Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
mi az élet értelme ? miért élünk?
2009. jan. 6. 17:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim válasza:
94%

Én mikor felteszem magamnak ezt a kérdést, és nem találok választ mindig felkeresek egy blogot, amit ha olvasok akkor képes vagyok azt hinni, hogy nem vagyok csak egy ember. Ez erőt ad. [link]


Ui.:Érdekes, hogy a blog írója azt sem tudja, hogy nap mint nap menti meg az életem.

2010. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim válasza:
24%
én gyülölök éllni szerintem semmi értellme az életnek!
2010. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim válasza:
100%

A kérdés az,meddig akarok elmenni a keresésben.Vannak-e elképzeléseim amikhez ragaszkodom,vagy maga a válasz fontosabb mindennél.Vagyis ha van válasz,hajlandó vagyok-e annak megfelelően élni?

Ha az ember élete az óceán közepén süllyedő hajóra hasonlít,akkor azoknak akik megelégszenek a mentőöv nyújtotta gyors,de nem tartós biztonsággal nincs válasz,illetve csak viszonylagos.Amolyan inkább ne gondolj bele itt a semmi közepén,hogy meddig tart ki a mentőöved,tereld el a figyelmed jobbat úgysem tehetsz.

Ha viszont a célom,hogy partot érjek,akkor van válasz.

Nem rövid,nem könnyű,de a part létezik.

2011. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim válasza:
39%

Ez a sok elméleti dolog hülyeség, meg mondom én az értelmét.



A szex.Pontosabban gyermeknemzés, mert mi másért lennénk itt, hogy nem a következő generációt teremtsük meg.

2011. febr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg maga a anyagkörforgás fenntartása a természetben. Legalábbis a természetnek ez az érdeke talán. Cserébe pedig megjutalmaz, hogy élvezhessük az életet, a szaporodást:P, az evést...stb., szóval, hogy legyen motivációnk segíteni a természetet nagyüzemét.:)

Születünk, közben eszünk és lélegzünk, kapunk és visszaadunk, a növények fotoszintetizálnak, új életet hozunk létre, mi meghalunk, az utódunk is a létével mozgatja a környezet molekuláit, ő is új életet hoz létre, és így tovább.=D Vagyis én erre jutottam. Sőt, ez a sok biokémiai folyamat azt is elősegíti talán, hogy egyre bonyolultabbá válhatnak a világ élettelen és élőformái.

Szerintetek nagy baromságokat gondolok? lehet túlfilozofáltam.:D

20/L

2011. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim válasza:
91%
élunk,mert élnunk kell.jogunk vana boldogsagra es keresnunk kel , hogy megleljuk mindenki okkal van a foldon es senki sem tudja ,hogy miert..mindenkisajat maga dontse el mi is az ertelme
2011. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 SmileyGirl97 válasza:
23%
Nos ha jobban megfigyeljük akkor a rossz és a jó harca. (szerintem) Hisz nincs ying yang nélkül és a sakktáblán sincs fekete a fehér nélkül, és ha ezek így vannak akkor jó sincs rossz nélkül. És tudjuk hogy a jó és a rossz örökös harcban vannak egymással, így csak az lehet az élet értelme hogy a jó harcoljon a rosszal. Ehhez ártatlanok is kellenek hogy a jó tudjon miért harcolni a rosszal. És ez fordítva is így van. A rossz átakarja venni az irányítást az ártatlanok felett, de a jó megakarja ezt akadályozni hogy az ártatlanok szabadon élhessenek. Szerintem ez az élet értelme.
2011. aug. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim válasza:
100%

02-07 21:03


ha ilyen egyszerű, akkor válaszolj erre: és mi értelme a következő generációnak? (az is egy-egy élet, pont mint a mi életünk) és erre a kérdésre inkább az az előtt szólók válaszával értek egyet.

ha az ember képes boldog lenni, akkor érzi, hogy van értelme az életének. én ha úgy éreztem, nem vagyok képes elérni a céljaimat, legalább annak is éltem, hogy másokat boldoggá tegyek. ez egy jó érzés szerintem. annyi ember van a világon, akinek jól esik, ha törődnek vele.

2011. nov. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 Robotur válasza:
100%

Az első magyarázat, valószínűleg az hogy semmi, mivel az élet az anyag speciális megjelenési formája. Egy darab kő létezésének értelmét sem firtatjuk. Ellenben saját emberi szemszögből , azt kérdezzük mire jó. Ez a kérdés már könnyebben megválaszolható, az életre vonatkoztatva is, de tovább gondolva. Az egyéni , egyedi sajátosságok végett a kapott válaszok végtelen variációjával találnánk szembe magunkat.

Az eredeti kérdésre, a második lehetséges magyarázat, az hogy mind a mai napig azért gondoljuk azt , hogy nincs értelme ,mivel csak a földi élet ismerjük. Ha lehetségessé válik, az idegen bolygókon létre jött élet meg ismerése, és minél nagyobb számban. Akkor talán kiderülhet az élet értelme, vagy még biztosabban állíthatjuk hogy nincs értelme. Ezt arra alapozom hogy tudományos alaposságú megállapításokat egy darab kísérletből , egy darab egyed megfigyeléséből nem célszerű tenni.(esetünkben ez az egy "egyed" a Föld nevú bolygónk) Bár valami eredményt kapunk , akár még helyeset is . De a sokszor ismételt ellenőrzött kutatások akár az ellenkezőjét is bizonyíthatják.

2012. febr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 Holdfénylány válasza:
100%
http://www.youtube.com/watch?v=aVQrfqmoOEE Ezt a videót én készitettem - remélem sokaknak segit,hogy rájöjjenek... :)
2012. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!