Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehet velem az Eos Faktor?

Mit tehet velem az Eos Faktor?

Figyelt kérdés

Összejött a T-Mobilnál egy kisebb-nagyobb tartozásom. Természetesen nem direkt modon totál munkanélküli lettem,átvette az Eos Faktor. Ők hívtak egy párszor telefon,kb 2-3hétre leszálltak és most küldtek egy smst ami igy hangzik:


Önnel szembeni követelésünket ÁLLAMI KÉNYSZER igénybevételével fogjuk érvényesíteni.Mire számíthatok?Természetesen hamásnem részletben szeretném kifizetni,de jelenleg most erre sincs esély. Ezt ők ugysem fogják megérteni,mert max 1héten belül várják az első részletet...szóval ez kilőve.


2011. jún. 15. 18:18
 41/100 anonim válasza:
100%
Az elektronikus hírközlési törvény (EHT) értelmében a távközlési szolgáltatási szerződésekből eredő tartozások elévülési ideje egy év. A polgári törvénykönyv szerinti általános elévülési idő 5 év. Érdekes a helyzet, ha telefont is vettél részletre. Ekkor a telefonszámla elévülése egy év, míg a részletfizetés elévülése öt év. Amennyiben az ügyben bírósági eljárás lett indítva, az elévülést csak a bíróság vagy a bírósági végrehajtó intézkedése szakítja félbe. Tehát ha egyszer már bíróságra adták az ügyet, akkor hiába küld a szolgáltató évente egy levelet, az nem szakítja meg az elévülést. A Magyar telekom elsősorban magán behajtócégekkel próbálkozik, tehát mire bíróságra kerül az ügy addigra elévül... A telenor azonnal bíróságra megy, a vodafon ugyancsak behajtócégekkel bohóckodik. foglalni, végrehajtani nincs joguk ezeknek a cégeknek. Egy kivétel van ha a közjegyző előtt írt tartozáselismerésben az áll, hogy az adós hozzájárul, hogy a bírósági eljárás mellőzésével is pl. kilakoltassák. De ezek csak lakáshiteleknél vannak, egy sima telefonszámlától nem kell félni, ha észnél van az ember soha nem tudják behajtani.
2011. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 Tonkrement ***** válasza:
65%

Tisztelt mindenki!


Én is kaptam egy sms-t az EOS-tól bár nem tudom milyen ügyben (sajnos már mindenfelé tartozok).


Ami a lényeg szerintem nem minden ember azért adósodik el mert: nyaralásra (nyaralni gyerekkorom óta nem voltam,

akkor se sokat), plazma tv-re (nincs tv-m, nem foglalták le de nincs), egyéb extrákra vett fel hitelt. Vagy mert jó kedvéből vagy úri passzióból nem fizeti.

a számlait. Azért adósodik el szerintem sok ember és azért nem fizet, mert már nincs miből fizetnie sajnos.


Én történetem kb nagy vonalakban: Több mint 10 éve betegeskedem (mivel e miatt soha nem volt munkám ezért nincs pofám

segélyt kérni, lehet nem is kapnék).

Pár éve meghalt az apukám ami után én teljesen a padlóra kerültem lelkileg és azóta se igazán jobb.

Aki apukámnak tartozott pénzzel nem fizetett (így én ismerem a másik oldalát is amikor csak várja az ember évekig,

hogy fizessen az adós) ezért hitel kellett a temetésre.

Azután elindult az adósság lavina. Idegileg is tönkrementem.


Én nem azt mondom, hogy hívogassanak úgyse fizetek és nyugodt vagyok.

Nem nem vagyok nyugodt, nincs egy jó napom se.


Tudom, hogy fizetni kéne (de akkor nekem nem fizettek és azóta én se tudok sajnos ez tény).

Szinte teljesen remény vesztett vagyok.


Abban azért még reménykedek, hogy meggyógyulok és kapok munkát és utána tudok fizetni.

