Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
mi az élet értelme ? miért élünk?
2009. jan. 6. 17:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim válasza:
78%
Vannak emberek, akik szeretnének nagy dolgokat, nem értékelik az élet apró örömeit, de mielőtt neki lendülnének a vágyaiknak, meg riadnak, elfáradnak, de mégis magukénak érzik és minden-fölé emelkedve, gőgösen csak annyit tehetnek, hogy megvetik az egész életet, ami szép és jó, az is teljesen jelentéktelennek tűnik a büszke szemükben.
2013. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim válasza:
100%
Illúzió. Hiszen egy életen át kergetünk egy eszmét, érzést, egyfajta lelki kielégülést, amit aztán sosem érünk el. Sosem leszünk teljesek. Mert mit csinálunk? Célokat tűzünk ki, -ami lehet bármi: ház, autó, gyerek, vagy csak egy körömreszelő- aztán ha nem sikerül elérnünk, egy darabig bánkódunk,( tőlünk függ meddig) aztán új cél után nézünk. Ha pedig sikerül? Egy darabig örülünk neki, de emberi mivoltunk miatt megszokjuk hogy a birtokunkban van. Nem nyújt élményt. Így hát újabb cél után nézünk és kezdődik elölről. Azt hisszük hogy egyszer elérünk egy állapotot ahonnan már nincs másra szükségünk. Amikor megszólal a háttérzene és elindul felfelé a stáblista. Ezt hajszoljuk. Pedig erre sosem kerül sor. Sodródunk mint egy flippergolyó egyik véleménytől a másikig. Egyik hozzáálláson át a másikig. Egyik lelki állapottól a másikig. Néha elgondolkodunk, vajon mi a célja ennek. Ekkor bevillan egy tanórai anyag. Egy könyv idézet. Egy idős bácsi elszólása. Valami amit mástól hallottunk láttunk. Hátha majd valaki választ tud adni a kérdésre. Pedig senki nem tudja megválaszolni, mi az élet értelme, csakis te. Ugyanis minden ember más irányba tendálódik. Mert mindenkinek az a célja amit választ magának.
2013. ápr. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim válasza:
100%
Az utolsó személy válasza elgondolgodtató, sőt erre én is rádöbbentem. Ez a magyarázatom arra, hogy a pénz miért nem boldogít: ugyanis egy idő után közönbös. Mellesleg szerintem az élet értelme valóban a boldogság, de a boldogság szerintem egy összetett érzés, amit minden ember máshogy ér el. Például számomra a siker és a szeretet együtt éri el ezt, azonban néha az izgalom "hozza létre". De egy jó film, zene, kép, táj is boldogít ideiglenesen. Az biztos, hogy nem szabad feladni! Mert csupán 1 perc alatt is megváltozhat a véleményünk! általában a tinik lesznek öngyilkosok, akik elött ott áll az egész élet, tele lehetőségekkel. Egy rossz nap után gyakran csak az jár az eszünkben és elfelejtjük az előtte levő jókat.
2013. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim válasza:
22%
Az élet értelme: eltaposni mindent. Felül kerekedni a nálam gyengébben. Legyek én növény vagy állat (vagy ember).
2013. máj. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim válasza:
78%
A világegyetem rajtunk keresztül gyönyörködik önmagában. Ez a célunk. Ezt azt hiszem Steven Hawking mondta az egyik filmjében.
2013. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim válasza:
77%

Aki folytatni kívánja az itt megkezdett eszmecserét, az kérem kattintson át a következő szegmensre!:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

2013. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim válasza:
35%
42
2013. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 Táltos válasza:
23%
az élet értelme 42 !
2014. jan. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 Brutusz55 válasza:
90%
a tökéletességre való törekvés. tömören
2014. márc. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 Berta Bence válasza:
17%
szerintem az ég világon semmi a földön leknak nm tom hány miliárdan és te csak egy vagy a sok közül ha tegyük fel hogy meg halsz biztos vannak olyan e,mberek az életed be akiknek fontos vagy de azok is csak egy ideig sirnak utánad aztán egy szer egyszer eszükbr jutsz s enyi feledésbe merülsz tehát semmi értelme az életnek!!
2014. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!