Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Már rég megdőlt, elavult az...

Már rég megdőlt, elavult az evolúcióelmélet? Minden vélemény jöhet!

Figyelt kérdés
Épp az előbb vitatkoztam ezen pár ismerősömmel. Tudni kell, hogy ők eléggé erősen ezoterikus beállítottságúak, tehát ez befolyásolhatja azt, hogy ők elavultnak nevezték. Ők azt állítják, hogy Darwin elmélete már rég megdőlt, ehelyett az emberek más bolygóról jöttek, kísérleteztek velük. Legjobb érvük, hogy ha van evolúció, akkor jelenleg miért nem látható a fejlődés? Tehát miért nincsennek fejlődésben lévő "leendő emberek". Én ezt elintéztem annyival, hogy a fejlődés nem egyik napról a másikra megy végbe, hanem több millió év, és ma is folyik. Persze lehet nincs igazam, én csak azt mondtam, amit eddig tanultam, de ennek ellenére nyitott vagyok más elméletekre is. Lehet, hogy sok civilizáció létezett már előttünk, mert ez teljesen elképzelhető, de hogy más bolygóról jöttünk volna, akár ez is végülis. De valahogy elég alaptalannak tűnik. Megosztanátok mit gondoltok erről? Minden vélemény jöhet!
2011. szept. 1. 17:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:

Életem párja már megvan, és orvos. És tudja, hogy hogyan gondolkodom. :)


Kár, hogy a kérdéseimre nem kaptam választ, bár én sem hiszem, hogy meg tudnánk győzni egymást. További szép estét.

2015. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
2015. máj. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ismerem a cikket. Amúgy nagy tisztelője vagyok Freund Tamás munkásságának, de hát ebben a lélek-kérdésben nem értek vele egyet.


Viszont. A cikkben Freund Tamás nem mint tudós, hanem mint magánember nyilatkozik. Nem tudományos eredményről számol be, hanem a saját véleményéről. Amihez joga van.


Nem mellesleg Freund Tamás nem tagadja az evolúciót a cikkben, hanem láthatóan valami furcsa komplex evolúciós-istenes mixben hisz. Miszerint az agy evolúció során képessé lett a lélek befogadására. Íme:


"Inkább azt tudom elképzelni, hogy, mint az anyag evolúciójának csúcsa, az emberi agy vált alkalmassá, hogy rajta keresztül a teremtő eredetű lélek meg tudjon nyilvánulni az anyagi világ és ami fontosabb, a többi lélek számára." (F. T.)


Tehát szerinte a lélek az egy külön entitás, nem az agy puszta szoftvere, de attól még maga a lélek otthona evolúcióval jött létre. Azaz nem a lélek csinálta, teremtette magának az agyat, hanem csak megvárta, míg évmilliók alatt alkalmas lesz a befogadására.


Én így szűröm le a mondandójának a lényegét. Amúgy Freund doktor nem tagadja az ősrobbanást sem, csak ott is isteni beavatkozást sejt. Sőt, az evolúciót elismeri, szerinte Isten az evolúciót teremtette, nem pedig közvetlenül az élőlényeket. Íme:


"A fizikai állandókat úgy állította be, hogy hozzánk hasonló lények jöjjenek létre. a kémiai, majd biológiai evolúciós szabályai, úgy mint a természetes szelekció, nem mások, mint a teremtés eszközei."


Szóval ez a cikk az én olvasatomban inkább az evolúciót támogatja, mintsem ellenezné, hiszen ő nem azt mondja, hogy például Isten a krokodilt csak úgy pukk, megteremtette, hanem hogy az evolúcióra bízta dolgot. De hát akkor a krokodil mégiscsak evolúcióval jött létre, nem igaz? Egyfajta isteni evolúcióval, szerinte. ;)

2015. máj. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
Természetesen mindenki azt olvas ki a könyvből,vagy cikkből, ami neki szimpatikus, ami az ő elméletét támogatja. Ezért írtam, hogy nincs értelme a vitának. Ha valaki lélektelen sejthalmaznak hiszi magát, meg kell hagyni a hitében, legyen neki igaza, úgyis rá fog jönni az igazságra előbb-utóbb.
2015. máj. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:

Jó. de ha csak én látom bele, akkor te hogy értelmezed pl ezt a mondatot?


"A fizikai állandókat úgy állította be, hogy hozzánk hasonló lények jöjjenek létre. a kémiai, majd biológiai evolúciós szabályai, úgy mint a természetes szelekció, nem mások, mint a teremtés eszközei." (F. T.)

