Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik orszagba érdemes...

Melyik orszagba érdemes jelenleg költözni? 24/L

Figyelt kérdés

Egyedül elek, nemrég diplomáztam Skócia egyik legjobb egyetemén, marketing-management szakon. Jelenleg hazajöttem a szüleimhez amíg nem találok állást. Anyanyelvi szinten beszelek angolul, olaszul es németül. Mindhárom nyelvterületen éltem es tanultam az egyetem alatt. Arra lennék kiváncsi hogy a jelenlegi helyzetekhez mérten az alábbi orszagok közül hol érdemes elsősorban állást keresni.: Ausztria, Nemeto., Liechtenstein, Svajc, Olaszo., UK, Kanada, Uj-Zeland. Ha van egyéb javaslatotok akkor szívesen meghallgatom, nyelvtanulásban jo vagyok szóval ha más anyanyelvű országot javasoltok ami messze felülmúlja a többit akkor ra számok egy evet a nyelvtanulasra.

Előre is köszönöm az ÉRTELMES valaszokat.



2016. júl. 16. 19:16
1 2 3
 11/21 Béluska2016 ***** válasza:

Kedves kérdező! Nagyon sajnálom a te esetedet! Én fiú létemre sajna csak 165cm, 50kg vagyok, nagyon sokat szenvedek e miatt. Képzelem milyen lehet egy fiatal lánynak. Szörnyű!

Én ezért mennék a kedves és pici emberek közzé, de meglepődtem, mert a kínaiak bizony magasak, a vietnámiak és a filippínók az alacsonyak.

Itt egy linket egy hasonló kérdésről, ott sok mindent leírtam, rengeteg linket tettem.

2016. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Béluska2016 ***** válasza:
2016. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 16. 21:40
 14/21 anonim ***** válasza:

Kínáról ilyen nagyokat azért ne hazudjunk.

,,Az ügyintéző sem csukja be előtted az ablakot, nem unott pofával dolgozik, a tízezrediket is ugyan olyan lelkesen és mosolyogva szolgálja ki, mint az elsőt."

Ilyen legfeljebb a mesében nincs vagy csak olyan helyen ahol az ottani felső 10 ezernek intézik az ügyeit. Nem dolgoznak mosolyogva, simán elküldenek, ha nem tetszik nekik az arcod, és mivel nem kínai vagy nem fog tetszeni nekik. Nagyon sok blogger panaszkodott már emiatt, hogy totál káosz ott az egész.

,,Minden problémát azonnal megoldanak, nem vársz 10 napot egy bankkártyára, nem mész ötször egy hivatalba"

Hát pedig sokszor várnod kell egy csomót. Totál káosz van ott és simán eltudnak veszni a papírjaid, amit pótolni kell aztán.

,,A tömegközlekedés olcsó és szervezett"

Igen, olcsó a tömegközlekedés, de viszont tömeg van rajta. Amire mi itthon azt mondjuk ,,tele van a busz, villamos, stb" az kint az átlagos. Szeretik is kihasználni a zsebtolvajok és mehet megismerkedni az ember a kinti bürokráciával.

,,ott nem is kell, mert nincs munkanélküli, minimális a hajléktalan"

Ez te most honnan vetted? De most komolyan, oké, hogyha te csak a gazdagok által lakott részeken laktál, de ilyen nincs. Még Hong Kongban se. Ott is bőven van hajléktalan, a hajléktalanok meg általában munkanélküliek.

,,jó az orvosi ellátás, és még jobb a természetgyógyászat"

Orvosi ellátás is csak a felső 10 ezernek jó Kínában. A felső 10 ezerből meg ne induljunk ki, a végén kifejtem miért. Természetgyógyászatról meg annyit, hogy kint nagyobb kóklerek vannak, mint itthon.

,,Nincs NAV, nincs ANTSZ, senki nem sanyargatja a népet"

Csak, ha bármiben megkérdőjelezed az adott rendszert hirtelen munkatáborban találod magad. Az ilyenek nem mese, jó páran azért ülnek ilyenbe, mert rossz ember előtt merték megkérdőjelezni a vezetés egy-egy cselekedetét. Az pedig egyből jelentette a vezetésnek és máris mentek az illetőért. Az ANTSZ meg nem szokott senkit baszogatni. Az nem baszogatás kérlek szépen, hogyha elvárja ne patkányok között állítsák elő az adott ételt, stb. Kint mivel nincs, így sokszor olyanok is a körülmények a konyhában. Lehet, hogy tányéron nagyon szép amikor kihozzák, de a konyhában elhánynád magadat. Ne az itthoni és nyugat-európai országok ,,kínai" éttermeiből indulj ki. Kínában még a büzlő csirkét még felhasználhassák a szakácsok.

