Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Már rég megdőlt, elavult az...

Már rég megdőlt, elavult az evolúcióelmélet? Minden vélemény jöhet!

Figyelt kérdés
Épp az előbb vitatkoztam ezen pár ismerősömmel. Tudni kell, hogy ők eléggé erősen ezoterikus beállítottságúak, tehát ez befolyásolhatja azt, hogy ők elavultnak nevezték. Ők azt állítják, hogy Darwin elmélete már rég megdőlt, ehelyett az emberek más bolygóról jöttek, kísérleteztek velük. Legjobb érvük, hogy ha van evolúció, akkor jelenleg miért nem látható a fejlődés? Tehát miért nincsennek fejlődésben lévő "leendő emberek". Én ezt elintéztem annyival, hogy a fejlődés nem egyik napról a másikra megy végbe, hanem több millió év, és ma is folyik. Persze lehet nincs igazam, én csak azt mondtam, amit eddig tanultam, de ennek ellenére nyitott vagyok más elméletekre is. Lehet, hogy sok civilizáció létezett már előttünk, mert ez teljesen elképzelhető, de hogy más bolygóról jöttünk volna, akár ez is végülis. De valahogy elég alaptalannak tűnik. Megosztanátok mit gondoltok erről? Minden vélemény jöhet!
2011. szept. 1. 17:44
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire teljes és tökéletesen helytálló a darwini elmélet, részben biztosan. Hogy pontosan így alakult-e ki az emberiség, nem tudom. Mindenesetre ez már régóta a legelfogadottabb és a leglogikusabb lehetőség, amit még igazán lényegesen nem sikerült megcáfolni.

Viszont én is nyitott vagyok más elképzelésekre is, bár a másik bolygóról való betelepülés nekem is durvának tűnik.


Azért nem baj az, ha más lehetőségeket is megvizsgál az ember (csak talán nem annyira sci-fi szerűeket), a tudomány is sokszor inkább a kételkedők miatt fejlődik, akik új utakat keresnek, mint a sok birka miatt, akik csak bólogatni tudnak.

2011. szept. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
0%
A Darwin elmélet teljes mértékben nem igaz! mert nekem van 1 elméletem erről a dologról! röviden annyi h az istenek nem is istenek és az Atlantisz a Marson van! Akit érdekel írjon!
2011. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
92%

"Miért nincsenek leendő emberek?"


Akik ilyet kérdeznek (nem ez az első ilyen alkalom) egy nagyon fontos dolgot kifelejtenek.


Az evolúció során nagyon fontos az összes környezeti tényező és ennek részeként a többi faj. Például amikor ez első hal kilépett a szárazföldre, még nem voltak ott más gerincesek, azaz nem volt vetélytársa. Ez a hal bizonyára mai szemmel egy suta és alig életképes valami lenne, az első arra járó ragadozó megenné. Csakhogy akkoriban ő volt a csúcs: ragadozók nem voltak, kaja viszont bőven akadt, így szaporodhatott, így ő vígan röhögött azokon a lúzereken, akik a tengerben menekültek a cápák elől. Utódai között verseny keletkezett, így azok egyre jobbak és jobbak lettek, míg már a szegény őshal, ami valaha kilépett a szárazra, soha többé nem tudta volna befutni ezt a pályát.


Ugyanez a helyzet a majmoknál. Valaha volt egy butácska ősmaki, akinek utódai egyre okosabbak és sikeresebbek lettek. Abban az időben amikor ők létrejöttek, az intelligencia előnynek számított, ki tudták használni, el tudtak terjedni. Ma azonban, hogy már van egy ember nevű faj, ami minden élőhelyet elfoglalt, hiába születne egy intelligensebb majom, észre se vennénk, nem hogy előnye lenne.


Ha minden szárazföldi gerinces állat kipusztulna, akkor egy bátor hal ismét kimerészkedhetne a szárazföldre, jól élne, és pármillió év múlva ismét fejlett utódai lennének, bár nem biztos, hogy ugyanolyanok, mint ma.

