Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik orszagba érdemes...

Melyik orszagba érdemes jelenleg költözni? 24/L

Figyelt kérdés

Egyedül elek, nemrég diplomáztam Skócia egyik legjobb egyetemén, marketing-management szakon. Jelenleg hazajöttem a szüleimhez amíg nem találok állást. Anyanyelvi szinten beszelek angolul, olaszul es németül. Mindhárom nyelvterületen éltem es tanultam az egyetem alatt. Arra lennék kiváncsi hogy a jelenlegi helyzetekhez mérten az alábbi orszagok közül hol érdemes elsősorban állást keresni.: Ausztria, Nemeto., Liechtenstein, Svajc, Olaszo., UK, Kanada, Uj-Zeland. Ha van egyéb javaslatotok akkor szívesen meghallgatom, nyelvtanulásban jo vagyok szóval ha más anyanyelvű országot javasoltok ami messze felülmúlja a többit akkor ra számok egy evet a nyelvtanulasra.

Előre is köszönöm az ÉRTELMES valaszokat.



2016. júl. 16. 19:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj, próbálnék értelmes választ adni, de nem tudok, mert nem értek pár dolgot... Azt írod:


Egyedül elek... Jelenleg hazajöttem a szüleimhez amíg nem találok állást. (most akkor egyedül vagy a szüleiddel?)


"nemrég diplomáztam Skócia egyik legjobb egyetemén, ...angolul, olaszul es németül. Mindhárom nyelvterületen éltem "


Nos, nem írod viszont, hogy mégis milyen prioritások szerint kellene ajánlanunk helyeket, mi a fontos számodra? Fizetés, emberi kapcsolatok, éghajlat, egészségügy - melyik a legfontosabb ? stb.

Olaszország pl. nagyon drága, van ismerősöm, aki onnan jött ide dolgozni a munkanélküliség miatt - de hát ezt ugye Neked is kéne tudni, hiszen azt írod, éltél ott...


Hogyhogy nem próbáltál kinti léted alatt állást keresni pl. Angliában?

2016. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Béluska2016 ***** válasza:
100%

Szia!

Én sajnos nehezen tanulok nyelveket, mindig irigyeltem és felnéztem arra, akinek ez lazán megy! :)

Sok családtagom, ismerősöm megjárta Eu-t. Mindenütt dolgozni kell, bármilyen szakmába vagy végzettséggel mész. Egyetlen unokatesóm, aki Pető intézeti diplomával él 30 éve Ausztráliában, maradt kint. Mindenki hazajön, a család miatt főként és haza küldi a pénzt, kétfelé élni nehéz dolog. Te fiatal vagy, javaslom, hogy örökre menj! Ehhez az kell, hogy a szerelem, vagy ott találjon rád, vagy a párod is azt az országot preferálja! Hogy melyik ez? Én nem javaslom európát, sem Amerikát! Egyértelműen ázsiai fejlődő országban van csak jövő hosszútávon. Ott az élet is teljesen más. Én Kínában, Hongkongban, éltem, de van még ott több, mint 20 ország. Javaslom Malaysiát, Singapurt, Indonéziát... Ott élő magyar emberek blogjait, véleményeit olvasd. Ha gondolod, szívesen írok néhány linket.

2016. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

No látod, kérdező, ezért nem tudtam válaszolni (első vagyok): mert nagyon-nagyon szubjektív, ki hol érzi jól magát - én pl. abszolút nem tudnám elképzelni az életem Kínában - már akkor is nyűgös leszek, ha fél méteren belül belemászik a személyes légterembe valaki - nem ám, hogy olyan népsűrűségű országban éljek, tömegnyomorban :D Persze, biztosan érdekes a kultúrájuk, de akkor is... :-)

Vagy van egy ismerősöm Skóciában - Ő pl. az ottani párás, nyirkos idő miatt szenved - ott sem tudnám elképzelni az életem - viszont sok más helyen igen :-) .

De van szír ismerősöm is, aki Norvégiába ment . ők meg a hideg és az éjszakai világosság miatt szenved.

2016. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Csak saját tapasztalatot tudok írni: Hozzám Hollandia áll legközelebb ezek miatt: macskaimádók, szinte csak részmunkaidőben dolgoznak (alig tudsz teljesmunkaidős állást találni), nem tartanak félórás órás ebédszünetet, hanem viszonylag gyorsan bekapják az otthonról hozott kaját, szendót. (náluk a vacsora a fő kaja, nem az ebéd, akkor jön össze a család), borzasztó erős a szociális háló (gyógyszerek, eü, idősgondozás), otthon szülnek a nők tb támogatással bábákkal, nem császároznak, mint itt, legális a fű meg az amfetamin, isteni finom a belga sör meg a holland sajt, na meg a heringjük tavasszal, nagyon tiszta a levegő, nem kell locsolni, enyhék a nyarak és a telek, könnyű barátkozni, sok a fesztivál, utcabál, mindig ünnepelnek. Ennyi jutott most eszembe. (infok: elsőkézből)
2016. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszokat! :)

#1: ugy értettem azt, hogy egyedül elek hogy nincs párom, szerelmem tehát egyedül mennek ki. A kint létem alatt azert nem kerestem állást mert próbáltam a tanulmányaimra es az onkenteskedesre koncentrálni. Azert érdekelnek azok az orszagok is mert nem ugy éltem ott mint aki igazából ott el, tehát diákként voltam kint es az egyetem állta a költségeket. Padovaban voltam 3 hónapot, es Frankfurtban 5-ot. Az angol nyelvterület pedig Skócia volt. De peldaul érdekelnének az egyetemen kívüli dolgok, munkalehetőségek, lakhatás. Van amit megtapasztaltam de az viszonylag kevés ahhoz hogy egy átfogó véleményt tudjak alkotni. Elsősorban oktatási (a jövőben tervezek gyermeket), közbiztonsági, egészségügyi es megélhetési célok vezérelnek.