,,nincs drog"

Ez meg totál bullshit. Elég sok drog megfordul egész Kínában. Ópium, heroin, csak a legnépszerűbbeket említsem. Elég sok kábítószeres van Kínában. Ahogy írtam lehet, hogy te csak a gazdag negyedekben néztél szét, de az Kínának és Hong Kongnak csak nagyon kis része. Abból kiindulni fölösleges.

,,szinte nem létezik a bűnözés, csodás a közbiztonság"

Csak azért hívják fel minden turista figyelmét, hogy ne nagyon mutogassák a pénzüket és értékeiket, mert olyan csodás a közbiztonság. Azért van az amit írtam, hogy hála az óriási tömegnek a buszokon, vonatokon esélyed sincs, hogy ne legyél zsebtolvaj áldozata. Ez ráadásul még csak a szerencsésebbik esetek. Simán kirabolnak, hogyha nem a gazdag negyedekbe vagy.

Ahogy pedig írtam ne ezekből a negyedekből indulj ki. A kérdezőt dolgozni akarod odaküldeni, nem turistáskodni. Turistaként esetleg megengedheted magadnak, hogy ilyen negyedekbe menj csak, kinti fizetésből viszont nem. Felejtsük el ezt a ,,kint mindenki baromi jól megél a fizetéséből". Ez nem igaz, ott is csak a gazdagok élnek jól, a többiek robotolnak a gyárakban, stb, közel se annyi fizetésekért. Ilyen fizetést pedig nem kapna a kérdező, mivel nincs protekciója, nincsenek ismerősei, nem párttag és legfontosabb nem kínai. Nem kínainak nem fognak ilyen pozíciót adni, bármennyire is hiszik sokan azt. Ráadásul még nem is beszéltünk olyanokról, hogy vízum, stb.

Kérdező: beszélsz 3 nyelvet anyanyelvi szinten, akkor minek akarsz kimenni külföldre? Itthon is tudsz állást keresni vele még jó fizetésekért is, ha tényleg olyan szinten tudod a nyelvet. Fölösleges kimenni külföldre emiatt. Support helpdeskes simán lehetsz, olasz miatt még fel is vennének, ott meg nagy előrelépési lehetőségek szoktak lenni.

2016. júl. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Béluska2016 ***** válasza:

Kedves #14!


Te ezeket honnan veszed? Éltél Kínában?

Én 1 évet éltem ott! NEM VAGYOK GAZDAG! Pont az ellenkezője totál csöves vagyok! Hajléktalanként éltem az utcán Shenzhen utcáin. Nem állítottam, hogy kína nem nagy, nem állítottam, hogy nincsenek szegények, nem állítottam, hogy nem kell dolgozni! De, ha dolgozol megélsz magasabb életszínvonalon mint itthon! Ha jó helyen dolgozol (nyugati multi) akkor meg csodásan! Én tudom bizonyítani amiket mondok egyrészt fényképekkel, másrész sok más ember nyilvános blogjával. Amire te hivatkozol, hogy rosszakat írnak a blogolók, akkor linkeld be a blogokat, én az enyémeket belinkeltem!

Nincs tömeg? De van, sok az EMBER, nem az ÁLLAT fajta! NINCS tömeg a metrón, sokan vannak, de nem lökdösnek, nyomnak, passzíroznak! Megvárják a következőt! Közbiztonság? Melyik országban nincs zsebtolvaj? Én egy sikátorban aludtam, egy kidobott ágyon, nem raboltak ki, nem kértek cigit, nem vertek meg a drogosok, és nem alkoholista hajléktalanok között voltam! Bejártam az egész várost sokszor nagyobb, mint Budapest, 13 millió lakossal, de elfér benne az a néhány hajléktalan, nem egymás hegyin hátán, nemcsapatokba verődve, csinálnak koszt, és rendetlenséget! Mindegyik vigyáz a saját környezetére és rendet tesz! Mivel nincs szociális háló (cserébe nincs tb) ezért minden ellátásért fizetni kell, de olyan összeget amit egy dolgozó ki tud fizetni! Aki sajnos család nélkül marad, vagy született, vagy baleseti sérülése van az az utcán keres pénz, de nem feltétlenül hajléktalan, és megdolgozik a pénzért! Nem "aggyá máá" módon, akinek nincs lába az szépen énekel, akinek nincs keze, az a lábával rajzol... Szépen vannak felöltözve, drága technikát használnak, mind jó telefonnal rendelkezik! Ugye Budapesten egy láb nélküli koldús, egy elektromos tolókocsiba ül, látszólag kultúráltan (tisztán, tiszta, jó ruhában) és egy erősítős hangfala van nagy akkumulátorral, bluetooth mikrofonnal és a zenei alap Iphone 6 -ról szól?? Ha ezt látod fényképezd le, kíváncsi vagyok! Igen, valóban nem egész Kína ilyen még, de ő folyamatosan fejlődnek, van esélyük... Nekünk nincs. Én nem mondtam a kérdezőnek, hogy menjen oda dolgozni, de azt mondom, hogy rengeteg külföldi él és dolgozik ott, amiket szintén, blogokkal tudok bizonyítani!

