Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Már rég megdőlt, elavult az...

Már rég megdőlt, elavult az evolúcióelmélet? Minden vélemény jöhet!

Figyelt kérdés
Épp az előbb vitatkoztam ezen pár ismerősömmel. Tudni kell, hogy ők eléggé erősen ezoterikus beállítottságúak, tehát ez befolyásolhatja azt, hogy ők elavultnak nevezték. Ők azt állítják, hogy Darwin elmélete már rég megdőlt, ehelyett az emberek más bolygóról jöttek, kísérleteztek velük. Legjobb érvük, hogy ha van evolúció, akkor jelenleg miért nem látható a fejlődés? Tehát miért nincsennek fejlődésben lévő "leendő emberek". Én ezt elintéztem annyival, hogy a fejlődés nem egyik napról a másikra megy végbe, hanem több millió év, és ma is folyik. Persze lehet nincs igazam, én csak azt mondtam, amit eddig tanultam, de ennek ellenére nyitott vagyok más elméletekre is. Lehet, hogy sok civilizáció létezett már előttünk, mert ez teljesen elképzelhető, de hogy más bolygóról jöttünk volna, akár ez is végülis. De valahogy elég alaptalannak tűnik. Megosztanátok mit gondoltok erről? Minden vélemény jöhet!
2011. szept. 1. 17:44
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

[link]


Rövid eszmefuttatás egy okos és tanult elmétől.

2015. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
#61, ez egy ismert hoax.
2015. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
84%

“utolsó leheletükig védelmezik ezt a téveszmét, egy mondattal lesöpörve sok tudós egybehangzó véleményét.”


Na ez a félmondat pontosan igaz… csak nem ránk, hanem az ID/kreo hívekre. Kb a tudósok 0,01%-a ha kiáll az evolúció ellen, de szerinted ez a “sok” tudós “egybehangzó” véleménye, amit én lesöprök. Akkor te mit csinálsz, ha nem lesöpröd a maradék még több tudós egybehangzó véleményét?


“És amikor már nem tudnak mit mondani, előveszik azt a legvégső fegyverüket, hogy a tudatos tervezés nincs bizonyítva, tehát ezért az evolúció az igaz.”


Nem ezt mondtam, elferdíted a szavaimat. Ez komoly érvelési hiba lenne, amit nem teszek. Két pontosítás:

- Az ID-vel nem az a baj, hogy nincs bizonyítva, hanem az, hogy cáfolva van. Egy megbukott marhaság az egész, amit ignoráns bigott vallásosok tartanak életben. Van ilyen, vannak akik komolyan hisznek abban, hogy a Föld lapos, és minden egyéb állítás csak a NASA összeesküvése. (Még társaságuk is van.)

- Az evolúciót pedig nem az ID léte vagy nem léte teszi igazzá, hanem saját maga. Azaz nem azért igaz, mert az ID megbukott, hanem azért igaz, mert a csonttani, genetikai, földtörténeti stb bizonyítékok önmagukban igazolják.


“Az előzőekben felsorol dokumentumok nem bizonygatják az ID valósságát, egyszerűen csak kiemelik, miért nem lehetséges az evolúció, és felteszik, hogy kell lennie a háttérben valaminek, ami nem anyagi természetű.”


De tévesen. Sok tudós mondta azt, hogy repülni lehetetlen lesz, aztán mégse. Próbálj meg a “nagy ember, tehát igaza van” dogmájából kilépni, vagy ha nem lépsz ki, akkor legalább számold meg, hogy hány nagy ember áll pro és kontra oldalon. Miért hagyod ki az evo melletti nagy embereket? Azért mert nem azt mondják, amit hallani akarsz? Ez olyan, mintha előbb felállítanál egy diagnózist, és csak utána néznéd meg a tüneteket. Amelyik tünet nem illik a diagnózishoz, azzal nem foglalkozol. Szerinted ez jó lenne így? Ha nem, akkor miért csinálod pont ezt az evolúcióval?


