Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
mi az élet értelme ? miért élünk?
2009. jan. 6. 17:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim válasza:
84%
Az élet értelmetlen... ha nem volna egyáltalán, ugyanúgy keringene ez a bolygó tovább így meg csak fizetni kell az adót meg megy fel a benzin ár... meg minden amit látsz hogy mozog.. szóval a kérdés akár csak az élet maga egyaránt értelmetlen... persze nem a benzin ár miatt, hanem minden miatt... ha nem születtél volna meg ugyanúgy lett volna napfogyatkozás 2000-ben... de mivel megszülettél, a szüleidnek rengeteg csokit meg kaját kellett neked hogy fizessenek, azért hogy láthasd... de a napfogyatkozás is értelmetlen XD Szóval a szüleid energiája is hiába való volt... de míg ezt leírtam, addig rádöbbentem, hogy még is van az életnek egyetlen egy értelme... nem több, csak egy... az hogy az élet megtudja oldani önmagának azt, hogy ne pusztulhasson el... tehát ha az élet azaz mi emberek tudósok megoldjuk hogy nem halunk meg, akkor van az életnek értelme, hiszen megláthatod mi lesz az univerzum pusztulásának a pillanatában sok milliárd év múlva... de mivel nem mesélhetnéd el akkor sem senkinek... mert akkor mégiscsak meghalnál, így továbbra sincs értelme az életnek, még akkor sem ha örök.. szóval a legjobb az lenne, ha nem is volna egyáltalán élet és nem gondolkozna senki semmin hanem egy nagyszabású atomháborúval véget kéne vetni az egésznek oszt ennyi szerintem (Y) nahh késő van hali.
2014. okt. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim válasza:
53%
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval, mintha csak én írtam volna (a végét leszámítva). Ha egyénenként nézzük, akkor nem sok értelme van, mivel meghalunk és feledésbe veszünk (ami nem biztos), viszont ha nagyban gondolkodunk, akkor szerintem a fejlődés, segítség az emberiség feljebb jutásában, korrigálásában :)
2014. dec. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 peti csonka válasza:
42 Ez az élet érteleme! (Galaxis utikalaúz stopposoknak)
2015. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 MPeter7 ***** válasza:
33%

Üdvözletem,

Mi az élet lényege/értelme?

Lehet, hogy semmi. Egyszerűen csak megszülettünk, az agyunk létrehozta a tudatot, és leéljük az életünket, attól függően, hogy milyen tulajdonságokat ruházott ránk a "véletlen".

Lehet, hogy vannak természeti törvények, gének által meghatározott tulajdonságok, melyek meghatározzák a "sorsunkat", de alapjában véve az érzékszervek és a szervezetünk szükségleteinek kielégítése határozza meg életünket azon szabályok által, melyet a "jellemünk" határoz meg.

Igazak-e a különböző vallási írásokban leírt történések és útmutatások?

Azokat emberek írták le, főleg a tömegek manipulálásának, kontrollálásának céljából, de van benne sok lényeges "emberi értékrenden" túli igazság.

"Ne tégy olyat melyet nem szeretnéd, hogy veled tegyenek".

A Földi létezés egy része gyönyörű, de sok olyan dolog van, mely nem vall a "Jó Isten" által teremtett világra.

Miért teremtene a Jó Isten egy olyan világot, ahol a tudat (egyén) fennmaradásának feltétele más egyed (tudat) megölése és elfogyasztása???

Például az állatok is éreznek, szeretnek és félnek, örülnek, gyűlölnek és rettegnek. Tehát lelkük/tudatuk minden olyan tulajdonsággal rendelkezik, mellyel az ember is.

Miért kell olyan világot teremteni, ahol az egyik lélek megöli a másikat, hogy teste (léte/öntudata (ahogy ő legalábbis érzi)) fennmaradhasson???

Mi az élet lényege?

Talán kevesek megérthetik, megtudhatják, de a közel 8 milliárd emberi tudatnak csak töredékét érdekli ez a kérdés, és azoknak is csak töredéke tudja, ismeri meg talán a választ.

Megismerheti-e valaha valaki a választ aki azt felteszi??

Talán igen, talán nem. Az élet végeztével, amit senki nem kerülhet el mindenképpen közelebb jutunk a lehetséges megoldáshoz.

Ha nincs semmi a testi-tudati létezés után, akkor nyugalomban leszünk (olyan, mint az álom és ébrenlét közötti "űr"), ha van értelmes válasz rá, akkor talán megtudhatjuk majd.

Addig pedig futunk egy végtelennek tűnő mókuskerékben, reggel felkélünk és este lefekszünk, közben pedig szenvedjük az "önfenntartás" rabigáját és (kevesen) feltesszük a nagy kérdést - "Van-e értelme az életnek, az Öntudatnak?"

Üdv,

Péter

2015. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim válasza:
0%
Az élünk, hogy elmeséljük a sztorinkat arról, hogyan fogunk egyedül meghalni!
2015. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 Kommander válasza:
26%
Azért élünk,hogy megtaláljuk Istent,aki boldoggá tesz,lehetőséget ad nekünk,hogy örökké éljünk,sőt a halál után is,mert feltámaszt,olvasvam a sok helytelen választ,ahol néhányan azt írták,hogy Galaxisokon keresztül,meg hasonló dolgokon keresztül jöttünk létre,tegyük fel,hogy úgy van,habár NEM IGAZ,de:azok a galaxisok miből lettek?tehát gondolkozzon el mindenki ezen SEMMI NEM TEREM A SEMMIBŐL.Ez logikus is,amiből az derül ki,hogy Isten létezik és ha Isten létezik akkor nála az igazság és őtet kell követni,ezért élünk...ha Istent követjük(megismerjük) (Templomban,Bibliában),akkor nagyon nyugodt az életünk,nem érezzük a nehézségeket...érdemes megtalálni ,EZ AZ ÉLET CÉLJA
2015. okt. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim válasza:
28%
Az élet célja, felvenni a harcot a háttérhatalom által tervezett módon létrehozandó Új Világrend ellen, ahol mindenki csak egy porszem lesz a rabszogatartó gépezetben. Ebben a harcban segítsen minket Jézus Krisztus! Amen!
2015. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 Ga-Te ***** válasza:
7%
Én mindig tudok válaszolni általában sok mindenre. Sokan utálnak is hogy mindig milyen "okos vagyok". De ez a kérdése talán a legnehezebb kérdés a világon. Bár tudnék rá válaszolni. De egy biztos az a legrosszabb mikor nem tudod mi az életed értelme. Én évek óta próbálok rájönni/értelmet szerezni neki és nem tudok. Sok mindenben kipróbáltam már magam sok féle téren mondhatni polihisztor is vagyok de mégse találtam meg az értelmét az életemnek. :(
2015. dec. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
20%
a sör
2016. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim válasza:
26%
"Az az életünk értelme az, hogy szeretetben éljünk és használjuk a szeretet a szívünkben".(Alaje777)
2016. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!