Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
mi az élet értelme ? miért élünk?
2009. jan. 6. 17:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim válasza:
12%

az a baj hogy nincs értelme, egy csomó véletlennek vagyunk a végeredményei


bocs de ez az igazság:(

2012. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim válasza:
66%
Az élet értelme, egy 19 éves droid szemszögéből: [link]
2012. máj. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 Titanic. válasza:
0%
:(
2012. júl. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim válasza:
15%

A Lényeg: Féljed Istent és tartsd meg amiket parancsol neked, mert ez az embernek a fő dolga

Mert mindent amit teszel, akár jó vagy rossz legyen, Ő előhozza azt neked a megfelelő időben hogy megítéljen téged


Szóval semmiképpen nem jársz rosszul ha jót teszel akár hiszed ezt, akár nem :)

2012. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim válasza:
62%
Az hogy boldog légy! Az hogy elérj valamit az életben! A te életed ,a te filmed te rendezed! Élünk és kész! ;) Ez az élet értelme! :)
2012. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
60%
Csak annyi hogy élvezzük.
2012. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
95%

Stephen Hawking szerint az ember csak saját elméjének korlátai között létezik, a valóság csak az agyban kialakult legkézenfekvőbb modellje annak a világnak, amely az érzékszervek által begyűjtött ingerekből hozunk létre. Ha viszont a valóság csak az emberben alakul ki, nem kell külső, emberen túli dologra gondolni, létezésünk célját kutatandó. Az élet értelme egyszerűen az, amit adunk neki.


Az, hogy mindenki más és más értelmet lát a létezésben, csak Hawkingot igazolja: mindenki a saját valóságát a saját céljaival ruházza fel, olyanra formálja a világát, amilyen ő maga.

2012. okt. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim válasza:
18%
az élet értelme a szex! ilyen hülye mint te még nem volt persze hogy a szex!
2013. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim válasza:
71%

Nekem a válaszok többsége nagyon tetszett, bár aki azt írta, hogy értelmetlen az élete, azt csak sajnálni tudom... :(

A jó és rossz harca hülyeség. Ez egy nem létező dolog.

Mégis ki a rossz? Aki ellened van? Egyértelműen te vagy a jó? Az ő szemszögéből te vagy a rossz! Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai, senki sem vagy csak jó, vagy csak rossz. (Az írás ártalma, hogy ezt tudom :) )


Mi az élet értelme?

Két válaszom is van.

Az élet egy lehetőség. Egy lehetőség, hogy boldogok legyünk, és ki kell használni. Szerintem ez az élet értelme, a boldogságért való küzdés, és éppen ezért nem tökéletes senkinek sem az élete, mert akkor az élet értelmetlenné válna... Bár itt van bennem is egy összetűzés, mert hiszem, hogy az élet soha nem lehet értelmetlen.


A másik válaszom, a kedvenc idézetem. Mindenki ismeri, mégis mindenki csak egy sörreklám szlogenjének tartja, és nem látnak a jelentése mögé. Ez a mondat mindennél jobban kifejezi, hogy a saját boldogságod csak rajtad függ. Íme a mondat, a kedvenc idézetem, természetesen mögöttes tartalommal. A Dreher szlogenje:

" Annyi a világ, amennyit beletöltessz! " :)

2013. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim válasza:
94%

Szerintem is jók a válaszok.. igazak. Mondnom én, akinek valaha szintén ilyen kételyei voltak, mint a kérdezőnek, az élet minőségével kapcsán.

Nekem nem hangzik olyan motiválóan, mikor sokan rávágják erre a kérdésre, hogy "élvezni kell, értelmet adni", aki nem élvezi, azt nem tudja csak úgy sablonból elkezdeni élvezni:) Lényegében aki szeret élni az tudja, hogy mi a saját életének az értelme, aki meg kevésbé az ne szomorítsa már magát ilyen kérdéssel. Nézzen körbe, mennyi érdekes dolog van a világon, ami csodálatos, tele van energiával és élettel, meddig volt képes fejlődni az emberiségnek az a része, aki nem érezte úgy, hogy nem lenne értelme az életnek. Képtelenség azt mondani rá, hogy nincs értelme. Nem is az a lényeg, hogy van-e értelme, vagy nincs, hanem az hogy talán valami egoizmus gondoltathatja velünk ezt, boldogtalan emberek rágódnak ezen, akik nem is tesznek a boldogságunkért, csak értetlenül nézik, hogy miért nem hullik az ölükbe bármi amit szeretnének, akik elveszettek, és nem tudják értékelni a kis dolgokat sem, pedig azok, amik lelket adnak az embernek, hogy utána egyre jobb legyen, és több értelme az életnek.

:)

2013. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!