“Következő érv: " Az evolúciós elmélet tudományosan egyértelműen bizonyított" csúsztatás, hazugság. Ez akkor lenne az igaz, ha a tudományos világ egyértelműen kiállna az evolúció mellett.”


Megint csak azt bizonyítod, hogy halványlila segédfogalmad sincs a a tudományról. Soha nem volt kritérium a 100% konszenzus, ahogy semmiben sem. Attól, hogy valami idióta kiáll, és közli, hogy lapos a Föld, attól még nem lesz a Föld gömbsége kevésbé bizonyított. Pusztán a kétely (mi több, egy elenyésző kisebbség kételye) nem dönt meg elméleteket. Jelenleg a tudományos konszenzus (a tudósok 99,99%-nál nagyobb része) kiáll az evolúció mellett. Mondjuk úgy, hogy a biológusok, mert amúgy pont érdektelen, hogy a fizikusok mit gondolnak róla. (Ahogy a fizikusoknak meg érdektelen, hogy én mit gondolok a húrelméletről.)


„Egyrészt a tudósok egy része elutasítja az evolúciós elméletet, másrészt az evo hívő tudósok szájából gyakran hangzanak ilyen kijelentések,hogy "ezt még nem sikerült bizonyítani" "ennek a valószínűsége nulla", " ezt a könyvet inkább sci-fiként kell olvasni" /Richard Dawkins/ és még sorolhatnám.“


He?


„Maradjunk annyiban, hogy tudományosan sem az evolúciót, sem a teremtést nem sikerült még bizonyítani,“


Dehogynem. Itt egy több mint 100 éve egyre jobban bizonyított elmélet áll szemben hauzugságok, vallási megszállottság és ignorancia elegyével.


„elméletek vannak,“


A tudományban az elmélat szó nem azt jelenti, hogy egy halom marhaság, ami a WC-n eszembe jutott. Az a hipotézis. Elmélet akkor lesz, amikor bizonyítékot találunk. Egy gyakorlati példával szemléltetve. Van egy gyilkosság, keressük a gyilkost. A hipotézis az, amikor a nyomozónak gyanús lesz a Kovács Karcsi. Elmélet akkor lesz, amikor megtalálják az ujjlenyomatát a helyszínen. Bizonyított elmélet akkor lesz, amikor a véres kést megtalálják a lakásán. Megdönthetetlen elmélet akkor, ha kiderül, hogy egy rejtett kamera felvette az egészet. A bíróságon már egy bizonyított elmélet elég az ítélethez. Ennek ellenére egy másik nyomozó kitalálhatja, hogy mi van, ha mégis inkább Nagy Béla volt a gyilkos. Akkor ez megint csak egy hipotézis. Ha Kovács Karcsi ellen már van bizonyíték (ujjlenyomat+kés), akkor egy elmélet áll szemben egy hipotézissel. Ha ráadásul Nagy Bélának alibije van, mert lefotózták egy másik városban, akkor egy elmélet áll szemben egy megdöntött hipotézissel. De ettől még a másik rendőr abban hisz, amiben akar.

Az evo-ID esetén egy jól bizonyított elmélet áll szemben egy megdöntött hipotézissel. Az evo elmélet mellett tudományos érvek és adatok tengere áll, melyek közül párat valakik megpróbáltak hitelteleníteni, elfeledve, hogy még mindig ott a maradék tenger. Az ID hipotézis mellett pár hazugság áll.



„itt lép be a személyes hit kérdése, mindenki abban hisz, amiben akar,“


Lehet, hogy Nagy Béla volt a gyilkos. Odateleportált, elhelyezte Kovács Karcsi ujjlenyomatait, eldugta a kést a lakásán, majd visszateleportált. Csak épp nagyon-nagyon kicsi az esélye.


“Mindenkinek személyes joga eldönteni, miben hisz.”


Csak ne nevezze tudománynak.

