Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
mi az élet értelme ? miért élünk?
2009. jan. 6. 17:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
91%

Bármi, amit adsz neki, de amúgy önmagában semmi, tekintve, hogy leginkább egy szerencsés fizikokémiai folyamatnak köszönheti a létezését.


Elvégre, ha nagy perspektívában nézed (galaxisok szintje), az élet gyakorlatilag nem létezik. Vannak galaxisok, csillagködök, csillagok, bolygók, amik még úgy kozmikus mérték szerint is feltűnőnek mondhatóak, és azért léteznek egy darabig, de az életnek ilyen távlatban és időtartamban se nyoma, se jelentősége (hacsak egy faj el nem ér egy olyan, igen fejlett szintre, ahol már hatással tud lenni magára a kozmoszra is).


Elvégre az élet egyetlen nap mint nap megtapasztalható célja az, hogy igyekszik fennmaradni, mivel azonban nem halhatatlan, így ezt csak úgy tudja megoldani, hogy törekszik a szaporodásra. Így tehát egy-egy egyed élete lényegében csak egy elenyésző része a faj, mint egész életének - lényegében nem több a fajfenntartás eszközénél.


És ez akkor is igaz, ha figyelembe vesszük, hogy pl. az ember ezen kívül még mi mindenre képes. Mert hiába minden alkotás és lelemény, mi is csak születünk, élünk pár évtizedet vagy egy századot, aztán meghalunk, és annyi.

2009. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
86%

Ugye ez nem megint valami térítős kérdés? Mondd, kedves Kérdező, hogy nem fogsz már az első kommentedben bibliai idézetekkel megtérésre buzdítani mindenkit? :)

Szerintem az élet értelme az élet maga, vagyis hogy továbbadjuk az életet. Se több, se kevesebb. Vannak, akik spirituális célokat keresnek, mert nem hiszik el, hogy lecserélhetőek, és hogy a születésük a véletlennek köszönhető. Én viszont a magam részéről azt mondom, hogy az élet célja az, hogy kialakítsd a harmóniát magad és a környezeted között. Hogy legyen, akiben vagy amiben tovább élhetsz, itt gondolok elsősorban a gyerekekre, de bármilyen tartós dologra, pl. tudományos, művészi, vagy bármilyen kétkezi alkotó munkára.

2009. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim válasza:
80%
Szerintem semmi.. :|
2009. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
87%
42 :D
2009. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim válasza:
37%
Család és gyerek(ek)!!! Mi más? És legyél hasznára minél hosszabb ideig minél több embernek, ha lehet még a nyekk után is. Emlékezzenek rád.
2009. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
56%
19:35-ös: Nem, az az élet, a világmindenség, meg minden. De itt csak az életről van szó. ;)
2009. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
86%

Neked kell megtalálnod az értelmét.

Épp az benne a lényeg, hogy értelmet tudsz-e neki adni :)

Lehet ez pl. hogy boldog családod legyen, hogy miniszterelnök légy, hogy legyen egy kis tanyád, hogy segíthess másokon, hogy híres zenész legyél, hogy oscar-díjat kapj egyszer. Bármi. Ami neked fontos, aminek igazán örülnél, amiért nem félsz megnyílni és szintének lenni, hogy megkapd. Amire igazából mindig is vágytál.

2009. jan. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
87%
őszintének*
2009. jan. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
85%

„Az életnek - hála Istennek - nincsen semmi értelme. Ha lenne, akkor kényszerülnénk aszerint az értelem szerint élni. Így viszont szabadon megválaszthatjuk, megalkothatjuk a saját értelmezésünket. Én nem mondanék semmit annak, aki attól fél, hogy az élet értelmetlen. Talán azt, hogy igaza van, és hogy az milyen jó. A legjobb az, hogy mindannyian kialakíthatjuk a saját, személyes értelmezéseinket, nem kell megegyeznünk.”

(Feldmár András)

2009. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim válasza:
80%

Az élet értelme... Szerintem az, hogy ha meghalunk, és lepereg előttünk az életünk... Mosolyt és örömömkönnyeket csaljon az arcunkba :)


De jól mondták itt előttem: célt, értelmet bárki adhat az életének! :)

2009. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!