Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell a horgászathoz 2019-ben?

Romi100 kérdése:

Mi kell a horgászathoz 2019-ben?

Figyelt kérdés

Az édesapám az öcsém és én elszeretnénk menni horgaszni. Nem nagyon tudom hogy ehez mi kell. Öcsém 8 éves én 15.

Segítségeket köszönöm.



2019. aug. 3. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Pénz!
2019. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Apukám néhány éve kezdett horgászni, úgyhogy erre pont tudom a választ. Legelső lépés a horgászengedély, le kell vizsgázni a megyei horgászszövetségnél vagy minél, és csak ha az megvan, akkor mehetsz ki a tóra. Miközben ott ücsörögsz, jönni fog a halőr és elkéri az engedélyt, szóval nem lehet csak úgy menni.

Aztán pedig, ahogy az egyes írja, pénz kell. Iszonyú drágák a horgászcuccok.

(a sport kategóriában a vízisportoknál szoktak lenni horgászós kérdések, ott szerintem sok infót megtalálsz)

2019. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Horgászkártya, horgászvizsga, felszerelés... részletek a neten.
2019. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az öcsémnek is kell vizsga?
2019. aug. 3. 16:15
 5/8 A kérdező kommentje:
Most azt olvatam hogy valami horgászkártya kell. Azt már tudom hol kell igényelni. De e mellé is kell vizsga?
2019. aug. 3. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Az öcsédnek is kell.

2. A kártya engedély, nem vizsga.

#3

2019. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az öcsédnek akkor kell, ha ő is saját bottal akar horgászni. Ahogy írtam korábban, ha nincs engedélyed, nem horgászhatsz. Ha kisgyerek horgászhetna engedély nélkül, akkor minden apuka vinné magával a gyereket, és mikor jön a halőr, azt mondaná neki, hogy ő csak kíséri a gyereket. Azért kell a vizsga, hogy tudd, melyik halakat mikor lehet fogni, milyen méret alatt kell visszadobni, satöbbi. Ha az öcséd csak elkísér titeket, akkor nem kell neki vizsga. Én is szoktam menni néha apukámmal, néha segítek is ezt-azt, de ilyenkor is csak két bottal horgászik apukám (max 2 per fő a megengedett).
2019. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Turista horgászjeggyel vizsga nélkül is horgászhattok, az öcsédnek pedig gyerekjegy kell ami fillérekbe kerül, de csak felnőtt jelenléte mellett horgászhat. Részletek itt:


[link]

2019. aug. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!