És akkor talán még lehet jó életem (ha egészséges lennék újra akkor tudnék fizetni mert szerezhetnék munkát).



Amiket itt irt az EOS-os hát lelke rajta.



Amit sok behajtó szerintem nem vesz észre az az:


Hogy sokan olyan helyzetbe kerültek, hogy hiába szeretnének, ha megfeszülnek se tudnak fizetni.

Kölcsön se tudnak kérni, mert minden ismerősük el van adósodva.

Vagy ha gazdag képébe röhög mondván ha mindenkinek kölcsön adnék nem lennék gazdag.

És rokonuk sincs aki örökölhetné a tartozást, se vagyon tárgyuk amit lefoglalhatnak.



Csak tönkrement életük.



Persze a behajtóknak ez a munkájuk, de azért talán csak talán: Nem kellene úgy beszélni (lenézően) az adósokkal

mintha mind luxusra vett volna fel hitelt (nem gondolván bele abba, hogy ki is rúghatják stb),


Tisztelet a kivételnek.



Tisztelettel


Egy tönkrement életű nő

2011. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 anonim válasza:

Sziasztok!

Engem is zaklat az Eos már lassan egy éve!

Kezdem unni. Gyesen vagyok, 8 hónapos a kislányom, gyesen kívül nincs más jövedelmem, a párom fizetését meg nem költjük ilyen "maffiára".(Mert sajnos az)

Az egész dolog úgy indult, hogy a drága Upc, nem volt hajlandó visszavenni a kütyüjét, legalább 1000szer voltam visszavinni, mindig azt a választ kaptam, hogy nem vehetik át, majd a szakemberük kijön és átveszi. Nos ez kb. 4 éve volt!!!!!

Szakember: Én indítottam el és állítottam be a netet, párom segítségével, aki informatikus. Nem tudták elindítani, pedig csak pár alkalmazást kellett elindítani és leállítani :D:D:D:D:D A nagy szakemberek a UPC-nél nem értenek semmihez! Csak azt nem tudom, hogy miért én szívok, már nagyon tele van a hócipőm!!!!!!!!!!!

Igazából letojom hogy küldik az sms-eket, meg a cetliket, amin FEKETE BETŰS FENYEGETÉS ÁLL!!!!!!!!!!!!!!

"KÉRJÜK HOGY AZ ÖN ÉRDEKÉBEN AZONNAL HÍVJA AZ ALÁBBI SZÁMOT" vagy valami ilyesmi, azt hittem leülök amikor láttam.

Nem fogok fizetni amíg nem lesz véletlenül annyi pénzem hogy azt az összeget feleslegesnek tartsam és kidobáljam!

Egyenlőre pelenkára kell, tápszerre, és a fiam iskolájára!


Na mindegy, én nem foglalkozom velük, nem érdekelnek!

Csak leírtam a tapasztalatom :D

Szép napot mindenkinek!

2011. dec. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 anonim válasza:

[link]


Hali! Nézzétek mit találtam, nézzetek bele, és nézzetek bele az oldalba is!!! Csomó mindent meg lehet tudni, hogy egyáltalán mihez van joguk, és mit tehetnek meg és mit nem!!!!

2011. dec. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim válasza:

Ja és még valami eszembe jutott!

Az adatvédelmi jogokkal mi a helyzet ilyenkor?

Ugye volt szerződés a Upc-vel, aztán átadta, eladta a CreditExpressnek, most meg már Eosnál van!

Ezt valahogy nem értem, de ügyvéd ismerős elmondta, hogy hát szépen fel lehetne jelentgetni őket sorban :D

Az a helyzet, hogy most jobban érdekel a kislányom és a fiam nevelése, és az ilyen "végrehajtókon"vagy milyen faj ez, csak mosolygok, ijesztgetnek mert ezt mondják nekik fentről valahonnan.

Na majd még leszek, figyelem a történéseket!

Üdv mindenkinek!

