Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Műfenyő vagy igazi fenyő?...

Műfenyő vagy igazi fenyő? Ezen megy a parázs vita a családban már órák óta.

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 23:29
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk ilyen is lesz, olyan is.

Anyuékkal lakunk, nekik műfenyőjük lesz. Mindig is az volt, gyerekkoromban is. Talán egyszer volt igazi fenyőnk, de nem tett rám különösebben mély benyomást. Egyszer beleléptem gyerekként a lehullott tűlevelekbe. Nem volt jó élmény.

De amióta párom is velünk lakik, azóta kettőnknek van élő fája. Olyan kisebb féle. Miatta van csak élő, nekem tökéletes lenne a mű is. Szerintem sokkal szebb, mint az élő fák. Élőben ami szép, az nagyon drága, ami meg hozzáférhető áron van, az vagy nagyon kicsi vagy az a hosszú tűjű, ami szerintem elég csúnya. Pedig az tart tovább. Tavaly az élő fa alatt nem győztem takarítani. Arról nem beszélve, hogy szenvedés volt a hatodikról lecipelni és még így is sokáig kellett gyűjtögetni az elhullott leveleket a liftben és a lépcsőházban, miközben millió sérülést szereztem. (A száraz fa is ugyanolyan szúrós, mint a még friss)

A fenyőillatról meg...én nem tudom, hogy ez fajtánként változik-e, de én nem éreztem azt a mindent belengő, baromi intenzív fenyőillatot. Valamennyit persze lehetett érezni, de tegyük hozzá egy nem túl nagy szobában volt. A hangulathoz nem adott hozzá különösebben semmit. Inkább csak feszültséget, hogy ne gyötörjük meg teljesen, amíg hazahozzuk, amikor bevonszoljuk az erkélyről, vagy amikor felcibáljuk a helyére. Apropó hely, azt sem volt könnyű megtalálni neki, mert kicsi volt, de terebélyes. Voltak persze nyeszlett fák is, de ha kiadok 5000Ft-ot egy fáért, akkor már nézzen ki tűrhetően.

És lehet hogy azért van, mert gyerekkoromban nem volt élő fánk, de én a fenyőillatot nem is tudom olyan intenzíven azonosítani a karácsonnyal. Sokkal hamarabb jut róla eszembe a halotti koszorúk illata, amiket a temetés előtt halmoznak fel a koporsó előtt.

Amikor vége lett az ünnepeknek és kidobtuk a fát, sírtam. Nem vagyok hozzászokva, hogy a karácsony jelképét (az általam legfontosabbnak tartott ünnepét) csak úgy kidobjam, mint a szemetet. Mindig Andersen karácsonyfája jut eszembe, aki mindig vágyott rá, hogy sokra vigye és karácsony idején tündököl, mindenki őt rajongja körbe, majd kidobják, végül elégetik, mint nemkívánatos szemetet.

2012. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mű lesz, mert nem kell utána se a tűleveleket, se a gyantát takarítani, Nem kell végignézni a város több pontján kismillió fát, mire olyat találunk ami méretben is ÉS formára is jó, mindig ugyanakkora, mindig dús, mindig minden oldala tökéletes, nem kell faragni, addig marad, ameddig akarjuk, nem kell azt nézni, hogy ha hozzáérünk, már ontja a leveleket, jobb lenne kidobni, de akkor mire végig visszük a lakáson minden tiszta tű lesz. Ráadásul könnyű a mű és szét lehet szedni, tehát egy hatalmas fát is csak fogok és akár én nő létemre, csak bedobom a kicsi autómba, nem kell megkenni az árust, hogy cipelje már el a kocsiig, meg ott aztán variálni, hogy de hogy a jó égbe tegyük be???


Mindig igazi fánk volt, régebben tényleg ronda műfenyők voltak csak, olyan igazi borzalmak, de ma már nagyon szépeket lehet kapni, még szebbeket, mint az igazi. Azt ne mondja nekem senki, hogy adott esetben egy műfenyőn 3000 (!) ág van, hogy annak a dússágát bármelyik igazi fenyő felül múlja.


Fenyőillat az van egy fenyőágtól is, meg egy pár csepp tiszta eredei fenyő olajból (1000 forintért kapható bele se kell halni) még erőssebb és balzsamosabb az illata, mint a kiszáradófélben lévő igazi fának.


Egyébként érdekes, a legnépszerűbb élő fa évek óta a nordmann, mert nem szúr úgy, meg nem is hullik annyira, de nincs is illata. Akkor nem hiányzik az illat, csak, ha mű?


Nem kell kínai fát sem venni, van magyar gyártmányú műfenyő is, mi is azt választottuk.


A földlabdás meg sokszor azért nem éli túl, mert a meleg lakásban egyszerűen kiszárad, mivel télére a fa álomba vonult, ezért hiába locsolgatod, ha nincs szerencséd nem tudja fel venni vizet ezért elszárad. Az életéhez nélkülözhetetlen gombákat sokszor gondatlanul elfelejtik, és nem hagyják meg a gyökérzetén az eredeti földet teljesen, sokan meg, hogy a csúcsára rányomorítsák a kis díszüket, egyszerűen levágják "azt a ronda bütyköt" amivel megint csak halálra ítélik". Arról nem beszélve, hogy NAGY cserepes fa cipelése már hatalmas kihívás.

2012. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
29%
Ajánlom nektek azt a kandallót, amiben műanyag fák vannak és a lángot egy lobogó piros kreppapír szimbolizálja. Gyönyörű. Vannak fröccsöntött gyümölcsök, szebb mint az igazi. Műanyagállatok, mint Joeynak a jóbarátokból a gurulós kutyája (nem piszkít, nem büdös). Mindenfajta ünnepillatú kemikáliák, illatgyertya alakú műanyagdíszek. Meg bürkeporpotló. Kellemes ünnepeket mindenkinek!
2012. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
45%

Ennyi erővel én meg ajnálom neked a visszamászást a fára, mert csak az a természetes.


A gyógyszerkönyvi tisztaságú erdei fenyő olaj pedig nem mű kemikália.


Rohadtul nem érdekel, hogy az élő fa milyen természetes, ha semmi előnye nincs a műhöz képest, max. az, hogy bégetjük, hogy de igazi... Megeszed?

2012. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!