2016. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Béluska2016 ***** válasza:

De, hogy objektív legyen a kép, ami nekem tetszik, lehet másnak nem! Itt van néhány szerintem összességében "pozitív" blog, (magyar hazánkhoz képest mérve), amik tartalmaznak "negatív" tényeket is!

De én azokat a dolgokat amiket a #14 válaszoló írt, továbbra sem találom és nem is érzem olyan erősen rossznak, mint ahogy ő írja. De ez az én magán véleményem.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Béluska2016 ***** válasza:

OFF!


Ha a #14 válaszoló vette a fáradságot, hogy részletesen cáfolja a válaszaimat, akkor én pontosítom az általam elmondottakat, mert lehet, hogy félre érthetően fogalmaztam.

"Kínáról ilyen nagyokat azért ne hazudjunk. "

Nem hazudtam, nem hazudok! Csupán nekem tetszett, jobban éreztem ott magam, mint itthon! Az én történetem valós, és friss, néhány hónapos. Hogy mi volt ott 20 éve nem tudom, hogy mi lesz 20 év múlva azt meg nem tudhatom. A magyar tapasztalataimban sem hazudok, sajnos én voltam már több bűncselekmény áldozata, itthon, a rendőrök nem segítenek, hanem megaláznak, kigúnyolnak!

,,Az ügyintéző sem csukja be előtted az ablakot, nem unott pofával dolgozik, a tízezrediket is ugyan olyan lelkesen és mosolyogva szolgálja ki, mint az elsőt."

Ez úgy értendő, hogy ha ki van írva, hogy ügyintézés 16.-ig, akkor nincs aláfirkálva, hogy sorszámot csak délig adunk! 16:01 még besurransz és lehet, hogy este 8 kerül rád a sor, de nyitva tartanak és dolgoznak...

Náluk nincs kötött munkaidő, nem ritka a 12-14 munka. Cserébe a boltok nagy része, kajáldák nagy része hosszú műszakban, akár éjjel is nyitva van. A non-stop ott nem kiváltság, hanem természetes, nem tartanak népszavazást a vasárnapi nyitva tartásról.

,,Minden problémát azonnal megoldanak, nem vársz 10 napot egy bankkártyára, nem mész ötször egy hivatalba"

-Hát pedig sokszor várnod kell egy csomót. Totál káosz van ott és simán eltudnak veszni a papírjaid, amit pótolni kell aztán.-

Nekem a magyar hivatalok káosza nagyobbnak tűnik, számtalan dolgot megéltem magam is. De itt egy blog:

[link]

Igen lehet, hogy elkeveredik egy papír egy 13 milliós városban, na de a kétmilliós Budapesten is! Saját esetem: Hajléktalan vagyok, nincs lakcímem, tehát nem lehet lakcímkártyám sem, nagyon nehéz volt megoldani hogy legyen. Szerettem volna bankkártyát, bemegyek az X vagy Y bankba, órákat várok, míg kibeszélgetik magukat, megebédelnek, iktatják az előttem lévő ügyfél anyagát még, pötyögnek valamit a gépen, telefonálnak a központba, a rendszergazdának, a férjnek, hívja az óvónéni... Ilyeneket Kínába nem látsz, ott dolgoznak! Ha odajutsz végre és kérdezel, akkor nem tud válaszolni, hívja a főnököt. Megvan a szerződés, több oldalas papír, millió aláírás, aláírásminta, majd pénztár, befizetni a pénzt, majd vissza, mert üres számlára nem lehet kártyát, majd ezek után közlik hogy a kártyát küldik a címemre! De oda ne, az nekem nem jó. Én a bankba szeretném átvenni, azt nem lehet, "nem engedi a rendszer". Mi a megoldás? Ő nem tudja. Majd, ha a címről visszahozza a posta, akkor kerül a bankfiókba és ha szerencsém van átvehetem ott. Kínában egyetlen egy papíron minden infó, csak egy helyen kell aláírni, benyúlt a fiókba, elővet egy stóc kártyát és adott egyet, 10 perc alatt. Mindezt kínai lakcím és kínai nyelvtudás nélkül!

"Igen, olcsó a tömegközlekedés, de viszont tömeg van rajta. Amire mi itthon azt mondjuk ,,tele van a busz, villamos, stb" az kint az átlagos. Szeretik is kihasználni a zsebtolvajok és mehet megismerkedni az ember a kinti bürokráciával."