2015. máj. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Úgy gondolom,hogy ebben az írásban sok nagytekintélyű. és nem vallásos tudós elég jól megfogalmazza a kételyeit az evolúció tanításával szemben.Én ehhez túl kicsi ember vagyok, hogy őket felülbíráljam, én hiszek nekik. Persze ez is , mint minden, személyes döntés eredménye, nem kötelező senkire nézve, mindenki gondoljon csak azt, amit akar.

2015. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
Ezen kívül ajánlom még ezt az előadást, főleg a 19.perc 10 sec-tól: https://www.youtube.com/watch?v=yY2PnYd_UD4&spfreload=10
2015. máj. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk az ID is egy ezerszer megcáfolt elmélet, ami természettudománynak próbálja álcázni azt, ami nem természettudmány. Az ID egy hiedelemrendszer, ami hamis vagy hibás természettudományos alapokra épül. Vegyünk egy példamondatot, nem az ID/evolúció témaköréből:


"A telepátia bizonyítottan létezik, mert közismert tudományos tény, hogy az ember az agyának 10%-át használja. Telepátia akkor jön létre, ha valaki a maradék 90%-ot is használja."


Nos a fent említett gondolatmenet több sebből is vérzik, az egyik, hogy a telepátia nem bizonyított tény, és akkor se lenne az, hogy ha az ember tényleg az agya 10%-át használná. Az egyikbőlegyszerűen nem következik a másik. Ezt nevezem hibás következtetésnek.


A másik gond az, hogy valójában tudjuk, hogy nem csak 10%-ot használunk. Ez pedig egy hibás feltevés.


NOs, az ID mindkét féle hibát elköveti. Felsorol egy rakás igazolatlan, sőt sokszor cáfolt állítást, és nem igazán foglalkozik azzal, hogy nem igaz. Behe és az egyszerűsíthetetlen komplexitás rég megdőlt, Behe a bíróságon is felsült vele. Sajnos nincs energiám ezen a maszlagon ismét végigmenni és darabonként rámutatni a hamisságára.


Igazából én nem várom el nem természettudósoktól, hogy értsék, hogyan működik a tudomány. És ebbe bele kell értenem az orvosokat is, akik igen sokat tudnak az emberi testről, de igen keveset arról, hogy hogyan is működik a tudomány maga - de azért tudni vélik. És hát ezt a sztereotípiámat te se gyengítetted. (A kutatóorvost meg tényleg az ellenségmnek se kívánom...)

Azt már jobban sajnálom, hogy olykor maguk a természettudósok is elfelejtik a fontos szabályokat.

Az viszont kifejezetten dühít, amikor teológusok (mint Tasi István) jelentkeznek önjelölt tudósnak, és azt hazudják, hogy az ID egy tudományos elmélet. Nem, az ID egy dogmarendszer, egy újracsomagolt vallás.

2015. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez a helyzet az evolúció hirdetőivel,hogy annyira megrögzött materialisták, ateisták, hogy foggal-körömmel, utolsó leheletükig védelmezik ezt a téveszmét, egy mondattal lesöpörve sok tudós egybehangzó véleményét. És amikor már nem tudnak mit mondani, előveszik azt a legvégső fegyverüket, hogy a tudatos tervezés nincs bizonyítva, tehát ezért az evolúció az igaz. Az előzőekben felsorol dokumentumok nem bizonygatják az ID valósságát, egyszerűen csak kiemelik, miért nem lehetséges az evolúció, és felteszik, hogy kell lennie a háttérben valaminek, ami nem anyagi természetű. Következő érv: " Az evolúciós elmélet tudományosan egyértelműen bizonyított" csúsztatás, hazugság. Ez akkor lenne az igaz, ha a tudományos világ egyértelműen kiállna az evolúció mellett. Egyrészt a tudósok egy része elutasítja az evolúciós elméletet, másrészt az evo hívő tudósok szájából gyakran hangzanak ilyen kijelentések,hogy "ezt még nem sikerült bizonyítani" "ennek a valószínűsége nulla", " ezt a könyvet inkább sci-fiként kell olvasni" /Richard Dawkins/ és még sorolhatnám. Maradjunk annyiban, hogy tudományosan sem az evolúciót, sem a teremtést nem sikerült még bizonyítani, elméletek vannak, itt lép be a személyes hit kérdése, mindenki abban hisz, amiben akar, itt lép be az a mondás, most nem tudom hirtelen, kitől van, hogy " ahol a tudomány véget ér, ott kezdődik a hit". Mindenkinek személyes joga eldönteni, miben hisz.
2015. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit tennék hozzá, hogy azt kívánom a kedves előttem szólónak, hogy ha majd neadjisten lenne egy komolyabb betegsége, olyan materialista orvos kezelje, akit belőle csak az anyag és az anyagiak érdekelnek.
2015. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!