Ugyanígy, ha az ember kipusztulna és üresen hagyná azt az élőhelyet amit most betölt, párszázezer év múlva egy intelligens majom-utód jó eséllyel megtanulna tüzet rakni, beszélni és talán később piramist, űrhajót meg DVD-lejátszót építeni.


De ez nem biztos. Az evolúció ugyanis nem irányított, nem olyan, mint egy kacskaringós csúszda, amiben a tetejére berakott tárgy mindig ugyanazt az utat végigjárva ugyanoda jut. Sok szerepe van a véletlennek is, és ha nem jönnek létre azok a mutációk amik az embert emberré tették, akkor talán sose lesz újra ilyen faj.


Nagy evolúciós lépések csak egy élőhely megüresedése után, többnyire katasztrófák után történtek, kivéve a legelső alkalmat, amikor még csak simán üresek voltak az élőhelyek. Például ha a dínók nem halnak ki, akkor talán az emlősök ideje sosem jön el, hisz a dínók közt is megvolt mindenfajta élőlény: nagy, kicsi, ragadozó, növényevő.



(Egyébként igen rossz és meglehetősen beképzelt nézet, hogy az ember valamiféle "csúcs", és minden élőlény az emberré válás útján jár. Sokan hiszik azt, hogy az evolúció szerint egyszer majd csak és kizárólag ember lesz a Földön, mert az utolsó baktérium is szép lassan emberré evolvál. Ez hülyeség, az evolúció tana ilyet nem állít. Egyrészt az evolúciónak nincs egyetlen csúcsa vagy végpontja, másrészt mivel nem irányított, ezért semmi sem "törekszik" valamilyen cél felé.)

2011. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
6%

2. vagyok.

Pontosítok, csak az ember számára ér véget az evolúció. A többi faj számára nem. Én sem tudom így fejből, tudományosan elmagyarázni, de egy példán keresztül szívesen megmutatom.

Én lisztérzékeny vagyok. Ha több millió évvel (vagy akár csak pár száz évvel) ezelőtt születek, akkor már kb. 5 éves koromban meghaltam volna, mert az akkori orvoslás nem tudott volna mit kezdeni a betegségemmel. Meghaltam volna, tehát utódaim se lettek volna. Ma már a tüneteim kezdete után pár hónappal rájöttek a betegségemre. Azóta a diétának megfelelően étkezem és teljesen egészséges vagyok, bármikor képes lennék utódokat nemzeni. Ezzel viszont örökíteném a hajlamot a betegségre! Tehát pár száz évvel ezelőtt még működött volna a természetes szelekció, most viszont az orvostudomány fejlettségének köszönhetően életben maradtam és nagy valószínűséggel örökítem a hajlamot a betegségre. És ez még egy olyan egészségügyi probléma, aminek a megoldásához nincs szükség gyógyszerre. Gondoljatok bele, sok betegség, amibe régen belehaltunk volna, már gyógyítható, a tünetei kezelhetők. De a genetikai hajlamot ugyanúgy tovább örökítjük!

2011. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
84%

Többször volt már a kérdés. Mit akartok még?

Aki olyan sötét, hogy az evolúcióelméletet sem ismeri, az tanulja meg.

Aki pedig hitként kezeli, az úgyis ki fog halni, mint a dinoszauruszok.

2011. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
91%

"Pontosítok, csak az ember számára ér véget az evolúció."


Pontosítok, az ember számára SEM ért véget az evolúció. Pusztán az, hogy megjelentek ilyen káros jellegek, még nem mondhatjuk, hogy az evolúció véget ért. Te is írod, hogy a lisztérzékenység ma nem halálos, régen az volt. Igen, igazad van. Az evolúció mindig a jelenben működik, nem gondol a jövőre és nem emlékszik a múltra. Mindig az adott környezetben káros változatok vesznek ki, nem pedig azok, amik valaha károsak voltak. Az ember képes magának olyan környezetet teremteni, amiben a vakság vagy a lisztérzékenység immár nem halálos. (Környezetnek számít az is, amit egy élőlény saját magának csinál, pl elsavasítja a talajt vagy ilyesmi... Az evolúciót nem érdekli, hogy a környezetet ki vagy mi hozza létre.)