2011. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim válasza:
57%

Jol kezdodik a kerdes "velem". Nos velem semmit massal mar lehet.

S hogy mit?

Elmeselem az en tortenetem.

Egy banknal volt folyoszamlam de nem volt befizetesem. soha. Egy munkahelyhez nyitottam de aztan kp ben fizettek. Nem tulajdonitottam nagy jelentoseget annak hogy szamlavezetes cimszoval egy evig tartottak fent a szamlat majd igy lekerultem minusz 4000 Forintba.

Mivel ez nem kolcson sem munka sem semmi egyeb csak par kilobite egy rendszerben ezert nem fizettem semmit.

a bank vegul kozolte megszunteti aszamlam de fizessem be az elmaradt szamlavezetesi dijat+ kamatait. 10.000 Ft-ot.

Na azota sem lattak tolem.

Aztan par evre ra megkeresett egy creditexpressz nevu ceg. Hogy megvettek a tartozast es fizessek nekik immaron 20 ezer ft-ot. Kb. ugy 5 levelet kuldtek meg 3 sms-t nem reagaltam ra ugyhogy feladtak a probalkozast.

Aztan ra egy evre megkeresett ugaynezzel az ugyel az intrum justicia nevu ceg ugyanugy 20 ezer ft ot kovetelve.

kuldtek 3 levelet az egyikben egy fizetesi meghagyas mintaval. Biztos azt hittek beszarok de ez nem jott be nekik.

majd kb 3 szotr hivtak fel ketszer leraktam harmadszor pedig kozoltem veluk hogy szemelyisegi jogokat sertett a bank, mivel szerzodesemben vilagosan benne van hogy adataimat harmadik felnek nem adhatjak ki. nos a banknak nem, de nekem az intrum es egyeb behajto cegek mar harmadik felnek minosulnek. elkuldtema kiscsavot melegebb eghajlatra tobbet nem hivtak es nem is probalkoztak.

Csakhogy van egy masik "tartozas" :UPC.

Egy eves husegnyilatkozatot kotottem internetre a szolgaltatas egy rakat kaka volt ezert ugy dontottem ha ok igy en meg ugy hogy nem fizetek 3 honap utan.

korlatoztak a szolgaltatast majd megszuntettek.

Kozoltek velem fizessem ki az egy evet mert szerzodesemben benne van a husegnyilatkozat. 4 honap utan visszavittem a modemet.

mondtam hogy az igenybe vett kedvezmenyt hajlando vagyok kifizetni de olyan szolgaltatasert nem fizetek amit nem vettem igenybe honapokon at. nem tetszett nekik igy sirtak egyet az intrumnal akik ujfent " megvettek" a tartozast. mondtam nekik hogy Jozsi bacsi tartozik a szomszedmban lako Pisti bacsinak es en meg kifizettem Pisti bacsit es Jozsiba nekem tartozik a duplajaval es ha nem fizet ejjel nappal hivogatom es fenyegetem birosaggal mert ugyis tudom hol lakik.

Persze az intrumos kollega nem igazan tudta ertelmezni mondandomat. Meg akkor sem mikor ujra megkerdeztem hogy oreg! honnan tudod az adataimat??? bank garantalta szerzodesben de te aki mar tud rolam mindent ( szuletesi ido, lakhely, anyja neve stb)!

nem adtal rola infot hogy visszaelsz e vele vagy sem!!! Szoval sz..tam rajuk.

Aztan volt szemetpenz tartozasom is. hogy hogyan? amiert rohadtul nem fizetek semmit mert a tarsasag aki elszallitja lakasonkent egy szemetes edeny ketszeri uriteset vallalta szerzodesben. csakhogy 18 lakasra mindossze 5 szemetes edeny van. Kisse tulfizettuk oket ugy erzem. nos itt is lehet kovetelost jatszani. Illetve csatorna dij egy olyan alaksra ahol tobb mint ket eve nem lakok. na ez is fura mert egyszer tobbet fizettem be de nam kaptam vissza a sajat penzem ev vegi elszamaolasnal hanem azt a valaszt kaptam hogy akkor nem kell fizetnem 3 honapig. ( de jo hogy mas osztja be a penzem).