Először is Shenzhenben nincs villamos (én nem láttam) Hongkongban emeletes villamosok vannak.

[link]

[link]

Itt van néhány 100 kép arról, amit te tömegnek nevel. Szerintem sok budapesti örülne ennek a tömegnek, vagy ennek a színvonalnak.

Igen, zsebtolvaj van minden országban, (szerintem kínaiak, hanem ügyeskedő külföldiek), de kemény a büntetés érte! Nem évekig tart egy kihallgatás, tárgyalás és ítélet! Ha valamit ellopnak tőled, az a te hibád, nem figyelsz, nem vigyázol. A budapesti józsefvárosi piacon is kínai zsebtolvajok rabolnak?

Milyen a kínai rendőri bürokrácia? Gyors és korrekt! Igazoltattak nem egyszer, meg is motoztak, voltam rendőrsön is, csak jót és pozitívat tudok mondani, persze neked minek, úgysem hiszed!?

,,ott nem is kell, mert nincs munkanélküli, minimális a hajléktalan"

"Ez te most honnan vetted? De most komolyan, oké, hogyha te csak a gazdagok által lakott részeken laktál, de ilyen nincs. Még Hong Kongban se. Ott is bőven van hajléktalan, a hajléktalanok meg általában munkanélküliek."

Igen a magyar hajléktalan sajnos lusta, alkoholista és munkanélküli. De ott egy hajéktan söpröget az utcán, ingyen, de elfoglalja magát rendbe tartja a környezetét, nem kannás bort iszik, nem kiabál, nem verekszik, nem szemetel, csak él. Gyűjtésből, de nem pofátlanul és nem rablásból, gyűjtögetésből, újságpapír, kartondoboz, italos doboz. Az átvevők is jól fizetnek. A Mc.Donalds is elnéző, nincs biztonsági őr, nem zavarnak el, és aludhatsz ott, nem cseszegetnek:

[link]

,,jó az orvosi ellátás, és még jobb a természetgyógyászat"

"Orvosi ellátás is csak a felső 10 ezernek jó Kínában. A felső 10 ezerből meg ne induljunk ki, a végén kifejtem miért. Természetgyógyászatról meg annyit, hogy kint nagyobb kóklerek vannak, mint itthon."

Először is ott nem "felső 10000" van, hanem "felső 10 millió", és igen vannak szegények, de van színvonalas orvosi ellátás, több külföldi ismerősöm is volt orvosnál, kapott infúzió, gyógyszert meggyógyult. Tőlem Magyarországon egy foghúzásért kértek 20000 forintot, ami hajléktalan létemre bizony sok. Ott ennek töredéke. A természet gyógyászat egyik alappillére Kína, persze ettől még lehet kókler ott is. Fizetni is kell nekik és, a nép nagy része, jobban bízik bennük, mint az orvosokban. Én kétszer vásároltam Rendes gyógyszertárban egyszer egy szúnyogriasztó krémet, egyszer pedig fejfájás csillapítót, az utóbbi 100 szemes tégely ára 40yuan=1700 forint, Magyarországon ez 10-20 szemnek felel meg. Ráadásul még gyorsabban is hat és bele sem haltam. Itt egy blog ismét:

[link]

,,Nincs NAV, nincs ANTSZ, senki nem sanyargatja a népet"

"Csak, ha bármiben megkérdőjelezed az adott rendszert hirtelen munkatáborban találod magad. Az ilyenek nem mese, jó páran azért ülnek ilyenbe, mert rossz ember előtt merték megkérdőjelezni a vezetés egy-egy cselekedetét. Az pedig egyből jelentette a vezetésnek és máris mentek az illetőért. Az ANTSZ meg nem szokott senkit baszogatni. Az nem baszogatás kérlek szépen, hogyha elvárja ne patkányok között állítsák elő az adott ételt, stb. Kint mivel nincs, így sokszor olyanok is a körülmények a konyhában. Lehet, hogy tányéron nagyon szép amikor kihozzák, de a konyhában elhánynád magadat. Ne az itthoni és nyugat-európai országok ,,kínai" éttermeiből indulj ki. Kínában még a büzlő csirkét még felhasználhassák a szakácsok."

Nyilván kell adót fizetni, nyilván vannak szabályok, de nem túljátszottak, nem szigorúak, egyszerűbb, könnyebb, olcsóbb egy vállalkozást fent tartani vagy létre hozni. Az , hogy ki és hol, milyen romlott alapanyagból, és hogyan csinál kaját? Magyarországon is van bőven negatív példa! Hány, hús, tej, tojás botrány volt már?!

