Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hisztek az evolúcióban?

Hisztek az evolúcióban?

Figyelt kérdés

Ha igaz az evolúció, akkor miért állt le az átalakulás? Akkor a több ezer éves emberi feljegyzésekben miért nem lehet látni átalakulásokat?Miért nincsenek ma is köztes fajok?Például majom, aki már nem mászik fára, vagy egy fejletlenebb állat, akinek mondjuk fejlődik a szervezete.

Őszintén szólva én nem hiszek benne, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2009. márc. 24. 17:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/329 anonim ***** válasza:
84%
Igen, én hiszek az evolúcióban. Megtagadom viszont a bibliát. Mesének tartom, mint mindenik másik mitológiát.
2009. márc. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/329 anonim ***** válasza:
85%

Behe mondja:

I have no quarrel with the idea of common descent, and continue to think it explains similarities among species.


Vagyis szerinte is léteznek fajok közti közös leszármazási vonalak.

2009. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/329 anonim ***** válasza:
80%
A kérdést nem Zsozso írta, őt kitiltottuk az oldalról, úgyhogy a jövőben kérlek benneteket, hogy felhasználónk - aki a hasonló kérdéseknél történt előzményekről semmit sem tud - kérdésére válaszoljatok, kultúrált hangnemben.
2009. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/329 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy igyekeztek a kérdésemre válaszolni!Ha vitatkozni akartok akkor menjetek valahova máshova!Én a kérdéseimmel kapcsolatos válaszokra voltam kíváncsi!
2009. márc. 24. 17:48
 5/329 anonim ***** válasza:
87%
Már elmentünk egy másik helyre, ahol szervezkedünk. 666... Te itt most vitatársakat akarsz vagy bólogatójánosokat? Ha azt akarod, hogy egyetérsenek veled, ajánlom, menj el vasárnap délelőtt egy templom elé. Nagyon sok ember fog veled egyetérteni.
2009. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/329 anonim ***** válasza:
94%

Hiszek, mert másról még nem tudtak meggyőzni.

Honnan veszed, hogy az átalakulás megállt? nem úgy tűnik.

Vannak köztes fajok, attól függ mi között nézed.

Van majom ami nem a fákon éli le élete nagy részét. Fára az ember is tud mászni.

2009. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/329 anonim ***** válasza:
93%
Akkor elnézést kérek. Igen én hiszek az evolúcióban. Szerintem nagyon logikus érvekkel jön, logikusan magyarázza meg a biológiai sokféleség létrejöttét. Szerintem teljesen szembemegy a vallással, de az a személyes véleményem, hogy a XXI században az embert már nem azzal kell fogni, hogy ha bűnt követ el, egy felsőbb hatalom majd megbosszulja, hanem észszerű magyarázatokkal.
2009. márc. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/329 anonim ***** válasza:
88%
Igen, hiszek 100%-ig, és szerintem a biblia hülyeség. Jézus szeret!
2009. márc. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/329 anonim ***** válasza:
90%
Az "átalakulás" nem állt le. Csak nagyon-nagyon-NAGYON lassú folyamat. Nem pár ezer évről van szó, hanem több százezer/millió. Köztes fajok? Vannak, csak nem tarjuk őket annak. S minden állatnak fejlődik a szervezete. :P
2009. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/329 anonim ***** válasza:
92%
Ezt már kifejtettem Zsozsónak is, hogy szerintem minden egyed felfogható köztesnek az egymástól kissé eltérő generációk között. Mert a fajképződés nem olyan, hogy a tehénnek születik egy báránya (:-D), hanem hogy az utódok eltérnek valamelyest a szülőktől, és minden generációban történik egy icipici lépés, ami ha egymásutáni generációkat veszünk, nem tűnik fel, viszont ha egymás mellé teszünk két egyedet, több tíz-száz generáció különbséggel, megdöbbentő lehet(ne) az eredmény.
2009. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!