom nem tökéletesen kategorizálható).

2015. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!