Nyílván nem kell a rendszer ellen támadni! Miért Magyar országon megteheted? A ligetet ki lehet írtani, a védőket meg lehet verni, ugye? Magyarországon még senkit nem csuktak le, vagy hurcoltak meg politikai nézeteiért? Szaniszló Ferenc, Hofi Géza...

Csak ott nincs ok, miért szembe szállni a vezetéssel hiszen a fejlődés kézenfogható, még akkor is ha vannak negatívumai! Igen, van a mai napig munkatábor, és halálbüntetés! De kell visszatartó erő, és ide is kellene! Talán akkor rend lenne Magyarországon is!

,,nincs drog"

"Ez meg totál bullshit. Elég sok drog megfordul egész Kínában. Ópium, heroin, csak a legnépszerűbbeket említsem. Elég sok kábítószeres van Kínában. Ahogy írtam lehet, hogy te csak a gazdag negyedekben néztél szét, de az Kínának és Hong Kongnak csak nagyon kis része. Abból kiindulni fölösleges."

Először is BULLSHIT, ha Magyar vagy, ha Magyarországon vagy írj, beszélj magyarul, mindenre van magyar szó, ezért csodálatos ez a nyelv, megőriznünk kéne, nem eldobni, eladni, elfelejteni hagyományainkat!

Az ópium, igaz, hogy főleg kínában termelt drogféle, de az angol gyarmati időkbe terjed el, az angolok vitték oda és züllesztették le vele kínát. Szerencsére talpra álltak és üldözik is minden más doroggal együtt. Én elítélem a legkisebb mértékű droghasználatot sőt alkohol és cigaretta fogyasztást is. (Bocsánat, saját szigoromért.) Nekem jó volt olyan helyen élni, ahol ezeknek használatával és hátrányos befolyásával nem kellett nap, mint nap találkoznom, szembesülnöm, szenvedő alanya lenni. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs, de nagyon kevés, azaz nem tapasztalható.

,,szinte nem létezik a bűnözés, csodás a közbiztonság"

"Csak azért hívják fel minden turista figyelmét, hogy ne nagyon mutogassák a pénzüket és értékeiket, mert olyan csodás a közbiztonság. Azért van az amit írtam, hogy hála az óriási tömegnek a buszokon, vonatokon esélyed sincs, hogy ne legyél zsebtolvaj áldozata. Ez ráadásul még csak a szerencsésebbik esetek. Simán kirabolnak, hogyha nem a gazdag negyedekbe vagy."

Nem tudom te mikor jártál Kínában? Vagy honnan merítesz valótlan információkat. De, a vonatokon hely jegyet adnak, személy igazolványra/útlevélre, a táskákat átvilágítják, a beengedő kapuk, csak a jegy érintésével nyílnak ki. Tehát nincs tömeg a vonaton, mert mindenkinek ülőhelye van, Ha megtelt, kötelező a következővel menned! A zárt utasvárókba, jegy nélkül be sem jutsz, minek venne jegyet egy zsebtolvaj... Igen ma Magyarországon, minden metrón, vonaton, buszon, villamoson, plázában, piacon bemondják, hogy zsebtolvajok dolgoznak és vigyázz az értékeidre! Nem mondani kéne, hanem megfogni, és levágni a kezét! Ugye, Magyarországon még soha senkinek nem tépték ki a nyakláncát, vették el a pénztárcáját, vagy a telefonját. Ott a használt telefonnak nincs értéke, miért is lopnának eladhatatlan dolgot? Értelem szerű, szerintem, hogy nem milliókkal mászkálsz, vagy nem egy helyre teszed az összes pénzt. De ezek a felhívásokat nem a kínai kormány írja, mondja, hanem a magyar kormány nyárt negatív propagandát, szinte az összes ország turizmusa ellen, hogy itthon ad nekik a pénzedet.

"Ahogy pedig írtam ne ezekből a negyedekből indulj ki. A kérdezőt dolgozni akarod odaküldeni, nem turistáskodni. Turistaként esetleg megengedheted magadnak, hogy ilyen negyedekbe menj csak, kinti fizetésből viszont nem. Felejtsük el ezt a ,,kint mindenki baromi jól megél a fizetéséből". Ez nem igaz, ott is csak a gazdagok élnek jól, a többiek robotolnak a gyárakban, stb, közel se annyi fizetésekért. Ilyen fizetést pedig nem kapna a kérdező, mivel nincs protekciója, nincsenek ismerősei, nem párttag és legfontosabb nem kínai. Nem kínainak nem fognak ilyen pozíciót adni, bármennyire is hiszik sokan azt. Ráadásul még nem is beszéltünk olyanokról, hogy vízum, stb."

