Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Műfenyő vagy igazi fenyő?...

Műfenyő vagy igazi fenyő? Ezen megy a parázs vita a családban már órák óta.

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 23:29
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
54%

#10

Bocsi. Nem erkélyt akartam írni, hanem teraszt. Ott nem zavar senkit. :D

Mentségemre legyen, hogy este van már. :)

2012. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
80%

Igazi.

Ha már annyira környezettudatosak vagyunk, ne csak azt lássuk, hogy megölünk egy fát:

-ezek a fák ezért vannak telepítve, folyamatosan újraültetik őket, kivágásuk nem környezetkárosítás.

-Az ünnepek után ha kidobják akár valahol a dzsindzsába, szerves anyag, nem környezetkárosítás.

-kis hazánkban több száz család megélhetését biztosítja a fenyő termesztése, kivágása, eladása, tehát gazdasági szempontból is jobb mint a kínai műanyag.

-a szemétre kerülő műfenyő környezetkárosító

-és ronda

-az összegyűjtött igazi fenyő felhasználható

-van, aki simán begyújt vele

mi sokáig gyökeres fenyőt vettünk, és elültettük őket a környéken. Tavaly és idén a környéken vettünk, 3 nappal karácsony előtt lett kivágva, nem potyogott, csak minimálisan.

2012. nov. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
74%

Ha lenne kertes házam tutira ültetnék egyet a ház mellé.


De városi lakásban nálunk ez nem téma. Végül is olyan mindegy, hogy a két macska, mit borít fel az igazit vagy a műt haha:)Ezért van inkább egy kis díszes fenyőág az ajtón. Onnan még nem sikerült letornázniuk.

2012. nov. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
25%

"Ez egy ilyen ünnep. Halott fa mellet, halott állatokat zabálunk esetenként visszatöltve saját halott belükbe, mellettük egy csomó halott zöldség"


Szó szerint.

Bocs, de én nem tudom nézni egy fa haldoklását és közben vigyorogni, hogy milyen okos ügyes vagyok, hogy kivágták a kedvemért, hogy ott bohóckodjak körülötte... Inkább a fröccsöntött sz*r, (ami mondjuk nem tudom mi a fene lehet), és a tudat, hogy miattam nem vágtak ki egy élő fát a SEMMIÉRT!

2012. nov. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
23%

#13-nak is igaza van amúgy, ebből a szempontból, de én akkor is csak egy halott fát látok, és határozottan rosszul esik. Ha már élő, akkor gyökeres.

(a vágott virág egyébként ugyanez. halott virág ajándékba. van aki megél belőle meg minden, de akkor is halott virág. szép. és halott.)

2012. nov. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
66%

Elnézést kérek mindenkitől, de most annyira az a kép van a fejemben, hogy amikor ősszel felszedtem a kertben a zöldségeket, akkor én megöltem egy csomó répát! :D

Na de viccen kívül, tényleg elég kellemetlen lehet egy családon belül, ha pont ezen van a vita Karácsony előtt. Ha tényleg az értelmetlen "fahalál" miatt van a vita, akkor átmeneti megoldás lehet egy kiültethető töves fenyő, már ha olyan helyen lakunk, ahol van rá lehetőség.

2012. nov. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
40%

"akkor én megöltem egy csomó répát"

És erre csak most jöttél rá?? :D A növény is élőlény, megeszed, ő meghal! :( :) Viszont míg enni kell, ha élni akarsz, fenyőt kivágni nagyon nem kell hozzá. Úgyhogy én így. :)

2012. nov. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim válasza:
39%

15! Sajnállak!Nagyon buta vagy!És szánalmas!


Nálunk csakkis igazi fenyő játszik.A bénázás a felállítással,az illata,a lepergő tűlevelek is az ünnep részét képezik számomra :)

2012. nov. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
35%

#19:

"Sajnállak!Nagyon buta vagy!És szánalmas!"

Köszönöm szépen, de nincs szükségem a sajnálatodra.

Ha a butaság és a szánalmasság azt jelenti, hogy nem állítok fel halott fát a lakásban, mert mások szerint ez valami furcsa oknál fogva jó, és én ettől jobban érzem magam, akkor igen buta vagyok, szánalmas vagyok, és ezt büszkén vállalom is!


Egyébként érdekes összefüggést látok a rám tett megjegyzéseid, és a "mindenki magából indul ki" mondás között. Nem értem miért.


Ui: Részvétem küldöm a halott fádnak.

2012. nov. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim válasza:
63%

Nálunk eddig mindig élő volt (vágott és földlabdás is), el sem tudtam képzelni, hogy mű legyen. A végén sajnos mindegyikre a komposzt várt, mert a földlabdásak is igen kis eséllyel maradtak meg (10-ből 2 fenyő élte túl), nem akartam többet "megölni", a vágott pedig 3 nap után önként és dalolva ledobta az összes tűlevelét, amelyek a ház legmeglepőbb helyein is képesek voltak megjelenni akár még hónapokkal később is. :) A fa belefaragása a talpba is a nők dolga volt nálunk, mert a fiúk (apukám és a férjem) 10 perc sikertelenség után közölték, hogy nem lesz karácsonyfa és kész, ezért mi anyukámmal szenvedtük bele, majd hallgathattuk a fiúk kritikáit (ferde, több/kevesebb alsó ágat is hagyhattunk volna és végül: szebb fát is választhattunk volna).

Na, ebből elegünk lett és idén vettünk egy gyönyörű műfenyőt! A fiúk kicsit lázadtak, de anyukámmal és a két kicsi fiammal könnyedén leszavaztuk őket. :) Egyszerű összerakni, szép a formája, nem hullik a tűje és csak akkor látszik hogy mű amikor nagyon közelről vizsgálgatja az ember. Mivel nálunk a fenyőillat is hozzátartozik az ünnephez, csinálok asztalidíszekett, ajtódíszeket igazi fenyőágból, ezekkel legalább nem kell közelharcot vívni amikor ki akarom dobni.

2012. nov. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!