Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehet velem az Eos Faktor?

Mit tehet velem az Eos Faktor?

Figyelt kérdés

Összejött a T-Mobilnál egy kisebb-nagyobb tartozásom. Természetesen nem direkt modon totál munkanélküli lettem,átvette az Eos Faktor. Ők hívtak egy párszor telefon,kb 2-3hétre leszálltak és most küldtek egy smst ami igy hangzik:


Önnel szembeni követelésünket ÁLLAMI KÉNYSZER igénybevételével fogjuk érvényesíteni.Mire számíthatok?Természetesen hamásnem részletben szeretném kifizetni,de jelenleg most erre sincs esély. Ezt ők ugysem fogják megérteni,mert max 1héten belül várják az első részletet...szóval ez kilőve.


2011. jún. 15. 18:18
 61/100 bitro válasza:
Leírnám az én történetemet is az eos-os hozzászólónak is!!2004-ben átadtam a villanyórát a volt nejemnek amiről jegyzőkönyv is készült.A végszámla kiegyenlítésre került!!2011 nov. kapok egy felszólítást miszerint közel 1000000 azaz egymillió forint tartozásom van feléjük.2011 novemberétől levelezgetek az eos-al de nem tud semmilyen konkrét bizonyítékot felhozni csak az eon által kiadott papírt.Kérdem én mikor kerül olyan hatósághoz az ügyem aki végre lezárná.Mint például bíróság.Én már jeleztem feléjük hogy kész vagyok bíróság előtt bizonyítani ,hogy nem tartozom!!!
2012. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
Most voltak a hírekben, hogy az erőszakos követelőzésük miatt megbüntették őket. Nem nagy összegre persze... welcome to Magyarország...
2012. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim válasza:

Szenzációs a tegnapi hír!!! Remélem, lesz folytatás!!! A diákmunkán EOS-nál, és hasonló cégeknél dolgozóknak meg azt üzenem, hogy lassan kereshettek más munkát, mert úgy tűnik csökkenni fog az EOS-t megbízók száma, viszont a számláitokat továbbra is fizetnetek kell. Rengeteg dolog van, amit nem az iskolapadban fogtok megtanulni, hanem a bőrötökön. Meglátjátok, hogy az EOS nem fog kiállni értetek. A diákhitelt is vissza kell majd fizetni, és hogy "rákkutatás" helyett, diplomával a zsebedben még egy mosogató, vagy takarító állás is jó lehet Londonban. Azért ott, mert addigra megérted, amit a telefonban eddig hiába mondtak neked a kétségbeesett "ügyfeleid": MA MAGYARORSZÁGON BÉRBŐL ÉS FIZETÉSBŐL TÖRVÉNYES KERETEK KÖZÖTT SZINTE LEHETETLEN MEGÉLNI, ÉS MINDENT MARADÉK NÉLKÜL BEFIZETNI!!! Főleg, ha hiteled is van! És NEKED IS VAN!!! Ha átgondolod, már Te is eladósodtál úgy, hogy még semmit sem tudsz felmutatni. Jó kezdés, de majd az évek nagyon keményen megnevelnek.

Jó elmélkedést, és fenyegetőzést!!!

És még egy kis olvasnivaló:

[link]