A legnevetségesebb dolgokat itt a végén összegezted. Ott az előre jutáshoz nem kell pártagnak lenni! Érdekes mi, hát nem Magyarország! (Aki MSZMP után MSZP-s volt és most FIDESZ-es annak ez elhiszem hihetetlen, de ettől még igaz!) Nem gazdagon, nem csak gazdag negyedekbe jártam, hanem egész Shenzhenben és még néhány város minden pontján. Utaztam minden járművön, és aludtam sikátorban, lehet ettem kutyát is. Igen, mindenki megél a fizetéséből, ki jobban, ki kevésbé, de amíg mindenki eszik, él, és telefonál, szerintem nagy gond nincs. Hála az időjárásnak ott megfagyni sem lehet. Persze nagy Kína az északi hajléktalan megfagyhat, de csak elutazik délre... Magyarországon hova menekülsz télen? Igen roboltolna, 10-12-14 órát, de itthon csak egy munkahelyed van, ha meg akarsz élni? A kérdező nem kaphat jó fizetést, mert nem kínai, nincs ismerőse, nincs protekciója. Ezt honnan tudod, protekciót, ismerőst lehet találni! Az európait jobban megfizetik mint a kínait, hiszen tudást, tehetséget viszel oda, ami az ő hasznukra válik! Sok magyar alapított kereskedelmi vállalkozást, gyárat, éttermet Kínában, és még több magyar az EU-s nagyvállatoknál dolgozik kínában, akik automatikusan Eu-s fizetésért (nem magyarért) alkalmazzák, plusz intézik a vízumot, a szállást, az utazást. A linkelt blogjaimban erre is van bőven példa! Elnézést az OFF-ért!

ON! Mindenki maga győződjön meg mindenről!

2016. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat! :)

#14: Kínába egyébként turistaként mennek nagyon szívesen, dolgozni mar nem annyira mert nagyon nagy. Azert szeretnek kimenni, mert szeretnek tapasztalatokat szerezni es fejleszteni magam, másrészt engem nagyon megviselt ami velem történt es ha netán egyszer gyerekem születne akkor nem itt szeretnem felnevelni. Sok tapasztalatom van arról hogy a magyarok 80%-a lenézi a másikat, ha valakinek jo valami akkor hatraltatni kell es visszahuzni, ha segítség kell akkor hátat fordít a magyar ember az utcán es igy tovább. Nem ilyen mentalitasu országban szeretnem majd felnevelni a jövőbeli gyerekem. Es ha minden jol megy akkor novembertől Németországban fogok dolgozni. :)

2016. júl. 19. 20:03
 19/21 anonim ***** válasza:

Béluska, ha lehet ne hazudj már ilyen nagyokat. Te legfeljebb Budapesten valamelyik kínai piac csöveztél, nem Kínában. Ezek már olyan szintű hazugságok amiket te összehordasz, hogy már magadat próbálod győzködni.

Kína területén mégis miként csöveztél? Áruld már el nekem. Ha állításod szerint dolgozni mentél ki mégis miként csöveztél? Áruld már el nekem. Kell lennie szállásodnak addig, hisz kell egy cím ahova küldhetik a papírokat + még intézned is kell papírokat amikor kimész, stb. Nincs ilyen, mint amit te állítasz, hogy dolgoztál meg csöveztél.

Turistaként szintén szoktak a szállásod címét kérni. Tudom, hogy megy, volt kint ismerősöm Kínában turistaként nem rég. Turista vízumot viszont nem kapsz 1 évre, így csak az első vízummal mehettél volna ki, de azzal se tudtál volna csövezni. Szóval ez kicsit túl nagy hazugság már. Majd mindjárt jön megint a magyarázat, hogy ,,jaj, az nem úgy volt, nem úgy csöveztem, stb". Totál baromságokat írsz össze-vissza, amiből egyből kiderül, hogy te nem voltál még egyetlen egy napot se Magyarországon kívül se, nemhogy Kínába éltél volna 1 évet.

,,Igen lehet, hogy elkeveredik egy papír egy 13 milliós városban, na de a kétmilliós Budapesten is! Saját esetem: Hajléktalan vagyok, nincs lakcímem, tehát nem lehet lakcímkártyám sem, nagyon nehéz volt megoldani hogy legyen. Szerettem volna bankkártyát, bemegyek az X vagy Y bankba, órákat várok, míg kibeszélgetik magukat, megebédelnek, iktatják az előttem lévő ügyfél anyagát még, pötyögnek valamit a gépen, telefonálnak a központba, a rendszergazdának, a férjnek, hívja az óvónéni... Ilyeneket Kínába nem látsz, ott dolgoznak! Ha odajutsz végre és kérdezel, akkor nem tud válaszolni, hívja a főnököt. Megvan a szerződés, több oldalas papír, millió aláírás, aláírásminta, majd pénztár, befizetni a pénzt, majd vissza, mert üres számlára nem lehet kártyát, majd ezek után közlik hogy a kártyát küldik a címemre! De oda ne, az nekem nem jó. Én a bankba szeretném átvenni, azt nem lehet, "nem engedi a rendszer". Mi a megoldás? Ő nem tudja. Majd, ha a címről visszahozza a posta, akkor kerül a bankfiókba és ha szerencsém van átvehetem ott. Kínában egyetlen egy papíron minden infó, csak egy helyen kell aláírni, benyúlt a fiókba, elővet egy stóc kártyát és adott egyet, 10 perc alatt. Mindezt kínai lakcím és kínai nyelvtudás nélkül!"

