Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
mi az élet értelme ? miért élünk?
2009. jan. 6. 17:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
73%
Hogy mi az élet értelme?Csak egy kérdésem van.Láttad a Titok című filmet?Mert ha nem érdemes megnézned nagyon hasznos film megtudhatsz mindent az élet értelméről.Én egyszer láttam.
2009. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
75%

Vagy a Zeitgeistot, ha már így filmeket ajánlgatunk...


[link]

2009. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy már előttem is írták az élet értelmét mindenki egyénenként különbözően, eltérően látja és ez így is van rendjén hiszen különbözően kifejlődött személyiségek vagyunk mindannyian, különböző igényekkel.

Anno én magam is leültem magammal hogy mi lehet az általános válasz, ami nem kizárólag magamra inkább valóban a kérdésre válaszolva mindenkire igaznak bizonyulhatna. A válasz kicsit költői lett de ha értelmet kéne adnom mindenki életének akor azt mondanám a boldogságért/elégedettségért/ siker érzésért érdemes élni. Hogy miért? Bár különböző utakon de mindenki arra törekszik hogy JÓL érezze magát, BOLDOG legyen, vagy legalábbis minnél hosszabb ideig tartsa fenn magának ezt az állapotot. Valaki a kedvenc hobbijának hódol mert akkor érzi jól magát, más stabil családra vágyik mert az okoz számára elégedettséget. Megint más ha minden vetélytársánál jobbnak bizonyulhat és a küzdelem maga tölti el megelégedettséggel. A sikerérzet.

Az út mindenki számára más, a cél azonban szerintem mindenkinek ugyanaz. És úgy gondolom ezért érdemes élni.

2009. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim válasza:
83%

Az attól függ.

Nem hiszek Istenben, szóval senkinek nincs semmiféle célja velünk. Kialakultak a bolygók, az egyiken még az élet is megjelent, mi csak egy parányi porszemek vagyunk a világegyetemben. Az ember egy elenyészően jelentéktelen húsdarab.

Így úgy gondolom, hogy maguknak az embereknek kell értelmet találniuk, amiért érdemes élni. És mikor idős korukban a halálos ágyukon fekszenek és átgondolják az egész életüket, akkor azt mondhassák: "igen, érdemes volt élni, nem éltem fölöslegesen"

2009. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
63%
Semmi...:/
2009. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
24%
negyvenkettő
2010. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim válasza:
42%
szerintem az élet mindig szép,lehetsz akárki,csak meg kell találnod azt a fonalat ami összeköt a való önmagaddal!
2010. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
57%
Jajj...én nem hiszek Istenben...+ láttam a Titkot, de az is egy nagy marhaság..egy ideig hittem benne de rájöttem hogy csak azoknak való akik hinni akarnak valamiben és nincs más vagy azoknak akik unatkoznak...az én életemnek meg semmi értelme sincs meg fogom magam ölni és azért írtam ki a kérdést, hogy ha kapok valami jó választ, akkor talán mégsem. De de.
2010. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
55%
Bocsi ez azért nem komment mert másik e-mail címen írtam ki a kérdést ? mert nemtom..:S
2010. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
66%

fejezd be a hülyeséget! volt itt egy srác,aki ugyanezt akarta,aztán állitólag az anyja irt,hogy meghalt mert megölte magát...

ha lelki támaszra van szükséged irj bátran! bár ha őszinte akarok lenni,aki elmondja hogy öngyi lesz az sose lesz az.

ha nem hiszel semmiben akkor inkább élvezd az életet,és fogj meg minden apró örömöt. tudom miről beszélek,mert én kb másfél évig haonta próbáltam megölni magam,persze nem komolyan,csak figyelemfelkeltének.

mondom,ha kiváncsi vagy az én sztorimra,vagy ha segitség kell,irj! akár msnre is felvehetsz: ancsaok1@hotmail.com

csak bátran és fel a fejjel!

2010. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!