#2: nagyon szepen köszönöm, igazság szerint meg csak Balin jártam es hogy őszinte legyek imádtam de nem biztos hogy el tudnám képzelni ott az életem hosszútávon.

Kínába nem vágyom viszont a többinek utánanézek.

#4: Hollandián en is gondolkozom a nemet miatt de szerintem a holland nyelvtudást is elvárják.

2016. júl. 16. 20:53
 6/21 Béluska2016 ***** válasza:
74%

Előttem szólók, minden ember más... tényleg nem lehet tanácsot adni...

Személyes tapasztalat: Igen, nagy a népsűrűség, valóban 5 centire állnak tőled, de soha nem löknek fel, nem méltatlankodnak, hogy sorba kell állni, nem előznek meg, nem túrnak ki a sorból. Az ügyintéző sem csukja be előtted az ablakot, nem unott pofával dolgozik, a tízezrediket is ugyan olyan lelkesen és mosolyogva szolgálja ki, mint az elsőt. Minden problémát azonnal megoldanak, nem vársz 10 napot egy bankkártyára, nem mész ötször egy hivatalba. Valahogy mindig, minden működik és ingyen, wc, wifi, sportpálya, konditerem... A tömegközlekedés olcsó és szervezett, taxi olcsó és rengeteg, a vonat meg tényleg kétszázzal megy, és másodpercre pontosan érkezik. A metró kétpercenként jár és a boltos sem hisztizik, hogy éjjel vagy vasárnap kell dolgozni. Persze rengeteg rosszat is lehetne említeni, nincs szociális háló (hozzáteszem ez sem az ami itt van), de ott nem is kell, mert nincs munkanélküli, minimális a hajléktalan, nagy a családi összetartás, jó az orvosi ellátás, és még jobb a természetgyógyászat. Nincs NAV, nincs ANTSZ, senki nem sanyargatja a népet, kevés az adó, jók a vállalkozói feltételek... Vannak ünnepek, boldogok az emberek nincs drog (halálbüntetéssel díjazzák), kevés az alkohol, szinte nem létezik a bűnözés, csodás a közbiztonság. Engem Magyarországon, már raboltak ki, fenyegettek meg, vertek meg és kötöttek belém, "az aggyá máá cigit" figurák Pesten, akár a rendőr szeme láttára is! Nem dohányzom válaszra, jön a pofon! Igen én félek Magyarországon élni, elmondásod (második) Hollandiában sem mernék. (Bár sosem voltam ott.)

2016. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
90%

Igen, hollandiában egy irodai munkához stabil felsőfokú nyelvtudás kell, plusz az angol.

Hátrányai: keveset süt a nap, nagy a népsűrűség, nem oda születtél alapból, nagyon nyitottnak tűnnek a hollandok, de a szívüket és a bizalmukat nehéz megnyerni, sok idő kell hozzá, nagyon sok

2016. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

OFF

"Nem dohányzom válaszra, jön a pofon! "

Naaa, azért ne sarkítsunk ennyire... Lehet, hogy Te kaptál már pofont emiatt, de ez nem általános.

Tőlem is kérdezték már meg, válaszoltam is, hogy "Hála Istennek nem dohányzom", de még sosem vágtak ezért pofon. ON

Bocs, kérdező (első, 3.-ik vagyok)

2016. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Béluska2016 ***** válasza:

Ha Balin nyaralni voltál, tengerparton, főleg KUTA, sokkal "rosszabb" mint kint élni, egy nem turizmusra kihegyezett helyen.

Indonéziában gyengécske az iskolarendszer, nem erős a tananyag, ott nagyon laza minden. Az egészségügy is kettős, jót meg kell fizetni, de van sokkal jobb és még mindig olcsóbb, mint itthon, (fog inplantátum a felébe kerül). Ha nagy EU cégnél fogsz dolgozni, akkor ott arany életed lesz abból a pénzből, persze meg kell szokni a vallást, és kultúrát, embereket. Vallás szabadság van, létezik kereszténység is, de a muszlim az elterjedt, kivétel Bali, ahol a Hindu. Ha önkénteskedni akarsz akkor Szumátrára menj. A nagy cégek Jáván vannak, Jakarta és Yogjakarta, de én a nyugis Lombok-ot ajánlom. Kína más, szerintem európaibb, mint Indonézia. Indonéziában kaotikus a közlekedés, míg Kína full luxus. Persze Kínában is van bőven mit megszokni.

2016. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Érdekes elmelkedes. Meg nem voltam Kínában de kezd érdekessé válni. :) de azzal teljes mértékben egyetértek hogy Magyarországon nem jo a közbiztonság. Saját bőrömön tapasztaltam ugyanis 18 voltam mikor megerőszakoltak a nyílt utcán, pedig nem öltözködok/ oltozkodtem ugy mint egy k*va es nem járok/jártam el napestig bulizni. Nehéz volt tovább lépnem es főként emiatt sem szeretnek itt maradni .
2016. júl. 16. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!