Ez kb. a lehető legrosszabb példád volt. Attól, mert nincs rendes lakcímed, amire tudnák küldeni nem a bank hibája. Leírom megint: a te hibád, nem a bankké. Ne legyél már egyből tipikus magyar és egyből másra mutogatsz, hogy az ő hibája az egész. Nincs lakcímed, akkor mégis mit vársz? A semmire nem fognak adni neked.

,,tudok mondani, persze neked minek, úgysem hiszed!? "

Talán azért nem hinném el, mert nem vagy szavahihető? :D Ahogy írtam annyi mindent összeírtál, hogy egyértelmű te soha az életben nem jártál Kínában, csak elmentél az ország egyik kínai ruhaboltjába és bemesélted magadnak az Kína. :D

Hajléktalan résznél nem tudom mit ittál, de sürgősen dobd el! Ha kábítószer volt azt is dobd el! Kb. totál hülyeséget írtál, ugyanúgy vannak itthon is hajléktalanok, akik ugyanúgy söprögetnek, van olyan is, aki éjjelente önkéntesen vigyáz a lakópark autóira, stb. Szóval ez megint olyan tipikus ,,Béluskás" példa volt, hogy semmilyen példa. Kínában is ugyanúgy vannak berúgáshoz pénzt kolduló hajléktalanok. Sőt, az egész világon van mindkét hajléktalanból.

,,Tőlem Magyarországon egy foghúzásért kértek 20000 forintot"

Talán, ha fizetnéd a TB-t nem kellene fizetned. Megint az tipikus ,,más a hibás, nem én" mentalitásod előjött.

,, nép nagy része, jobban bízik bennük, mint az orvosokban"

Arról a népről beszélünk, akiknek ugyanezek a természetgyógyászok bemesélik, hogy vegyen tőlük orrszarvú, tigris, stb. port és 20cm-t nő a farkuk. Megint ilyen Béluskás példa lett ez.

,,Magyarországon is van bőven negatív példa! Hány, hús, tej, tojás botrány volt már?!"

Igen, voltak botrányok. Kint Kínában viszont az olyan körülményekből nem csinálnak botrányt, az sokszor ott a természetes. Újabb Béluskás példa.

,,Nyílván nem kell a rendszer ellen támadni!"

Azt ugye vágod, hogy Kínában már azért a nép ellen lázadsz, ha azt mered mondani nem áll jól a vezetők az adott haj? Baromira nem vagy tisztában a kínai helyzettel, mondom én, hogy nem voltál soha Kínában. Jó páran vannak a munkatáborban, akiket minden mondvacsinált indokkal került be.

,,a védőket meg lehet verni, ugye?" Kínában már csak azért munkatáborba kerültél volna, hogyha kimész tüntetni a Liget átalakítása ellen. Egy újabb Béluskás példa.

,,Csak ott nincs ok, miért szembe szállni a vezetéssel hiszen a fejlődés kézenfogható"

Ne Hong Kongból és ezekből indulj ki. Bőven vannak olyan települések, ahol nem tudják mi az áram. A nagy városok lehet rohamosan fejlődnek, viszont a falvak és kisvárosok bőven el vannak maradva. Szóval csak ott kézen fogható a fejlődés, ahol a gazdagabb réteg él.

Azt meg hadd döntsem már el milyen szavakat használok. Legyen az magyar vagy angol. Te írhatsz itt alkohol+kábítószer befolyása alatt mindenfélét Kínáról, akkor én is használhatok angol szavakat.

,,Szerencsére talpra álltak és üldözik is minden más dorggal együtt."

Aha, annyira üldözik, hogy Kína az egyik fő kábítószer importos a dél-amerikai országokat leszámítva. Nem üldözik annyira, mint ahogy te beállítod. Elég sokan használnak is kábítószert Kínában, úgyhogy már tényleg nem tudom te hol jártál, de Kínában biztos nem.

,,De, a vonatokon hely jegyet adnak, személy igazolványra/útlevélre, a táskákat átvilágítják, a beengedő kapuk, csak a jegy érintésével nyílnak ki"

Igen, a modern járatokon. Viszont van ott bőven nem modern járat is. Ha lettél volna kint akkor tudnád.