2012. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim válasza:
Azt pedig, aki nem diákmunkás az, hanem minimálbérért+jutalékért dolgozik az EOS-nál egyenesen sajnálom. Gondold át, milyen lehetőségekkel indulsz a munkaerőpiacon! Milyen és mekkora segélyt kapsz? Hogy tudsz majd elhelyezkedni a nem versenyképes szakmáddal, képzettségeddel? Vagy ezek valamelyikének megléte esetén a lustaságoddal? Hogy néznek rád az állásinterjún, ha elmondod, hogy hol dolgoztál eddig, és mi volt a feladatod? Ne feledd, nemcsak magánszemélyeket zaklattatok, hanem munkáltatókat is! Hívásaitokkal sok esetben akadályoztátok a munkavégzést, és ez nem plusz pont! A jelenlegi munkáltatód kihátrál Hamburgba, de te itt maradsz! Nem hiszed? Olvasd csak el a munkaszerződésed - ha van! Van kollektív szerződésed? Lehetsz szakszervezeti tag? Egy utolsó bábú vagy a sakktáblán! Elveszted az állásod, és hat-hét hónapon belül te is rettegni fogsz a telefoncsörgésektől, tiltani fogsz számokat, nem veszed fel a szám nélküli hívásokat. Hidd csak el, így lesz! És ez még a simább ügy lesz ahhoz képest, ha ezek mellett évekig járhatsz bíróságra, rendőrségre, tárgyalásokra a mostani "munkád" miatt! Mert ez is "benne van a pakliban". Lehet, hogy nem marasztalnak el, lehet, hogy csak tanú leszel, de felőrli az idegeid az évekig tartó huzavona. Aztán egy reggel arra ébredsz, hogy egy ilyen "karrier-állással" elbaltáztad az életed, a becsületed, a családod, a jövőd! Büszke lehetsz magadra, de van miért? Keménykedhetsz a telefonba, lehetsz arrogáns, és lekezelő, de gondolj bele a jövődbe, ha mersz!!! Sok sikert!
2012. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim válasza:

Eos Faktor behajto ceg Munkatársának tennék fel egy kérdést!!!!

Az hogy van hogy nekem van egy tartozásom invitel felé (behajtó cég csinált belöle (145000 forint én azt elkezdtem törleszteni amennyit tudtam fizettem nem sokat !Na most 1-2 hét múlva jött a ti cégetek és csinált belöle 260000 -t na ez most hogy van!

Mert szerintem ez ku***ra nincs így rendjén!

2012. dec. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim válasza:
Senki ne foglalkozzon a fenyegetéssel!!! Ha telefonálnak, én speciel meg szoktam köszönni a hívást, amint kimondja a varázsszót. Levél bontatlanul kuka. A szabályos eljárás az, hogy hivatalosan értesítenek arról, hogy nekik engedményezték a tartozást. Ptk. 328(3) bekezdés. Addig, amíg erről nincs tértivevényes értesítés, az EOS-nak, Zalabestnek, meg a többinek semmi joga!!! Amúgy a költségvetésük szerint nem igazán van jogi kiadásuk, lefordítva: nem nagyon mennek bíróág irányába!!!
2012. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim válasza:
Még annyit az EOS-ról, hogy annak ellenére, hogy egy hónapja bűntette meg őket a PSZÁF (részletek: [link] ), tovább folytatják a mostmár nyilvánvalóan szabálysértő tevékenységüket. Bátran jelezze mindenki a PSZÁF felé a zaklatásaikat, és legközelebb nem tízmillióra bírságolják, hanem százra! Figyelem: NEM ÁLLUNK SZÓBA VELÜK, merzt a hiszékeny, beijedősökre utaznak. A részükre fizetett összegek NEM kerülnek a hitelezőhöz, tehát CSALÓK!!!
2012. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim válasza:
Megnyugtatok mindenkit: fognak még ezekről a "behajtócégekről" a Kék Fényben hallani! :-)
2012. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim válasza:
És mégegy: a hivatalos értesítés tértivevényes!!! A többi egyenértékű a vele együtt bedobott szórólappal. A telefonon nem szabad velük csevegni! Amint mondja, hogy ki, mi ki kell nyomni, vagy vissza kell kérdezni: őt hogy hívják, mikor született, mi az anyja neve, tudja-e, hogy törvénysértésben vesz részt? Lesz nagy arca, de lecsúszott egzisztenciájú senkiket alkalmaznak ott, becsületes ember nem is megy a környékükre!!!
2012. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim válasza:

TE elmennél ilyen helyre dolgozni? Lenne gyomrod hozzá, hogy a bankok által generált "válság" miatt fizetésképtelenné vált becsületes, törvénytisztelő polgárokat b@szogasd telefonon, miközben tudod, hogy az ő munkája esetleg sokkal fontosabb, mint egy szaros behajtóé? És mindezt minimálbérért? Én lehánynám magam, ha eddig süllyednék! Aprópénzre váltani a tisztességet, és a becsületet. Undorító!!!

Ha már itt járunk, ilyen megbízóik vannak:

[link]

2012. dec. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!