2015. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
0%
Vitatkozhatunk végtelenségig ,de úgy érzem, egyikünk sem tud olyat írni a másiknak, amit az komolyan vesz.Pláne nem változtatja meg a nézetét, mindenki ragaszkodik a saját elképzeléséhez. Minden nap szembesülök az emberi szervezet fantasztikus és csodálatosan bonyolult felépítésével, és ha a földön élő egymillió tudós közül csak egy mondaná azt,hogy ez nem a véletlen műve, és nem csak egy lélektelen sejthalmaz vagyunk, hanem értelme van annak, hogy megszülettünk, akkor is annak az egynek hinnék. Ezért továbbra is azt mondom, értelmetlen a vita köztünk. Mindenkiben van egy hatodik érzék, bár ez nem túl tudományos megfogalmazás, sőt egyáltalán nem az, de sok ember érzi, hogy nem elégíti ki a tudományos magyarázat az ember eredetéről, mert keresi sz élete értelmét, a világ működésének okait, és nem nyugszik bele abba a tudatba, hogy meghal, és ennyi volt. Ha valakinek ez elég, előrángathat bármennyi tudományos elképzelést , hogy igazolja az elméletét, de a másként gondolkodókat úgysem fogja meggyőzni. Ettől még lehet mindenki jó ember, függetlenül attól, hogy az evoban vagy az ID-ben hisz, ha szereti embertársát és nem tesz olyat, amivel megbánthat mást, a biztosat úgyis csak a halál után fogja megtudni. Részemről ennyit szerettem volna mondani. Üdv minden blogosnak.
2015. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
0%

AZ EVOLÚCIÓ GYENGE PONTJAI


Az autókiállításon felbolydult a közönség. Megjelent egy csodaautó.

Kétéltű járgány, a 300km/h sebességet 5 másodperc alatt éri el.

A látogatók szerették volna megtudni, hogy honnan származik, de a brosúrában erről nem írtak semmit.

Abban viszont mindenki egyetértett, hogy itt egy high-tech járgányról van szó, ami vízmeghajtással megy.

Nagy csődület támadt a tulajdonos bódéja előtt, mert az emberke teljesen irracionális magyarázatokkal állt elő.

Szerinte ez az autó magától állt elő, senki nem építette!

A felhördülés hatalmas volt a tömeg részéről.

TV-csatornás helikopterek kezdtek körözni a tömeg felett.

"Bizony" - bólogatott a mikrofonba az emberke. "Gyerekkoromban találtam egy darab deszkát, és arra négy kereket szereltem.

Másnap, amikor bementem a sufniba, már egy roller lett belőle.

14 éves koromra már Trabantom volt!

Aztán szinte háromévenként kezdte változtatni a külsejét.

Skoda, Cserebogár, Honda, Mercedes, majd Jaguár lett belőle.

Amikor Ferrarivá vált, már kezdtem aggódni.

Majd egy litert ivott kilométerenként.

Csak most állt be a nyugalmi állapot: most vízzel megy.

Óvatos előrejelzéseim szerint pár év múlva a levegőből fogja kiszedni a hidrogént és az oxigént.

Senki nem nyúlt hozzá" - jelentette ki az emberke, és elfordította a slusszkulcsot a kormány alatt.

A motor alig hallható zajjal megremegtette az autót.

A tömeg, akit eddig megfékezett a kíváncsiság, elkezdett forrongani.

Dühös emberek habzó szájjal rázták az öklüket, és elkezdték rugdosni az autót.

Letépték róla a burkolatot, a kipuffogócsövet, és betörték az ablakokat.

"Te hazug disznó, csak nem ilyesmivel akarsz minket megetetni?

Ez egy tökéletesen megtervezett, összerakott és működő autó; és te azt mondod, nem csinálta senki?

Ekkora képtelenséget még életünkben nem hallottunk!"

2015. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy teleszemeteled a hamis analógiáddal az összes evolúciós fórumot, még nem lesz igaz az érved.
2015. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az élet spontán kialakulásának valószínűsége megegyezik a történetben szereplő autó kialakulásának valószínűségével.
2015. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:

No igen: az, hogy pikk-pakk, megjelent a mai élet - az igen.

Csakhogy nem ez történt.

Még csak nem is az élő sejt jelent meg elsőre, és nem is a DNS.

2015. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!