,,Nem mondani kéne, hanem megfogni, és levágni a kezét!"

A kábszi az rossz, Mkay?

,,a magyar kormány nyárt negatív propagandát, szinte az összes ország turizmusa ellen, hogy itthon ad nekik a pénzedet."

Jó, itt dőlt el végérvényesen, hogy te nem vagy beszámítható. Ilyen hülyeséget mégis miként tudsz összehordani? Direkt negatív propagandát gyárt? :D Te ezt átgondoltad mielőtt leírtad? :D Inkább ki se fejtem már erről a véleményem, ennyi ésszel úgyse értenéd meg.

,,Ott az előre jutáshoz nem kell pártagnak lenni!"

Na, itt jön ki, hogy te nem dolgoztál soha az életben Kínában. Ott bizony kőkeményen párttagnak kell lenned. Nézd már meg a nagyobb vállalatok vezetőit. Ne zavarjon, hogy nagy részük párttag, a maradék a párthoz közeli emberekből kerül ki.

Szóval Béluska te soha az életben nem jártál Kínában. Soha! Akkora baromságokat összehordtál itt, hogy aki kicsit is ért Kínához az vagy kiröhög vagy azt hiszi bekábszizva betértél egy kínai piacra és behallucináltad magadnak te éppen Kínában vagy. Innentől fogva, ha lehet inkább ne írj a ,,kínai élményeidről" egyetlen egy kérdéshez sem, mert nagyon hamar ,,Gyakori kérdéses celeb" leszel, de nem jó értelemben.

Legnagyobb gond veled, hogy mindenért mást hibáztatsz. Ott a bankkártyás, a foghúzásos eset, stb. Ezek mind a te hibáid. Nem más okozta, te okoztad magadnak. Nevetséges ez a hozzáállásod már tényleg. Gondolom aztán csodálkozol, hogy az emberek úgy beszélnek veled ahogy. Nem hiába. Ha nem tetszik ez neked akkor változz meg és nem lesznek ilyenek.

Kérdező:

,, Sok tapasztalatom van arról hogy a magyarok 80%-a lenézi a másikat, ha valakinek jo valami akkor hatraltatni kell es visszahuzni, ha segítség kell akkor hátat fordít a magyar ember az utcán es igy tovább. Nem ilyen mentalitasu országban szeretnem majd felnevelni a jövőbeli gyerekem."

Pedig minden ország ilyen mentalitású, csak sokan azt hiszik ez egyedül Magyarországra jellemző. Ugyanez megy Németországban is, Angliában is, stb. Ott is egymással tolnak ki emberek, ahol lehet kitúrják egymást. Annyi a különbség még, hogy a példaként felhozott két országban (Anglia, Németország) még bármi van könnyebben odébb tudsz állni, itthon viszont ez már nehezebb, így nem tűnik fel. Németországban is ugyanúgy lenézik a minimálbérest, stb. Szóval mindenhol jelen van ez, ne eszerint keress célországot majd a jövőben, mert nem fogsz találni.

2016. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Béluska2016 ***** válasza:

Kedves vagy és örülök, hogy ismét egy szép hosszú válaszban ástad alá saját magad szavahihetőségét amikor leírtad, hogy:

"Tudom, hogy megy, volt kint ismerősöm Kínában"

Tehát sosem voltál ott, és csak más elbeszéléseit kiforgatva kötsz belém! Én nem állítottam, hogy dolgozni mentem ki! Én szerencsét próbálni mentem, sikert is jól éreznem magam, és megyek is vissza, folytatom a megkezdet utamat... A vízum információid sem pontosak, de aki kíváncsi a valóságra az megtalálja itt:

[link]

A lényeg, hogy én először egy 60 napos turista vízummal voltam, amit többször meghosszabbítottam Shenzhenben 5 napos vízumokkal. Másodszor pedig egy egyéves "M" vízummal voltam. Több különböző nemzetiségű barátnőm is volt, az afrikaiak óvodában, iskolában tanítottak angol nyelvet. Mint mondtam, nem kötelező nekem hinni! Én tudom, hogy igazat írok, aki kételkedik, azoknak ott a rengeteg belinkelt blog ahol olvashat jót, rosszat, objektíven. Ezzel szemben TE SEM SAJÁT, SEM (az állítólag) KÍNÁBAN tartózkodott ISMERŐSÖD blogjait, fényképeit NEM mellékelted, tehát szavahihetőséged, számomra nulla! Persze, aki olvassa ezt hihet nekem és hihet neked is... Most is leírom, hogy nekem tetszett, élveztem a kinti életet, de nem törvényszerű, hogy másnak is tetszene minden jóval és rosszal együtt! Az én szavahihetőségem mellé csatolok néhány fényképet is:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!