Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hisztek az evolúcióban?

Hisztek az evolúcióban?

Figyelt kérdés

Ha igaz az evolúció, akkor miért állt le az átalakulás? Akkor a több ezer éves emberi feljegyzésekben miért nem lehet látni átalakulásokat?Miért nincsenek ma is köztes fajok?Például majom, aki már nem mászik fára, vagy egy fejletlenebb állat, akinek mondjuk fejlődik a szervezete.

Őszintén szólva én nem hiszek benne, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2009. márc. 24. 17:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/329 anonim ***** válasza:
98%

Egyszer volt egy kérdés arról, hogy hiszünk e az ősrobbanásban... az ottani válaszom ide is tökéletesen illik, úgyhogy ha nem haragszol bemásolom:


"Részemről attól függ, hogy mit értesz az "elhinni" szó alatt. Ha azt, hogy biztos vagyok e benne, hogy így történt, ... akkor természetesen nem...

De ha "hétköznapibb" értelmében gondolod, hogy elhiszem e, hogy jelenlegi tudásunk szerint ez a legvalószínűbb magyarázat és elég nagy eséllyel így történt, akkor igen, hiszek benne.


Ez egy olyan elmélet, ami lehetőségeinkhez képest jól megmagyarázza, hogy mi történhetett.


Például nem hiszem, hogy ... sokkal hihetetlenebb néhány történelmi "tény"nél... a történelem nagy része is elmélet.. jól alátámasztott elmélet, de nem voltunk ott, ezért biztosak soha nem lehetünk benne."


Az evolúcióra nem vonatkozó részeket kitöröltem belőle :)

Szerintem természettudományokkal kapcsolatban szinte "soha" nem lehet azt mondani, hogy valami 100%... de célszerű a legvalószínűbbet elfogadni... jelen esetben ez az evolúció...

2009. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/329 anonim ***** válasza:
89%

Hiszek az evolúciós elméletben, mert logikus.


17.47-esnek ejnye-bejnye. A válaszadás első szabálya: "Ne OFFolj!" nem a kérdésre válaszoltál:P

2009. márc. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/329 anonim ***** válasza:
93%

Az evolúció nem hit kérdése. Hinni a tudományosan bizonyítatlan dolgokban lehet, az evolúció-elmélet pedig elég biztos lábakon áll (értem itt főleg a géntérképeket).

Az evolúció nem egyik napról a másikra történt, egy egy apró változáshoz ezredévek kellettek. Amikor az ember feltalálta a tüzet, az átlagmagassága egy méter harminc fölött volt valamivel, mostmár ez jóval több. Az életben nincs olyan hogy valami kifejlődött és kész, minden változik, csak éppen mi az évmilliós film egy képkockáját látjuk.

Az emberre persze már nem érvényes a természetes kiválasztódás (az erősebb/jobban alkalmazkodó marad életben), ezért van egyre több beteg ember, mert 200 éve a fele lakosság el se jutott volna a születésig.

2009. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/329 anonim ***** válasza:
97%
Még mindig hiszünk az evolúcióban.:D
2009. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/329 anonim ***** válasza:
87%

Hiszünk.

Off:

KÖSZÖNJÜK, KEDVES MODERÁTOROK! TI VAGYTOK AZ IGAZI MEGVÁLTÓK, HOGY ZSOZSÓT ELKÜLDTÉTEK PIHENNI! :-)

On.

2009. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/329 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell hinni benne, mert létezik A kereszténység és Isten az, akiben/amiben hinni kell. Az evolúciót tények támasztják alá Istent semmi.


Bocsánat, hogy itt kérdezek, de ki az a Behe? Már az az őrült zsozso(vagy ki) is írt róla. Valami fanatikus?

2009. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/329 anonim ***** válasza:
98%
Behe egy biokémikus pasi, egyetemi prof valahol, de pl. az egyetem ahol tanít kifejezetten közleményben jelentette ki, hogy az evolúció ellenes nézeteivel nem értenek egyet, bár igyekeznek tiszteletben tartani, de nem taníthatja... wiki-n találsz róla pár dolgot, ha érdekel :)
2009. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/329 anonim ***** válasza:
98%

Az evolúció egy tudományos elmélet, a valóságnak egyfajta modellje, amelyet hihetetlenül gazdag tényanyag támaszt alá. Elég, ha annyit mondok, hogy százötven éve semmit sem találtak, ami cáfolná a létét. Hinni a templomban kell, az evolúciót lehet elfogadni, vagy bizonyítékokat keresni, amelyek megdöntik az elméletet, hinni benne alapvető hiba.


"Ha igaz az evolúció, akkor miért állt le az átalakulás?"


Ez tévedés, egyáltalán nem állt le az átalakulás.

[link]



"Akkor a több ezer éves emberi feljegyzésekben miért nem lehet látni átalakulásokat?"


Nem értem a kérdést. Mit akarsz látni a több ezer éves feljegyzésekben? Az európai barlangrajzokon azóta rég kihalt állatok láthatóak, a szaharai sziklarajzok pedig gazdag állatvilágot mutatnak, aminek ma már nyoma sincs, mindent elnyelt a sivatag. Ez nem elég? A legtöbb emberi feljegyzés nem olyan részletességgel foglalkozik állatokkal, ami ehhez szükséges lenne.


"Miért nincsenek ma is köztes fajok?Például majom, aki már nem mászik fára, vagy egy fejletlenebb állat, akinek mondjuk fejlődik a szervezete. "


A majmok evolúcióját, azaz új értelmes faj kifejlődését nagyban gátolja, hogy az emberek már belaktak minden lehetséges élőhelyet. A legtöbb emberszabású majom örül, ha nem lövik le, ilyen körülmények között azért nem nyílik túl nagy tere az evolúciónak.


Ha éppen kifejlődő szervet akarsz látni, nézd meg a kígyók hőérzékelő szervét! Nem minden kígyó rendelkezik vele, ráadásul több különböző formája létezik, a viszonylag egyszerűtől, az egészen bonyolultig.


[link]


Az alapvető kérdés az, hogy mi az az átmeneti faj? Minden egyes faj/egyed átmenetinek tekinthető, mert különbözik távoli őseitől és más, mint amilyenek a távoli leszármazottai lesznek majd a jövőben. Viszont nem mondhatjuk meg, mivé alakul majd akárhány millió év alatt, így a kérdésnek nem sok értelme van.

2009. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/329 anonim ***** válasza:
93%

A mai evolúciós változások:

- 8-10e éve terjed egy mutáció az emberiségben, amitől 5-7%-kal okosabb agy fejlődik,

- a gűrűs fajok,

- baktériumkísérletek,

- most fog kialakulni a madárinfluenza új, ma még nem létező vírusa.

2009. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/329 anonim ***** válasza:
89%

Meglepődve olvastam több hozzászólást is ami a kérdésre érkezett.


Csak nagyon kevesen osztják az én véleményemet, miszerint az evolúcióban nem szabad hinni (lehet, hogy bennem van a hiba?). Az egy tudományos elmélet amit lehet bizonyítani vagy elvetni. Jelenlegi tudásom szerint a kutatási eredmények tükrében az evolúcióelmélet megállja a helyét. De nem hiszek benne, inkább elfogadom, mint helyes elméletet.


Aki az evolúcióelméletben hisz az remélem hisz az összeadásban, az elektromosságban és és a gravitációban is, és néha imádkozik hozzájuk, vagy füstölőket szentel nekik.


A hit a vallás témakörébe tartozik, a tudomány nem.

2009. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!