Na es itt jon be a ez a Fo... Eos.

LOVESEM NINCSEN MELYIK TARTOZAST SZERETNE BEHAJTANI.

De egy fityinget sem kapnak.

Azt oirta itt egy EOS -os okostoni hogy nem zaklatas mert ekkor es ekkor. Nos felvilagositalak hogy nem attol zaklatas valami hogy milyen idopontban hivnak, hanem attol, hogy nem kerted es nem akarod!!!!! barmi is legyen barmikor. Tovabba fenyegetest latszik megvalositani az a mondatod hogy TUDOM HOL LAKSZ! Ennek miert is van jelentosege? megvertek vagy mi? vagy miert is fontos ez ha minden jogtiszta?

Tovabba. tegyuk fel jogi procedura lesz. ES? Ha nincsen penzed majd elkuldenek kozmunkara vagy elveszik a lakasodat amiert evtizedekig dolgoztal? mindossze par tiz vagy 100 ezer ft tartozas miatt? En azert nem mernek ebbe belevagni mert egyszer csunyan belazad a magyar. konnyu altartozasokat generalni es embereket belehajszolni jogtalan (uram bocsass "jogos" mivel egy nagya szar a jogrendszerunk) szoval inkabb erkolcstelen tartozasokba. 410 ft -os benzin 65 ezres atlagkereset 1500 ft- os csirkemell es 45 ezres gazszamla nem nehez tartozni. Cigire mindig van. legyen is ez az egyetlen orome sokaknak nem azzal vana gond.

szoval Nem nagyon tudnak mit csinalni, mert elmennek veled birosagra aztan majd becsuknak egy gyilkos tolvaj helyere par ezer ft miatt ha nincsen semmid? eleg vicces!


Megoldas dolgozz feketen. ne tegyel bankba lovet. lakasod egy tagja haszonelvezo legyen te pedig tulaj igy nem terhelhetnek ra semmit. autodat pedig 2 vagy 3 uzembentrato tartsa fent.

vagyonod ne bankban legyen.


Es miert nem tudnak tenni semmit? soha a budos eletbe es miert rohogom oket telibe? jelenleg a francia idegen legio tisztje vagyok. sem nevem sem cimem nem az eredeti bakaphatjak.


Vagy epp ausztraliban, lakom elek.

lehet behajtani.

Sok sikert gyokerek!


Vagy Szudanban lakom egy se uttal sem hazszammal elatott telepulesen?


De a vegleges megoldas az lenne ha a sok ados vegre belazadna es nem turne el hogy aljas modon lerangassak oket a dolgozni nem akaro friss diplomas jogasztaknyok.

2012. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 anonim ***** válasza:

fogyasztóvédelmes cikk. amugy ha csak huzzátok az ügyet, nem keresnek 1 évig mondjuk, de a bibi az h napi szinten kamatozik.

[link]


amúgy meg nem azért, de tudom, h az apróbetűs rész szivás, de ha elolvastad aláírtad, elfogadtad. a hűségidő pedig hűségidő... azért ha már aláírtál valamit, ne te pattogj, vagy ha igen, legalább időben. és akkor még a upc-vel lerendezhetted volna. ha igazad van, a perköltséget is megfizetik NEKED, azaz ha igazad van, perelj, nem jársz rossszul, tedd meg a lépést, mert ha egyszer többfele híreszteled a saját butaságod szerte a neten, akkor valszeg érdekel, bármennyire is azt próbálják sokan megjátszani h nem érdekel (nem ez jön le...) több adósság, több zavaros ügy, nem lehet h azért te is sáros vagy kicsit?


