Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Műfenyő vagy igazi fenyő?...

Műfenyő vagy igazi fenyő? Ezen megy a parázs vita a családban már órák óta.

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 23:29
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
36%

Amikor egyedül éltem vettem egy műfenyőt, aztán abban az évben még összejöttünk a Párommal. Amíg nem lesz gyerkőcünk, marad ez. Mi már megtapasztaltuk a fenyőillatú karácsonyt, de ha itt lesz Ő is,nem fosztjuk meg az élménytől.


24N

2012. nov. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
49%
a 2 cicánk miatt mű. bár azt is szétbarmolják pár nap alatt...
2012. nov. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
74%

Egyértelműen igazi fenyő. Teljesen más a hangulata. Nekünk évekig nem volt fenyőnk, mert úgyis mindig a rokonoknál voltunk, de most, hogy van gyerekünk veszünk egy kis fenyőt.

Halott fa és halott répák? Jézusom.

2012. nov. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
75%

Ezeken a halott répákon visítva röhögök, a lényeg, hogy nem néznek hülyének :D


Nálunk igazi fa van, nagyon nagyon régen vettünk földlabdásat, de azok már annyira megnőttek, hogy létezhetetlen, behozni őket :D


A Karácsonyhoz hozzá tartozik a fenyő illata és nálunk ez a mondat:

"Bzdmeg, de szúr! A qrva életbe de megszúrt." Nincs Karácsony nálunk ezek nélkül :D

2012. nov. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
21%
Igazi. A 12. hozzászóló tökéletesen összefoglalta az én érveimet is (sőt, hozzá is tett :) ).
2012. nov. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
74%

Mi 20 éve földlabdásat használunk.


Apa megveszi a tökéletes fát, megmetszi, hogy szép legyen, elülteti a kertben. Télen kiássa, úgy, hogy ne essenek le róla azok a szimbióták (gombák) amik kellenek a fák életéhez, bevisszük a szobába, vízkeresztkor, meg vigyázva nehogy lerázzuk a gyökerét visszaültetjük ugyanazt a földlabdát. Már van kb. 5 fenyő a kertben, és 1,5 méterest veszünk az első évben, utolsó évben pedig nagyon nagy :)


A vödröt amibe ültetjük karácsonykor bevonjuk csomagolópapírral, hogy szép legyen.

2012. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
54%
Én is a műfenyőre szavazok! A szüleimnek is amióta megjelent a hipermarketekbe,azóta van műfenyőjük.Nem kell alatta seperni a tűleveleket,nem szárad ki a meleg szobában,és szebben lehet díszíteni szerintem.Én is műfenyőt veszek idén.Lesz kicsi asztalra való és nagyobb is.Annyira telerakom díszekkel, hogy alig fog látszódni a fa :-)
2012. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
57%
Igazi. Szeretem az illatát, azonkívül így is rengeteg fát kidobnak, mert el se tudják adni, szóval annak a szerencsétlen fának édes mindegy már.
2012. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
38%
Nekünk lesz egy cserepes valódi fenyonk a nappaliban, a gyerek szobájában es a haloszobankban pedig egy-egy mini mufenyo
2012. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
68%

Aki ezekkel a halott dolgokkal jön... véletlen se vegyél pamutot, papírt, meg olyan dolgokat, amibe akár halott növény vagy állat része kerül, szerencsétlen bárányokat nem nyírják ki, de micsoda önös érdek megnyírni őket.

De a bőr vagy szőrme például pont jó ide, remélem csak műanyag cipőt, kabátot hordasz és a táskáid se halott állatok lenyúzott bőréből van!

Pereljük be a könyves boltokat, gyújtsuk fel őket, mert halott fákra nyomtatnak. Sőt, verd szájba a legelső embert a villamoson pl., aki könyvet, vagy újságot merészel olvasni, nem biztos, hogy újra hasznosított papír az! Hát nem szégyelli magát az ilyen?!

Ne használj semmit, se fűtést, se villanyt, se autót, se semmit, mert azzal is ölöd a természetet.

Ne egyél semmit, csak műanyag kajákat, mert megölik szerencsétlen fűszernövényeket, zöldségeket, gyümölcsöket, állatokat, hogy együnk, és mi, undorító emberünk még ráadásul boldogan főzőcskézünk és örömmel készítünk halott élőlényekből ételt a szeretteinknek.

A valagad se papírral töröld ki, sőt orrot is textil zsepibe fújj.

Ne szedj gyógyszert, mert azokat is állatokon használták, hogy működjön és valószínű meghalt pár közben.

Szóval csak ülj le az erdőben és ne csinálj semmit az égadta világon, mert azzal ártasz és csak halott dolgokba ütközöl.


Hatalmas irónia erre a túlzott álszentségre, mert én is sajnálom ám ezeket a fákat, de mellé mennyi millió más dologgal barmoljuk szét a környezetünket, amit sokkal fontosabb lenne megállítani, mint a direkt erre a célra előállított fákat kivágni...

2012. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!