Ilyen környezetben persze hogy feldúsulnak ezek a tulajdonságok, hisz épp erről szól az evolúció. Ugyanígy, fogságban tartott állatok közt is sokkal több a kripli, hiszen számára az a környezet, hogy ebben a kripli állapotban is élelemhez jut (mert adnak neki), tehát nem döglik meg, tehát tud szaporodni.


Vagy nézzük pl a dodó esetét, ami egy repülésre képtelen galambféle madár volt, míg ki nem halt. Őse nagyon is tudott repülni, de a repülés rengeteg energiába kerül, így ha nem muszáj, a madár nem repül. A dodó őse egy olyan szigetre került, ahol nem volt ragadozó, nyilván itt nem volt szükség repülésre. De ha nem kell repülni, akkor szárny sem kell, vissza is fejlődött a szegény dodóé. És ez abban a környezetben előnyösebb, hiszen egy fölösleges szervet növeszteni és fenntartani energia pazarlás, amit lehet pl utód nemzésre fordítnai. A dodót az "itt és most" szükségletei tették röpképtelen kriplivé. Honnan tudhatta volna, hogy pár millió év múlva majd emberek és velük kutyák jönnek a szigetre, amik felfalják majd?


Az emberi kripliségek is az "itt és most" körülményei miatt nem tűnnek el. Nem állt le az evolúció, csak olyan irányba tart, ami nem tetszik nekünk - de hisz épp mi magunk tettük lehetővé az evolúciónak ezt az irányt. Ha majd ez a társadalom megszűnik, akkor az evolúciónk ismét új irányt vesz.

2011. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
72%

Sokadik antievo vita, ha mélyebben érdekel a téma (vagyis hogy lehet az evolúció ellenében és védelmében érveket felsorakoztatni), ajánlom a témakör eddigi evolúcióval foglalkozó kérdései alatt összegyűlt tudásmennyiség szemrevételezését. Evo-kreo és evo-ID vita van többségében, igen kevesen állították eddig, hogy más bolygóról származunk és kísérleteztek velünk. Az Ezotéria témakört nem olvasgatom ilyen behatóan, talán ott volt már erről is szó, lehet, hogy még ott is találsz a témában vitákat.

Egy mondatra reagálnék, éspedig: "Tehát miért nincsennek fejlődésben lévő "leendő emberek"."

Vannak. Ők azok. Nézzenek meg egy pár százezer évvel ezelőtt élt emberi egyedet, nézzenek tükörbe, és majd százezer év múlva (ha megéri az emberiség) visszatérünk a témára, hogy megvizsgáljuk az akkori embereket. Látni fogják a fejlődési sort. Ehhez mondjuk nem árt egy időgép. Na, ez a nehezebbik feladat, de sajnos a hosszú időtávon ható folyamatok másként nem vizsgálhatóak.

2011. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező: a tudományban akkor "dől" meg egy elmélet, ha megcáfolják. Nem úgy, hogy "ilyen biztos nem lehet, mert én nem hiszem el" - hanem tényekkel.


Ha pedig egy elmélet megdől, akkor újból az előző elmélet lesz érvényes, míg nem találnak jobbat.

Az evolúciónál ez azért lenne problémás, mert előző elmélet nincsen. Az evolúció az első és az egyetlen elmélet - és egyelőre semmi sem mond ellent neki.

2011. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 valaki234 ***** válasza:
88%

Az előzőnek igaza van.

Az evolúcióelmélet majd akkor lesz "elavult", ha valaki bebizonyítja, hogy nem igaz, nem pedig akkor, ha már a legtöbben "nem hiszik el", de ezt minden ok nélkül teszik.


Ja és tudom miről van szó csak fogalmazni nem tudok.

2011. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
84%

Az evolúció ma is megfigyelhető, csak az embernél gyorsabban szaporodó jószágot kell hozzá vizsgálni.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De modellezhető is a folyamat:

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!