de tudjátok az az érdekes ha ezek a cégek felhívják az embert, sokan hirtelen rögtön tudnak fizetni, akár egy összegben rendezik is a teljes tartozást. milyen érdekes, csak minek kell ennyit húzni? ha meg nem jogos, tenni érte. amikor egy ügy átkerül, az már nem a tmobil meg a többi dolga, ha bizonyitani akarod az igazad, neked kell utánajárni, mert a upc meg a többi ezt adja tovább. és addigra már jopár hivást/levelet küldenek az embernek. ha meg vki megköt vmit a másik nevében, feljelentést kell tenni akár ismeretlen tettes ellen is.


a törvények nem ismerete nem mentesit, ugye tudjuk, de mi ilyeneket még középsuliban is tanultunk, legalábbis ezek olyan dolgok, ami alap h egy felnött egészséges ember tisztában van... ez a hozzáállás meg, kedves előzőnek szól ez, te egy szegény ember vagy, akit pont megtalált a sok hülye szolgáltató, és véletlen pont neked van 400 féle tartozásod, de te természetesen nem tehetsz róla? ez kissé gyanús...

2012. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim válasza:
Én most beszéltem a rendőrséggel mivel egy ismerősöm elkérte a telefonomat és ma telt be az a bizonyos pohár reggel 7:00-kor keltettek fel engem és a családomat felhívtam a rendőrséget zaklatás miatt + jó fej voltam aztán az EOS-t is hívtam ügyintézőjükre kinek nevét leírtam tájékozttam a dolgokról kiváncsi leszek mire jutnak.Jah és a korábbi hozzászólásokhoz csak annyit diákok (gyerekek) dolgoznak itt azt se tudják mi az élet !!!
2012. ápr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 anonim válasza:
Egy békés megyei behejto az ügyömön közel 200ezer forintot kaszált a 600ezer tartozásom van.Pofátlanság.Anyám nyugdijához is hozzá akartak nyulni,aljas zsidó banda
2012. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:

Ez az EOS faktoros hozzászóló, aki állítólag náluk dolgozik tipikus ostoban, aki azt sem tudja mit csinál/hol dolgozik.

Bíróságra már nagyon ritkán kerülnek az ilyen ügye. 1 millió forint alatt fizetési meghagyás, aztán lehet egyezkedni az ügyvéddel, vagy a eredeti tartozást követelő céggel.

Ha X nap után nincs megegyezés a fizetés meghagyást illetően, akkor jöhet a végrehajtás. Ingó/ingatlan vagyonok foglalás, bankszámlák felkutatása, fizetés X részének letiltása. Ha épp nincs semmid, akkor majd lépnek ha lesz valami vagyonod, ergo örök életében bujkálhat az ember. Legjobb ha megpróbál az ember egyezkedni ha megjön a fizetési meghagyásos papír.


Ennyi :) Nem kell beijedni az ilyen cégektől. Nekem anno 5-6 év volt mire a T-Mobile (az ő és a bankom bénázásából adódó) behajtatott rajtam egy tartozást. Már rég elfelejtettem az egészet mikor melóhelyemen szóltak, hogy jött a papír fizetési letiltásról. LOL. Perszer féreg módon én csak 1 héttel később kaptam a papírt, hogy nehogy fel tudjak rá készülni. Mindegy, meg fellebeztük aztán csak kb. a felét kellett kifizetni.


Szóval senki se csinálja össze magát ettől a keménykedő EOS faktoros dolgozótól, itt is csak megfélemlíteni és fenyegetni próbál. Mindenki járjon utána a dolgoknak, hogy az ilyen mocskos zaklató cégek mit tehetnek és te mit tehetsz velük.

Legegyszerűbb: Telefont felveszed, megegyezel velük, ezt a beszélgetést bizonyítékként felveszed és ha továbbra is hívogatnak zaklatás miatt feljelented őket. Ha már egyszer megegyeztél velük, utána nem hívogathatnak csak nem teljesíted a megbeszélteket.

2012. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!